PNG türündeki bir resme arka plan yapmak

Black Swordsman

Hectopat
Makaleler
3
Selam arkadaşlar, umarım hepinizin ailesinin ve kendinin sağlığı yerindedir. Ben biraz Photoshop'a merak saldım fakat çözemediğim bazı sorunlar. Mesela bir resimin arkaplanını kaldırıp/kesip yeni bir arka plan üzerine yapıştırmak gibi. Bu arada GIMP kullanıyorum şimdilik. Eğer yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yazarsa memnun olurum.

Dosya Ekleri

• RS_125_replicaGP_MY19_hero-removebg.png
    RS_125_replicaGP_MY19_hero-removebg.png
    163,6 KB · Görüntüleme: 55
  • resim_2020-10-26_102608.png
    resim_2020-10-26_102608.png
    135,5 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Arka plan olarak istediğiniz fotoğrafı ve motoru Ps'de açın. Motorun üzerine tıklayıp Control+a hepsini seç yapın. Daha sonra Contol+C kopyalaıp arkaplana gelip yapıştırın. Arkaplanın arkasında kalabilir. Sağ altta katmanlar var oradan motoru sürükleyip yukarı alın.

PNG dosyasını yapıştırdığınız resim ile PNG dosyasının renk, ışık, gölge ayarlarını yapın. Daha doğal bir görünüm verecektir. Bu haliyle Paint ile yapılmış görselden farkı yok.

Adobe Photoshop kullanabilirsiniz.

Selam arkadaşlar, umarım hepinizin ailesinin ve kendinin sağlığı yerindedir. Ben biraz Photoshop'a merak saldım fakat çözemediğim bazı sorunlar. Mesela bir resimin arkaplanını kaldırıp/kesip yeni bir arka plan üzerine yapıştırmak gibi. Bu arada GIMP kullanıyorum şimdilik. Eğer yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yazarsa memnun olurum.
al sana online photoshop hem de ücretsiz Photopea | Online Photo Editor
fotoğraf arka planını en kolay silip değiştirebileceğin bir site daha Upload Image – remove.bg

Yeni konular

Geri
Yukarı