Poco F3 vs Redmi K40 Pro vs Mi 11T

Bütçe
5000

Favicon

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Telefon almak istiyorum ve 5000 TL civarında bütçem var (5500-6000 arasına da gelebilir çok değecek bir telefonsa). Fazla oyun oynamam fakat telefonun hızlı olması benim için önemli. Normal şartlar altında POCO F3 Garantili alacaktım fakat sonra gözüme paralel ithalat K40 Pro takıldı. Sahibindende gördüğüm sadece 1 yer satıyor istanbul içi gidip bakabileceğim. Bir yandan da Mi 11T gelecek 2 aya. Sizce ne yapmalıyım? Üniversiteye geçtim ve eğer okullar açılırsa bayağı ihtiyacım olacak yeni bir telefona o yüzden ekime kadar da uzun bir süre var benim için. Bunlar haricinde telefon da önerebilirsiniz. Cevaplarınızı bekliyorum.

Not: Çok fazla fotoğraf çekmem ama şu ana kadarki telefonlarımın kameraları hep kötüydü, o yüzden fotoğraf çekmekten de çekiniyor olabilirim. Kamerası iyi olsa iyi olabilir ama bu segmentteki telefonlarla üst segmenti ayıran şey genelde zaten kamera oluyor o yüzden önceliğim değil.

Merhabalar. Telefon almak istiyorum ve 5000 TL civarında bütçem var (5500-6000 arasına da gelebilir çok değecek bir telefonsa). Fazla oyun oynamam fakat telefonun hızlı olması benim için önemli. Normal şartlar altında POCO F3 garantili alacaktım fakat sonra gözüme paralel ithalat K40 Pro takıldı. Sahibinden de gördüğüm sadece 1 yer satıyor İstanbul içi gidip bakabileceğim. Bir yandan da mi 11t gelecek 2 aya. Sizce ne yapmalıyım? Üniversiteye geçtim ve eğer okullar açılırsa bayağı ihtiyacım olacak yeni bir telefona o yüzden Ekim'e kadar da uzun bir süre var benim için. Bunlar haricinde telefon da önerebilirsiniz. Cevaplarınızı bekliyorum.

Not: Çok fazla fotoğraf çekmem ama şu ana kadarki telefonlarımın kameraları hep kötüydü, o yüzden fotoğraf çekmekten de çekiniyor olabilirim. Kamerası iyi olsa iyi olabilir ama bu segmentteki telefonlarla üst segmenti ayıran şey genelde zaten kamera oluyor o yüzden önceliğim değil.

Üçüde değil.
Samsung Galaxy S20 FE Snapdragon model.

SM-G780G diye aratırsanız çıkar.
Çünkü mi 11t gelse bile bütçenizin çok üstünde bir fiyata gelir, yurt dışı alsanız IMEI atılamıyor bu yüzden 2000 TL kayıt parası lazım.
Diğer 2 cihazda S20 FE SD model varken alınmaz.
Hocam mi 11 değil, mi 11t demişsiniz.
Ama hocam oda 1200 euro diye geçiyor? :D
@Favicon

Son düzenleme:
Üçüde değil.
Samsung Galaxy S20 FE Snapdragon model.

SM-G780G diye aratırsanız çıkar.
Çünkü mi 11t gelse bile bütçenizin çok üstünde bir fiyata gelir, yurt dışı alsanız IMEI atılamıyor bu yüzden 2000 TL kayıt parası lazım.
Diğer 2 cihazda S20 FE SD model varken alınmaz.
Hocam mi 11 değil, mi 11t demişsiniz.
Ama hocam oda 1200 euro diye geçiyor? :D
@Favicon

Hocam şimdi mi 11T'den benim anladığım mi 10T'nin devamı olması fakat Xiaomi isimlendirme konusunda kötü bir marka. Herhangi bir yerde fiyat belirtilmiyor benim gördüğüm kadarıyla, zaten daha tanıtılmadı telefon.
Bir de neden S20 FE? Donanımsal olarak baktığımda her noktada kağıt üstünde POCO F3'ten kötü?

Hocam şimdi mi 11T'den benim anladığım mi 10T'nin devamı olması fakat Xiaomi isimlendirme konusunda kötü bir marka. Herhangi bir yerde fiyat belirtilmiyor benim gördüğüm kadarıyla, zaten daha tanıtılmadı telefon.
Bir de neden S20 FE? Donanımsal olarak baktığımda her noktada kağıt üstünde POCO F3'ten kötü?

Günlük kullanım için alıyorsunuz.
POCO F3 donanım olarak daha iyi ancak günlük kullanım için POCO alıp memnun kalan insan bulmak çok zor.
Ayrıca POCO serisinde günlük kullanımda yazılım olarak şikayet var bayağı.(oyun performansı olarak rakipsiz ama günlük kullanımda çok kötü arayüzde bile kasıyor en iyi yazılım olan MIUI (!) sayesinde)

Ayrıca hocam yazmayı unutmuşum 1200 euro değil 1200 euro olması bekleniliyor.
Ayrıca S20 FEnin Exynos'lu modeli değil Snapdragon 865'li modelini öneririm. Exynos'lu model bayağı kötü.
Ve zaten POCO F3'ün yonga seti olan SD 870 ile S20 FE SD modelin yonga seti olan SD 865 arasında çok bir fark yok.

Hocam sanırsam S20 FE alacağım. Harbiden Poconun kağıt üstündeki özellikleri iyi fakat ben 870 ile 865 arasındaki %10luk farktansa kameradaki farkı tercih ederim. Zaten çok oyun oynayan biri değilim... Günlük kullanım ve güncelleştirme garantisi daha öncelikli bence. Önerdiğiniz bir renk var mı bu arada zibilyon tane renk koymuşlar.

Hocam sanırsam S20 FE alacağım. Harbiden POCO'nun kağıt üstündeki özellikleri iyi fakat ben 870 ile 865 arasındaki %10'luk farktansa kameradaki farkı tercih ederim. Zaten çok oyun oynayan biri değilim... Günlük kullanım ve güncelleştirme garantisi daha öncelikli bence. Önerdiğiniz bir renk var mı bu arada zibilyon tane renk koymuşlar.

Keyfinize göre alabilirsiniz renk konusunda ancak ben mavi-mor türevlerini seviyorum daha farklı ve hoş duruyor telefonda :D.

Güle güle kullanın hocam alacağınız telefonu :)
Hocam bir de size direk linkini atayım cihazın yanlışlıkla Exynos model almayın @Favicon

Yok hocam karıştırmam ama yine de teşekkürler attığınız için. Bu arada mint yeşiliyle kırmızı arasında kaldım ikisi de çok güzel. Umarım 9.da alıyorum telefonu umarım o zamana kadar fiyatlarda bir saçmalık olmaz.

Geri
Yukarı