PlayStation vs Xbox

LegendBoys38

Hectopat
Millet Xbox almayı düşünüyorum. Xbox'ın eksik noktalarını söyler misiniz? Exclusive noktasında yorum yapmanıza gerek yok. Kuzenim de PS4 Pro var istediğim zaman gidip oynayabilirsiniz. Kendisi de pek oynamıyor.
Not: Lütfen yorum PS4 daha iyi Xbox kötü , Xbox alanın IQ'su düşüktür falan yazmayın.
Asıl sorum, Xbox'ın eksik noktaları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Millet Xbox almayı düşünüyorum. Xbox'ın eksik noktalarını söyler misiniz? Exclusive noktasında yorum yapmanıza gerek yok. Kuzenim de PS4 Pro var istediğim zaman gidip oynayabilirsiniz. Kendisi de pek oynamıyor.
Not: Lütfen yorum PS4 daha iyi Xbox kötü , Xbox alanın IQ'su düşüktür falan yazmayın.
Asıl sorum, Xbox'ın eksik noktaları.
Playstation 4 kullanım açısından daha kolay, daha ayrıçılıklı
ve daha iyi performans bakısından bana sorarsan

Xbox bence güzel bir konsol, senin de bildiğin gibi exc oyunlarını PC'ye de çıkarmaları bir eksi. Onun dışında aşırı kötülenebilecek bir makine değil. Alınabilir.
Soru
Playstation 4 kullanım açısından daha kolay, daha ayrıçılıklı
ve daha iyi performans bakısından bana sorarsan
Soru PS4 mü Xbox One mı değil, nerenle okuyorsun? Mesaj yazmak için yazma.

Xbox'ın en büyük eksisi daha az tercih edilmesinden dolayı daha az Xbox arkadaşın olacak.

Kutulu oyun alırım takas yaparım veya ikinci el oyun alırım dersen yine Xbox'da daha az kullanıcı olduğu için kutulu ikinci ele ulaşman PS4 kadar kolay olmayacak.

Diğer bir eksi yönü PlayStation store indirimleri daha çok daha sık ve PlayStation kardeşliği gibi bir avantajı var.

Xbox'ın en büyük eksisi daha az tercih edilmesinden dolayı daha az Xbox arkadaşın olacak.

Kutulu oyun alırım takas yaparım veya ikinci el oyun alırım dersen yine Xbox'da daha az kullanıcı olduğu için kutulu ikinci ele ulaşman PS4 kadar kolay olmayacak.

Diğer bir eksi yönü PlayStation store indirimleri daha çok daha sık ve PlayStation kardeşliği gibi bir avantajı var.
Arkadaşlık olayı ve kutu oyun takası biraz öznel gibi olmuş. Şahsen şu ana kadar oynadığım MP oyunlarda rastladığım düzgün bir Türk arkadaş olmadı, yabancılarla daha iyi geçiniyorum. Takas konusu da dijital vs physical avantaj farklılıkları olduğundan dijital tercih ediyorum. Herkesin seçimi kendisine kalmış tabii, dediğim gibi bana göre öznel bir durum bu.

Xbox tarafında Xbox Store Sales&Specials, Spring Sales, Gold Deals gibi indirimler oluyor. Yanlış bilmiyorsam Gold ve Store indirimleri 15 günde bir yenileniyor. Bu arada PlayStation kardeşliği oyun paylaşımı değil mi? Xbox platformunda da Home Xbox Game Share var. Xbox Live Gold, EA Access, Game Pass ve bütün oyun + DLC'leri paylaşabiliyor. İki Xbox aynı anda online olup MP oyunlar oynayabiliyor. PS tarafında nasıl bilmiyorum ancak.

Xbox EA Access, Game Pass gibi genişleyen kütüphanelere ucuz fiyata erişim sağlıyor. Gold ise anlattığım gibi indirimler sağlayıp kütüphanenize 3 adet yeni oyun ekliyor her ay. Herkesin anlattığı gibi Exclusive oyunlar derdiniz yoksa, daha uygun fiyatlara daha çok oyuna erişim arıyorsanız Xbox platformunu tercih edin.

Xbox One S 500 Gb + Mınecraft Favourıte Pack + - n11.com bunu düşünüyorum ama oyunlar kod olarak gelicek sanırım.birde ben bu EA acces veya game passta istediğim oyunu indirdikten sonra game.passım bitse bile oynayabilir miyim? Birde bu paket eskiden teknosada 1500e satılıyormuş ama baktığımda tükenmişti.Bu adamlar nereden buluyor.Bilginiz VARMI? HEM paketi. Üstünde de sadece Teknosa da yazıyor.Cevaplarsanız sevinirim

Ben linkini attığım ürünü düşünüyorum ama
Üzerinde sadece Teknosa yazıyor.Ve de Teknosa da bitmiş.Bu adamlar bu paketi 150tl daha ucuza nereden buluyorlar.omu merak ettim.

Xboxın tek eksisi Türkiye’de az tercih edilen bir cihaz olması onun dışında kullanım olarak Ps4 ve xb1 arasında büyük bir menü, ayarlar kısmı var. Ps4 ve xb1 sahibi biri olarak söylüyorum bunları sana. Büyük eksilerinden bir diğeri de controllera kulaklığı taktığınız zaman ses ayarını cihaz üzerinden yapamıyorsunuz ve televizyona giden sesi kapatmıyor. Yani bir nevi kulaklık değil de mikrofon girişi yapmışlar sanırım o kısmı. Ama mesela ps4e kulaklık taktığınızda televizyona giden sesi isterseniz açıyorsunuz isterseniz kapatıyorsunuz. Neden bilmiyorum ama bu özellik benim çok kafama takılan bir özellik. Onun dışında ps4ü dinlenme moduna alıp arkaplanda oyunlarınız güncellenirken aynı zamanda ds4ünüzü şarj edebiliyorsunuz. Araştırdıysanız ayrı bir aparat almadığınız sürece xb1 controller pille çalışan bir cihaz. Onun dışında burda ben size ps4 varken xb1 alınır mı diye bişey söylemem gidip xb1 almanı söylerim hatta çünkü PlayStation store dünyanın en sıkıntılı alışveriş sistemi olsa gerek. Alışveriş yapıyorsunuz otomatik iade oluyor, kart bilgilerini bi kabul ediyor bi kabul etmiyor, alışverişlerinize 10-15 günlük banlar geliyor durduk yere ve bu yüzden çok fazla indirim kaçırıyorsunuz. Zaten kutulu değil de dijital oyunları tercih ettiğini söylüyorsun, xb1 kullanıcıları az ve öz bir kesim olduğu için çok fazla paylaşımlı hesap kullanılıyor. Ben forumun birinde tanıştığım kişiyle aynı hesabı kullanıyorum mesela.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı