PNY XLR8 CS3030 İç Yapısı Hakkında Güncel Bilgilendirme

Anlamadım bazı konularda CS3030 öneriliyor bazı konularda A2000 deniyor.
@PossibleTurco olsaydı burada kesin cevabı o verirdi bence :(

Ben önermiyorum benim gibi 1-2 kişi daha var önermeyen. Her zaman en kaliteli olanı önermeye çalışan birisi olarak performansı falan geçerim kaliteye bakarım öncelik. Bazı arkadaşlarda CS3030 hala öneriyor. Bence CS3030 500-550TL(500GB) için alınabilir üstü verilmez. Çünkü oldukça negatif geri dönüşü var. @PossibleTurco artık bıraktı sayılır o işleri. Bu demek olmuyor ki her kötü geri dönüş o SSD kötü anlamına gelmez, 870 EVO'da bile vardır ama oran önemli bu noktada.

Anlamadım bazı konularda CS3030 öneriliyor bazı konularda A2000 deniyor.
@PossibleTurco olsaydı burada kesin cevabı o verirdi bence :(
Ben bu konuyu önerilebileceği için sundum. XYZ'den başlayıp her marka hakkında şikayet görürsünüz. Gidin Google'a "Kingston A2000 issues" yazın 2019'dan 2021'e kadar sayısız içerik bulursunuz. Ama öneriliyor. Neden? İçinde sunulan yapının kalitesinden dolayı. PNY hususunda da bir soru işareti vardı. Araştırdım, soruşturdum bunun aslı astarı olmadığını paylaştım. Önerebilirsiniz.

Ben bu konuyu önerilebileceği için sundum. XYZ'den başlayıp her marka hakkında şikayet görürsünüz. Gidin Google'a "Kingston A2000 issues" yazın 2019'dan 2021'e kadar sayısız içerik bulursunuz. Ama öneriliyor. Neden? İçinde sunulan yapının kalitesinden dolayı. PNY hususunda da bir soru işareti vardı. Araştırdım, soruşturdum bunun aslı astarı olmadığını paylaştım. Önerebilirsiniz.
530 TL'ye CS3030 buldum sarı sitede, sıfır açılmamış kutu. 3500/2000MB olanı. İşletim sistemi ve oyun için kullanacağım alınır mı yani? Yoksa aynı fiyata A2000'de var mesela. Ben hali hazırda 860evo'ya bile 1 küsur senedir 6.5TB anca yazabildim çok TBW ile işim yok yani. IOPS değeri yüksek olsun performansı iyi olsun yeter.

530 TL'ye CS3030 buldum sarı sitede, sıfır açılmamış kutu. 3500/2000MB olanı. İşletim sistemi ve oyun için kullanacağım alınır mı yani? Yoksa aynı fiyata A2000'de var mesela. Ben hali hazırda 860evo'ya bile 1 küsur senedir 6.5TB anca yazabildim çok TBW ile işim yok yani. IOPS değeri yüksek olsun performansı iyi olsun yeter.
Hangisi ucuzsa alabilirsiniz. Bu konuyu oluşturana kadar 1 günümü harcadım. PNY CS3030'un kalite noktasında bir eksikliği yok. Siz cebinize bakın.

530 TL'ye CS3030 buldum sarı sitede, sıfır açılmamış kutu. 3500/2000MB olanı. İşletim sistemi ve oyun için kullanacağım alınır mı yani? Yoksa aynı fiyata A2000'de var mesela. Ben halihazırda 860EVO'ya bile 1 küsur senedir 6.5TB anca yazabildim çok TBW ile işim yok yani. IOPS değeri yüksek olsun performansı iyi olsun yeter.

IOPS ve sıralı okuma yazma düşüklüğünde sorunları var. Onun dışında gündelik kullanım için 530TL'ye detaya takılmayacaksanız alın.

O değil de konuya denk geldim ve aklıma şu geldi: Zamanında yabancı forumdan birisi VLO'nun E12S'i tanımadığını ve onu E12 olarak gösterdiğini söylemişti, dediği doğru gibi.
FC510'da da E12 vardı ama etiketin az kenarından bakınca gri bir şey gözüküyordu ki bu da E12S'in ta kendisi olması lazım.
Gerçi E12 ile E12S arasında pek de fark yok, hatta E12S daha iyi (12nm + nichel heatsink) Diyeceğim o ki şu an E12 kullanan çoğu SSD'de E12S'e geçiş yapıldı gibi buna CS3030 da dahil.

O değil de konuya denk geldim ve aklıma şu geldi: Zamanında yabancı forumdan birisi VLO'nun E12S'i tanımadığını ve onu E12 olarak gösterdiğini söylemişti, dediği doğru gibi.
FC510'da da E12 vardı ama etiketin az kenarından bakınca gri bir şey gözüküyordu ki bu da E12S'in ta kendisi olması lazım.
Gerçi E12 ile E12S arasında pek de fark yok, hatta E12S daha iyi (12nm + nichel heatsink) Diyeceğim o ki şu an E12 kullanan çoğu SSD'de E12S'e geçiş yapıldı gibi buna CS3030 da dahil.

Sonuçta revize edilen bir seri olduğu için bu tür kontrolcü değişikleri de olabilir. E12S'i, E12 olarak görmesi hakkında bir bilgim yok ama ben bu konuyu forumdaki bazı kullanıcılar tarafından ortaya atılmış "CS3030 artık kötü" algısından kurtarmak için açmıştım. E12S bile olsa ki bu kötü bir şey değil ama varsayım üzerinden konuşuyoruz: CS3030 hala çok iyi bir depolama birimi. Fiyatı uygunsa önermeye devam ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı