PNY RTX 3070 nasıldır?

Teşekkürler. Önceki mesajlardaki darboğaz hakkında ne düşünüyorsunuz?
DSR ile 4K falan kullanmanız gerekir herhalde, en kısa zamanda işlemci değiştirmek şart :) Bir süre en yüksek çözünürlük ve ayarlarda kullanmak lazım. Ki o bile ne kadar tatmin eder tartışılır.

10. nesillerde soket farklıymış, ilk defa görüyorum, dikkat etmemişim. Çok teşekkürler. Peki 5000-6000 TL seviyesinde AMD taraflı mı önerirsiniz Intel mi?

B550 veya X570 anakart Ryzen 5 5600X, 2x8GB 3200-3600MHz RAM. Üstelik AMD tarafı re-size Bar'da daha verimli çalışıyor diye biliyorum, önbelleklerden ötürü.

Ek olarak şunu da belirteyim. AMD de alsanız, Intel de alsanız; en son çıkan anakartların desteği DDR5 RAM'lerle birlikte kesilecek. 2 firma da yeni nesil soketlere geçecek. Ama tavsiyem kesinlikle AMD'dir. Intel'in tek avantajı tekli çekirdek performansıydı. Onu da elinden aldı AMD.

O kadarını bilmem ama ilk çıtığında 8000'lere bile vardı, çizgi yavaş yavaş aşağı iniyor gibi, yılbaşında da güzel indirimler olur herhalde.
Çok teşekkürler.
B550 veya X570 anakart Ryzen 5 5600X, 2x8GB 3200-3600MHz RAM. Üstelik AMD tarafı re-size Bar'da daha verimli çalışıyor diye biliyorum, önbelleklerden ötürü.

Ek olarak şunu da belirteyim. AMD de alsanız, Intel de alsanız; en son çıkan anakartların desteği DDR5 RAM'lerle birlikte kesilecek. 2 firma da yeni nesil soketlere geçecek. Ama tavsiyem kesinlikle AMD'dir. Intel'in tek avantajı tekli çekirdek performansıydı. Onu da elinden aldı AMD.
Çok teşekkürler. AMD tarafında ekran kartından hiç memnun değilim, çekincem işlemci tarafında da benzer bir durum yaşamak. Birde DDR5 bellekler ve anakartlar ne zaman satışa geçer? Baktımda pek bulamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı