POCO F5 alınır mı?

Peki hocam ama çevremden gördüğüm kadarıyla ön yargılıyım ve Türkiye'de ki çoğu kişi Xiaomi'ye karşı ön yargılı bakıyor zaten.Şuan 20 bin TL'ye bu telefon için kıyılabileceğini düşünmüyorum yani neyse.
Anlıyorum, peki ne alsın konuyu açan arkadaş F5 yerine?

Ben arkadaşınız böyle bir durum yaşayamaz demiyorum, genelleme yapmanıza karşıyım. Bu çok yaygın bir problem olsaydı kusura bakmayın F5 peynir ekmek gibi satılmazdı Türkiye'de. İlk çıktığında 14 bin TL ile piyasayı biçti resmen. Ben 20 bin TL'ye kadar hala alınabilir olduğunu düşünüyorum artık.

Bahsettiğiniz eski cihazlar için haklısınız ona bir şey diyemem.
Aynen.
Samsung eski cihazlarda kasılma takılmalarla ünlüydü. Özellikle orta segment ürünler illallah ettirirdi.
Xiaomi 12 kullanıyorum yağ gibi cihaz. Muazzam hızlı.

Anlıyorum, peki ne alsın konuyu açan arkadaş F5 yerine?
Uzun süre götürecek S22 var,S23 var.Fiyattan bağımsız falan demiş 14 PM'de önerilir yani bütçesi belli değil ki önerelim.F5'in fiyatlarında S22 var.

Bizde 1-2 ay sonra inşallah sıkıntı yaşamayız. Kullanıp göreceğiz. 2 ay sonra tekrar bir yorum yaparım.
Arkadaşım da Redmi note 9 vardı zamanında, 2 ay sonra kanser etmişti telefon kasmaktan, düzgün bir kullanıcı olduğu hâlde. Bu inşallah böyle olmaz.

Bizde 1-2 ay sonra inşallah sıkıntı yaşamayız. Kullanıp göreceğiz. 2 ay sonra tekrar bir yorum yaparım.
Arkadaşım da Redmi note 9 vardı zamanında, 2 ay sonra kanser etmişti telefon kasmaktan, düzgün bir kullanıcı olduğu hâlde. Bu inşallah böyle olmaz.
Bu mesajı hatırlatacağım, bilginiz olsun yorumunuzu bekliyorum ben de. :D

Şu meşhur kasmaları yaşasanız bile yardımcı oluruz en azından.

Hocam, bu genellemelere gerek yok. Her telefonun ne zamana sıkıntı çıkaracağı belli olmaz. Geçenlerde 2 yıl sonra kasan Note 20 Ultra (Exynos) gördüm ama onun haricinde hâla taş gibi çalışan başka Samsung telefonlara da denk geldim. Aynısı iPhone, Xiaomi, Huawei vs. içinde geçerli. Sırf Xiaomi'ye özel bir durum değil. Bence biraz kullanıcıya bağlı da bir durum.
Valla ben tam tersini gördüm hala note 20 ve s20 gram kasma olmadan taş gibi her şeyi açıyor.

Vallahi ben tam tersini gördüm hala Note 20 ve S20 gram kasma olmadan taş gibi her şeyi açıyor.

İşte kullanım meselesi. Bende 5 yıldır S6 Edge vardı. Milletin S6 Edge'i kasıp kasılıyorken benim elimdeki telefonda bir sorun yoktu. Belli olmaz bu durumlar. Birinin ki kasar, birinin ki rahat çalışır.

İşte kullanım meselesi. Bende 5 yıldır S6 Edge vardı. Milletin S6 Edge'i kasıp kasılıyorken benim elimdeki telefonda bir sorun yoktu. Belli olmaz bu durumlar. Birinin ki kasar, birinin ki rahat çalışır.
Annemde hâlâ S6 var gayet memnun gayet akıcı telefon.

Annemde hâlâ S6 var gayet memnun gayet akıcı telefon.

İşte ama Exynos 7420 çok batarya tüketen işlemci. Üstüne 2K çözünürlük, super AMOLED ve 2550-2600 mAh batarya. Bataryası çok üzdü. RAM konusunda da çok fazla RAM tüketiyordu ama yine de akıcı çalışıyordu. Şu an çekmece içerisinde duruyor. Bana amiral geminin en kralını yaşatmış cihazdı.

Geri
Yukarı