Çözüldü Please Update your AMD Radeon driver uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serhat_0612

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yine aynı konuyla ben. Bu hatayı çözmek için her şeyi yaptım fakat sonuca hâlâ ulaşamadım.

Sorun: Önceden APU sistem olarak AMD Ryzen 5 5600G kullanıyordum. Battlefield 1'de sorunsuz oynuyordum. Sonradan kendime ekran kartı aldım( AMD Radeon RX 6600) sonra BF1'e girmek istediğimde böyle bir hatayla karşılaştım. Bu hata sadece Battlefield serilerinde geçerli. Ekran kartımın driverini olmadığını gösteriyor.

Denediklerim: Kayıt defterindeki çözümü denedim - ekran kartını sürümlerini son sürüm yaptım- ekran kartın sürümünü bir tık düşürdüm- güncellemeleri tam yaptım. APU sistemdeki ekran kartını devre dışı bıraktım ya da sildim. Oyun dosyalarını göz attım. Bütün ekran kartın Drive'lerini silip güvenli sistemde. Sonrada tekrardan yükledim.

Not: Hatanın APU sistemdeki dahili ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Fakat dahili ekran kartını sıfırladığımda, sildiğimde ya da devre dışı bıraktığımda sorun çözülmedi.

Sonuç: 1 aydır sorunu çözemedim ne yaparsam yapayım çözemedim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim☺️

Merhaba, yine aynı konuyla ben. Bu hatayı çözmek için her şeyi yaptım fakat sonuca hâlâ ulaşamadım.

Sorun: Önceden APU sistem olarak AMD Ryzen 5 5600G kullanıyordum. Battlefield 1'de sorunsuz oynuyordum. Sonradan kendime ekran kartı aldım( AMD Radeon RX 6600) sonra BF1'e girmek istediğimde böyle bir hatayla karşılaştım. Bu hata sadece Battlefield serilerinde geçerli. Ekran kartımın driverini olmadığını gösteriyor.

Denediklerim: Kayıt defterindeki çözümü denedim - ekran kartını sürümlerini son sürüm yaptım- ekran kartın sürümünü bir tık düşürdüm- güncellemeleri tam yaptım. APU sistemdeki ekran kartını devre dışı bıraktım ya da sildim. Oyun dosyalarını göz attım. Bütün ekran kartın Drive'lerini silip güvenli sistemde. Sonrada tekrardan yükledim.

Not: Hatanın APU sistemdeki dahili ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Fakat dahili ekran kartını sıfırladığımda, sildiğimde ya da devre dışı bıraktığımda sorun çözülmedi.

Sonuç: 1 aydır sorunu çözemedim ne yaparsam yapayım çözemedim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim☺️

Dosya Ekleri

• IMG_20220927_082701.jpg
    IMG_20220927_082701.jpg
    356,6 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleme:
Çözüm
BIOS'a girip aşağıdaki adımları gerçekleştir bakalım.

1- Settings > Advanced > Integrated Graphics Configuration sekmesine gel.
2- Initiate Graphic Adapter ayarını PEG yap.
3- IGD Multi-Monitor ayarını da Disabled yap.

Bu iki değişikliği yaptıktan sonra BIOS'taki Save & Exit (genelde F10 olur, orada yazar) tuşuna basıp yes de ve bilgisayarın açılmasını bekle. Sonra da sonucu bildir. Eğer olmazsa aygıt yöneticisine girip "Ağ bağdaştırıcıları" sekmesinin fotoğrafını gönder tekrardan.
Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Minnetarım size yardımcı olduğunuz için. Oyunu başarıyla çalıştırdım. Çok mutlu oldum.
Ne demek. Oyunu açabilmene sevindim.

Fakat aklımda bir soru takıldı. Apu sistemdeki dahili ekran kartı ı de de dışı bıraktığımda performans düşüşü yaşar mı?
Hayır, sistemde harici bir ekran kartı varken o dahili grafik birimine bir işin yok zaten. Dilersen oyunu test edip buraya yaz, işim bitince ona da bakayım.

Ne demek. Oyunu açabilmene sevindim.

Hayır, sistemde harici bir ekran kartı varken o dahili grafik birimine bir işin yok zaten. Dilersen oyunu test edip buraya yaz, işim bitince ona da bakayım.
Oyunun bana sunduğu en yüksek ayarlarda 90 FPS alıyorum ortalama. Ekran kartı yokken dahili ekran kartında en düşün ayarlarda 720pde 30 40 FPS falan alıyorudum. Keşke Battlefield 5 silmeseydim hata yüzünden 😆

Oyunun bana sunduğu en yüksek ayarlarda 90 FPS alıyorum ortalama.
Battlefield 1'de galiba bu değerler, anladığım kadarıyla normal. Bir sıkıntı yok gibi.

Keşke Battlefield 5 silmeseydim hata yüzünden. 😆
İlginç bir hata açıkçası. Normalde APU sisteme harici bir ekran kartı takınca BIOS'tan otomatik olarak ayarlanıyor diye biliyordum. Sanırım AMD APU + AMD GPU ikilisinde bu şekilde olmuyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı