PNY XLR8 CS3030 500GB SSD nasıldır?

Bütçe
900
Ama neden böyle bir şey yapıldı ki. Çok fazla düşürülmüş.
Maliyeti düşürmek gerekiyor, zira chia coin olayı nedeniyle çok fazla RMA maliyeti çıkmaya başlamıştı.

Boşver hocam bu pek önemli değil en azından yazma okuma hızı cortlamamis diğer xpgler gibi.
Ne demek boșverin? Kontrolcü ve NAND çipleri tamamen değişip daha yavaş ve kalitesiz olanları ile değiştirilmiş, muhtemelen QLC NAND kalitesinde kötü çipler var; yoksa bu kadar bi' TBW farkı olmaz.

Maliyeti düşürmek gerekiyor, zira chia coin olayı nedeniyle çok fazla RMA maliyeti çıkmaya başlamıştı.

Ne demek boșverin? Kontrolcü ve NAND çipleri tamamen değişip daha yavaş ve kalitesiz olanları ile değiştirilmiş, muhtemelen QLC NAND kalitesinde kötü çipler var; yoksa bu kadar bi' TBW farkı olmaz.
O kadar değişim var mı bilmiyorum yazma okuma hızları aynı.

Yok ya. YMTC'nin TLC NAND yapılarına yer vermişler. TBW üzerinden QLC koyduklarını belirtmek doğru olmaz. Ama zamanında konusunu açmıştım. Bu TBW güncellemelerini çok firma yaptı. Lakin ürünü QLC yapılı hale getirip bunu belirtmemek global çapta bir aldatmacaya girer ki davalık olmalarına sebebiyet verir ve haliyle o kadar kolay değil. Zaten bu tarz güncellemeleri de kullanıcılar fark edebilir. Zor değil.

Yok ya. YMTC'nin TLC NAND yapılarına yer vermişler. TBW üzerinden QLC koyduklarını belirtmek doğru olmaz. Ama zamanında konusunu açmıştım. Bu TBW güncellemelerini çok firma yaptı. Lakin ürünü QLC yapılı hale getirip bunu belirtmemek global çapta bir aldatmacaya girer ki davalık olmalarına sebebiyet verir ve haliyle o kadar kolay değil. Zaten bu tarz güncellemeleri de kullanıcılar fark edebilir. Zor değil.

Ben de QLC demedim zaten, QLC kalitesinde dedim.

Ben de QLC demedim zaten, QLC kalitesinde dedim.
E "QLC kalitesinde" nedir? Ya TLC'dir ya da QLC'dir. Öyle ekşimsi, tatlımsı gibi bir şey olmaz ki bu tür teknolojik ürünlerde. Belirli standartlara göre bu ürünler imal ediliyor ve isimlendiriliyor. Yani Corsair QLC yapılı ürünlerine, TLC kalitesinde diyor mu? 😅 Bu TBW konusu üzerinden çok muhabbet döndü ama cidden bir yere varmaz.

Arkadaşlar bu SSD nasıldır. Fiyatı acayip uygun geldi bana. Günün fırsat ürünü olarak geçiyor.
DRAM bulunmayan bir ürün. Tercih edilecek bir artısı yok.

E "QLC kalitesinde" nedir? Ya TLC'dir ya da QLC'dir. Öyle ekşimsi, tatlımsı gibi bir şey olmaz ki bu tür teknolojik ürünlerde. Belirli standartlara göre bu ürünler üretiliyor ve isimlendiriliyor. Yani Corsair QLC yapılı ürünlerine, TLC kalitesinde diyor mu? 😅 Bu TBW konusu üzerinden çok muhabbet döndü ama cidden bir yere varmaz.
Kısa ömürden bahsediyorum, bunu aldığınızın da farkındayım ama istediğiniz gibi görmeden rahat edemeyeceksiniz galiba.

Ayrıca konunuza da baktım, referans olarak verdiğiniz FlashID yazılımının çıktılarının tutarsız olduğunu bilmenizi isterim.

E "qlc kalitesinde" nedir? Ya TLC'dir ya da Qlc'dir. Öyle ekşimsi, tatlımsı gibi bir şey olmaz ki bu tür teknolojik ürünlerde. Belirli standartlara göre bu ürünler üretiliyor ve isimlendiriliyor. Yani Corsair qlc yapılı ürünlerine, TLC kalitesinde diyor mu? 😅 bu TBW konusu üzerinden çok muhabbet döndü ama cidden bir yere varmaz.

Dram bulunmayan bir ürün. Tercih edilecek bir artısı yok.

Maximum 1000 TL'yi geçmeyen bütçe ile NVMe SSD olarak ne önerirsiniz? Benim için hız aşırı önemli değil. Kronik sorunlu olmaması-kaliteli ve uzun ömürlü olması önemli. İşletim sistemi kurulacak bu alacağım SSD'ye.

Kısa ömürden bahsediyorum, bunu aldığınızın da farkındayım ama istediğiniz gibi görmeden rahat edemeyeceksiniz galiba.

Ayrıca konunuza da baktım, referans olarak verdiğiniz FlashID yazılımının çıktılarının tutarsız olduğunu bilmenizi isterim.
Tutarlı olmadığını biliyorum ama bu program üzerinden TLC, QLC, SLC verisine ulaşırsınız. Tekrar ediyorum, QLC kalitesinde diye bir TLC olmaz. Komik duruyor. Siz de bundan kurtulamayacaksınız sanırım.

Maximum 1000 TL'yi geçmeyen bütçe ile NVMe SSD olarak ne önerirsiniz? Benim için hız aşırı önemli değil. Kronik sorunlu olmaması-kaliteli ve uzun ömürlü olması önemli. İşletim sistemi kurulacak bu alacağım SSD'ye.
Konudaki ürün güzel zaten. Tercih edebilirsiniz.

Tutarlı olmadığını biliyorum ama bu program üzerinden TLC, QLC, SLC verisine ulaşırsınız. Tekrar ediyorum, QLC kalitesinde diye bir TLC olmaz. Komik duruyor. Siz de bundan kurtulamayacaksınız sanırım.
QLC kalitesinde TLC demedim, "QLC kalitesinde" ifadesi QLC çiplerin kısa ömürlü oluşundan gelen farazi bir söylem. JD modellerinde de TLC var, QLC çipli diğer markalara nispeten bir nefeslik ömürleri olmuyor.

Siz son zamanlarda birçok kişi ile anlamsız böyle polemiğe giriyorsunuz, ilginç.

Geri
Yukarı