PNY GT1030 ekran kartı alınır mı?

Merhaba.
Eski bilgisayarımdaki ekran kartım bozuldu. Knight Online oynamak için bin TL bütçeli NVIDIA ekran kartı bakıyorum. İkinci el baktım ama yakın çevrede adamakıllı bir şey bulamadım o yüzden bin TL gibi bir bütçeyle bir ekran kartı alacağım bulduğum model PNY diye bir marka sizce nasıl iş görür mü?
Knight Online eski bir oyun öyle çok iyi bir şey alamaya gerek yok ama NVIDIA olmak zorunda AMD ekran kartlarında performans sorunları var.
Farklı bir öneriniz varsa da yazın. Teşekkürler.

Sistem.
i3-10100F
Anakart ASRock bir şey hatırlamıyorum (ikinci el almıştım)
8 GB 2666RAM tek kanal.
500W PSU.

Almayı düşündüğüm ekran kartı:

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim PC'nin neredeyse aynısı 1030 GT biraz aski ama güzel bir kart çoğu oyunda örnek CS-Valorant 120FPS üstü alabilirsin Knight Online için çok bile. Ayrıca hâla Knight Online oynayan var mı yahu? Marka olarak MSI tavsiye ederim.

Benim PC'nin neredeyse aynısı 1030 GT biraz aski ama güzel bir kart çoğu oyunda örnek CS-Valorant 120FPS üstü alabilirsin Knight Online için çok bile. Ayrıca hâla Knight Online oynayan var mı yaw.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci elede bir göz atın hocam. Sahibinden de 1000 TL civarlarında GTX 760 gördüydüm.

Onun dışında sıfır 1030'da alabilirsiniz. Ama dediğim gibi ikinci elede bir göz atın. Temiz, çok yorulmamış ekran kartları var. İkinci el diye çekinmeyin.

''AMD ekran kartlarında performans sorunları var'' diye bir şey yok, ilk önce bunu aklınızdan çıkartın. Belki bu bütçe ile ikinci el olarak daha iyi bir ekran kartı bulunabilir fakat sıfır olarak fiyatı fena değil, bahsettiğiniz oyunu da oynatıyor ise alın kullanın.

Alınır. DDR5 hem de. CS:GO gibi oyunlarda o sistem üzmez;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İleride bir tane 8 GB RAM daha eklerseniz iyi olur.

İkinci elede bir göz atın hocam. Sahibinden de 1000 TL civarlarında GTX 760 gördüydüm.

Onun dışında sıfır 1030'da alabilirsiniz. Ama dediğim gibi ikinci elede bir göz atın. Temiz, çok yorulmamış ekran kartları var. İkinci el diye çekinmeyin.

İlk olarak ikinci ele baktım ama yakın çevrede güzel bir şey bulamadım maalesef bir tane 1750TL'ye 1050 Ti buldum ama tamir görmüş açıkçası alınca elimde patlamasından korktum.

"AMD ekran kartlarında performans sorunları var" diye bir şey yok, ilk önce bunu aklınızdan çıkartın. Belki bu bütçe ile ikinci el olarak daha iyi bir ekran kartı bulunabilir fakat sıfır olarak fiyatı fena değil, bahsettiğiniz oyunu da oynatıyor ise alın kullanın.

AMD ekran kartlarında performans sorunu yok ama Knight Online bozuk bir oyun olduğu için AMD ekran kartından çok sayıda performans soruna şahit oldum :(

"AMD ekran kartlarında performans sorunları var" diye bir şey yok, ilk önce bunu aklınızdan çıkartın. Belki bu bütçe ile ikinci el olarak daha iyi bir ekran kartı bulunabilir fakat sıfır olarak fiyatı fena değil, bahsettiğiniz oyunu da oynatıyor ise alın kullanın.

Anladığım üzere çok bilgili değilsin NVIDIA 30 serisinden sonra kimse AMD almaz kolay kolay ayrıca Knight Online'a da bahsettiğiniz oyun demessin.

Alınır. DDR5 hem de. CS:GO gibi oyunlarda o sistem üzmez;

İleride bir tane 8 GB RAM daha eklerseniz iyi olur.
Aynı şeyi yaptım bende bu arada 1030 gt 8gb ram aldım sonradan 16 gb'a çıkardım baya iyi oluyor.

Bu arada aramızda uzman arkadaşlar varsa bu iki ekran kartı arasında performans farkı çok mu var yoksa sadece Marka Farkı mı yüzünden mi pahalı?

Geri
Yukarı