PNM Linux Nasıldır?

Ram_kafasi

Picopat
Makaleler
1
Sistemini yormaz ama ben Elementary OS öneririm dostum. Tweak'lerini kurduktan sonra her yerini özelleştirsin ve tamamen MacOS olur.
Elemantry OS'un kararlılık sıkıntıları ortadan kaldırılana kadar önerilmesine sıcak bakmıyorum. Pantheon bile çok sıkıntı çıkartıyor.
Arkadaşlar PNM Linux bir sıkıntı doğurur mu? Kötü bir dağıtım değil ise yükleyeceğim.
Kötü mü iyi mi tam bilmiyorum fakat PNM OS'un kullandığı temaları farklı bir dağıtıma yükleyip özelleştirerek belki daha stabil bir kullanım elde edebilirsiniz.

KS
K

Kyronex

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Starcourt
Arkadaşlar şu an çok büyük bir sorun var. Bende Boot menüde direkt USB gözükmüyor Windows'da iken shift tuşuna basılı tutarken yeniden başlatıyordum oradan hallediyordum. Linux'da böyle bir şey var mı?

KILICH

Centipat
Elementary OS önermeyin. Şu anda bir çok sorunu var o dağıtımın. Pantheon masaüstü düzgün bir optimizasyona sahip değil. Bir çok bugları var. Yeni sürümde düzeltilirse eğer önerilebilir ancak şu anda sorunlu.
Elemantry OS'un kararlılık sıkıntıları ortadan kaldırılana kadar önerilmesine sıcak bakmıyorum. Pantheon bile çok sıkıntı çıkartıyor.
Kullanırken pek denk gelmedim galiba ne gibi sıkıntıları var?

Görkem Han

Nanopat
Yer
Stabil
Gamebuntu'nun yapımcısı en azından kendi hatalarını biliyor.

Açıkçası sırf dağıtım olmadığını kabullenmesi bile tartışmaya döndü. PNM Linux'ta ise bir hedef olduğu görülüyor. Kendi siteleri, fazla içerik olmasa bile Github sayfaları, DC sunucuları var. Geçmişte herkesin övdüğü İlledelinux sistemi de denedim ama az önce saydıklarım yok. Bir vizyon varsa o iş ilerler. PNM OS'ta görüyoruz bunları.

Arsenik

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Açıkçası sırf dağıtım olmadığını kabullenmesi bile tartışmaya döndü. PNM Linux'ta ise bir hedef olduğu görülüyor. Kendi siteleri, fazla içerik olmasa bile Github sayfaları, DC sunucuları var. Geçmişte herkesin övdüğü İlledelinux sistemi de denedim ama az önce saydıklarım yok. Bir vizyon varsa o iş ilerler. PNM OS'ta görüyoruz bunları.
Yapımcıların vizyonunu gördün mü sen? Eleştirdiğim için "fidan dikmemiş" oldum. Her neyse daha fazla tartışmaya girmeyeceğim ben o konu hakkında. Vizyonmuş, peh.

boranity

Picopat
Yer
/boot/efi
Ben denedim. Mac teması her yerde aynı değil mesela pencere temalarının bazıları Mac iken bazıları default Xfce. Gereksiz uygulamalar ile geliyor. Mesela Discord ve Visual Studio. Ram kullanımı normal Xfce'lere göre biraz fazla.
Bu düzeltildi.
Çöp, çöp ve çöp. Profesyonel dağıtımları kullanın.
Bir dağıtıma çöp demek yakışmaz bence geliştiricisini tanıyorum ve abim sayılır stable versiyonuda çıktı daha bir çok şeyle geleceğiz. :)

Yeni konular

Yukarı