PNY CS900 240 GB SSD'nin okuma ve yazma hızı düşük çıkıyor

539957

Centipat
Bilgisayarımdaki SSD'nin okuma ve yazma hızı bana düşük gibi geldi. Bugün taktım ve Windows yükledim Görev Yöneticisi'nden baktıgımda bazen 1MB, bazen o bile olmuyor ve hard diskim ile hızları neredeyse aynı. SSD modelim PNY CS900 240 GB, anakartım SATA2. 500 vermeyeceğini biliyorum fakat SATA 2 oldugu için 300 vermesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımdaki SSD'nin okuma ve yazma hızı bana düşük gibi geldi. Bugün taktım ve Windows yükledim Görev Yöneticisi'nden baktıgımda bazen 1MB, bazen o bile olmuyor ve hard diskim ile hızları neredeyse aynı. SSD modelim PNY CS900 240 GB, anakartım SATA2. 500 vermeyeceğini biliyorum fakat SATA 2 oldugu için 300 vermesi lazım.
CrystalDiskMark ile test yapın, gerek olmadığında neden maksimum hızda çalışsın ki? SATA 2 olduğu için 300 altı ama 300'e yakın çıkmalı.

250 civarında vermesi lazım 300 vermez.

Bugün taktım ve Windows yükledim Görev Yöneticisi'nden baktıgımda bazen 1MB, bazen o bile olmuyor ve hard diskim ile hızları neredeyse aynı.
Dostum SSD'nin okuma yazma yapması için bir şeyler okuyup yazıyor olması lazım. Boştayken ne okuyup yazsın? ATTO ile hız testi yapabilirsin;

1669227030702.png

Yeni konular

Geri
Yukarı