POCO F3 vs X3 Pro

hayaldeolan

Hectopat
Makaleler
1
Epey üzerinden 2 telefonun karşılaştırması.

Aşırı kararsız kaldım.
  • POCO X3 Pro 6GB/128GB
    • İşlemcisi ve grafik işlemcisini beğendim ama çok ısınıyor diyorlar. Telefon çok zorlanıyorsa ve sorun çıkarıyorsa hiç almamayı isterim. Bir de IPS LCD ekran paneliymiş daha önce hiç IPS LCD ekran telefon kullanmadım. Çok fazla ışık ya da düşük ışık yayıyor mu? Videolarda resimler de falan renkler nasıl? Hiçbir fikrim yok. Hafıza kartı desteği olması güzel ki olmasa da olur gibi galiba telefon OTG desteği bulunuyor. USB-C girişi de olan bir flash bellek alınıp kullanılabilir. Bunun arayüzü mı UI for POCO.
  • POCO F3 6GB/128GB
    • Bunun işlemcisi ve grafik işlemcisi daha iyi. Herhangi bir kasma ya da ısınma var mı? Bilgim yok. Bir de AMOLED ekran paneli var. Bunda da hafıza kart desteği yok ama OTG desteği var galiba. 5G var. Wi-Fi 6 var. Kullanıcı arayuzu dikkatimi çekti bunda mı UI arayüzüne sahip. Fakat arayüz mı UI for POCO.
Kısacası kararsız kaldığım özellikler bunlar. Onun dışında ön ve arka kameraların özellikleri, gövde malzemesi, hızlı şarj özellikleri, telefon üstünde parmak izi bırakması bırakmaması, tuşları, falan her şey aynı neredeyse.

Şunu soruyorum. Sizinde fikrinizi almak için bu iki telefon arasında tercihiniz hangisi olurdu? Ve neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung yazılım, kamera ve güncelleme desteği olarak iki telefondan daha üstün. Ayrıca IPS ekranlar çok solgun ve kötüler bence.
Bence de Çin mallarına para harcamaya değmez.

Ben de POCO F2 Pro var bence POCO kötü değil gayet güzel MIUI 12.5 ile ama yazılım, kamera ve güncelleme desteği olarak Samsung daha iyi ben telefonu aldığım zaman SD 865'li S20 FE olsaydı onu alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı