Çözüldü PNY RTX 3080 Ti ekran kartı BIOS'u güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enginaar0

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,

2. el bir PNY RTX 3080 Ti aldım. ( PNY GeForce RTX 3080 Ti 12GB XLR8 Gaming REVEL™ EPIC-X RGB™ Triple Fan )
Aldığım arkadaş 4 ay mining için kullanmış. Kart temizdi garantisi devam ettiğinden içini açmamışlar dolayısıyla macun yenilene veya termalpad değiştirme olmamış.

1- BIOS'u orijinal değil EVGA gözüküyor ve orijinalini nerede bulabilirim bilmiyorum.

PNY rtx 3080 ti VBIOS - techpowerda bir BIOS var fakat izlediğim birkaç videodaki BIOS versiyonları uyuşmuyor.

PNY RTX 3080 Ti VBIOS orijinal olduğunu düşündüğüm BIOS versiyon ise bu linkteki gibi ama unverified file olarak gözüküyor. (izlediğim videolarda bu BIOS vardı)

Birkaç BIOS'u güncellemeye çalıştım NVFlash ile olmadı. Hata verdi.

Bir de CoD MW2 oynarken 83 dereceye cıkıyor ve fanlar %100 calışmaya başlıyor. ASUS Phoenix RTX 3060 var bende tek fanlı olmasına rağmen 70 derece Max oluyor ve fanları duymuyorum bile. H5 Flow kasa var kasa soğutmamın iyi olduğunu düşünüyorum. Önde 3 adet NZXT fan Supply olarak çalışıyor, üstte sıvı soğutma 240mm ve arkada bir adet NZXT fan egzoz yapacak şekilde yerleştirdim.

BIOS konusunda yardımcı olabilecek var mı?
Sıcaklığın bu kadar yükselmesi BIOS'undan kaynaklanıyor olabilir mi kart kendini cok zorluyor olabilir mi?

Hatta bilen varsa termalpad ölçülerini verirse ona göre termalpad almayı düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

Bileşenlerim:
i7 13700KF.
ASUS Prime Z690-P Wi-Fi
G.Skill Ripjaws 2x16 DDR5 6000 MHz CL 32.
H5 Flow kasa.
KC3000 SSD.
WD 2 TB HDD.
Powermax 850W 80+ Gold.

Çözüm
Selamlar tekrar denedim nvflash ta komutları yazarken -6 ekledim ve oldu. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Sorunum bu şekilde çözüldü fakat sıcaklık sorunuma daha sonra takip edeceğim.
Bios anahtar var mı bilmiyorum açıkcası

1682703358193.png

GPU-Z bu sekilde.

İki kere denedim birinde hata hiç vermedi hiç bir değişiklikte yapmadı.
Diğerinde ise "PCI subsystem ID mismatch" gibi bir hata verdi.

Nvflashı techpowerdan en son sürümde denedim

Selamlar tekrar denedim nvflash ta komutları yazarken -6 ekledim ve oldu. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Sorunum bu şekilde çözüldü fakat sıcaklık sorunuma daha sonra takip edeceğim.

Çözüm

Geri
Yukarı