PNY RTX 3070 nasıldır?

AMD tarafında ekran kartından hiç memnun değilim, çekincem işlemci tarafında da benzer bir durum yaşamak.
O yönde bir çekinceniz olmasın :)
Bir de DDR5 bellekler ve anakartlar ne zaman satışa geçer? Baktım da pek bulamadım.
DDR5 AM5 soketle beraber gelecek, şu an için piyasada değiller. Siz ekran kartını aldıktan sonra yeni soket beklemeyi düşünecek olursanız(neredeyse 8 ay var) bir süre idare edersiniz, kullanım tatmin etmezse şimdiden yükseltme yaparsınız artık.

Çok teşekkürler.

Çok teşekkürler. AMD tarafında ekran kartından hiç memnun değilim, çekincem işlemci tarafında da benzer bir durum yaşamak. Birde DDR5 bellekler ve anakartlar ne zaman satışa geçer? Baktımda pek bulamadım

AMD işlemci tarafında galibiyet bayrağını göğüsledi. Intel yarışa dönmek için dahili GPU'ları çıkarmıştı hatta. AMD'de bir tek tekli çekirdek performansı zayıftı. Lakin 5000 serisiyle bunu da çözdüler keza 5600X gibi orta seviye bir işlemci, 10900K'dan daha iyi performans veriyordu diye hatırlıyorum. Üstelik NVIDIA kartlar da yakında re size bar desteği alacak. Ve büyük ihtimalle apırlıklı olarak işlemci önbelleğini kullanacak. Intel'in önbellekleri düşük, ayrıca AMD 6000'le beraber 5Nm'ye geçmeyi planlarken, Intel hala 14nm kullanıyor.

O yönde bir çekinceniz olmasın :)

DDR5 AM5 soketle beraber gelecek, şu an için piyasada değiller. Siz ekran kartını aldıktan sonra yeni soket beklemeyi düşünecek olursanız(neredeyse 8 ay var) bir süre idare edersiniz, kullanım tatmin etmezse şimdiden yükseltme yaparsınız artık.
AMD işlemci tarafında galibiyet bayrağını göğüsledi. Intel yarışa dönmek için dahili GPU'ları çıkarmıştı hatta. AMD'de bir tek tekli çekirdek performansı zayıftı. Lakin 5000 serisiyle bunu da çözdüler keza 5600X gibi orta seviye bir işlemci, 10900K'dan daha iyi performans veriyordu diye hatırlıyorum. Üstelik NVIDIA kartlar da yakında re size bar desteği alacak. Ve büyük ihtimalle apırlıklı olarak işlemci önbelleğini kullanacak. Intel'in önbellekleri düşük, ayrıca AMD 6000'le beraber 5Nm'ye geçmeyi planlarken, Intel hala 14nm kullanıyor.
Gerçekten çok teşekkürler, Yılbaşına doğru almayı planlıyorum RTX 3070'i. Belki indirim olur diye. 1080P Monitörde DSR ile kullanmayı deneyeceğim. Umarım iyi bir performans alırım. Zaten çoğu oyunda 4K da bile yetecek bir kart. Inno3D RTX 3070 ICHILL X4 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Dün alsaymışım daha iyiymiş, 6900 TL olmuş, 6500-6600 TL idi. Umarım yıl başına doğru fiyatlar ucuzlar.

Geri
Yukarı