POCO F5 mi Samsung S22 mi yoksa Samsung S23 FE mi?

Realme GT 2 Pro'nun bahsi neden geçmiyor, anlayamadım. Bütçenize de uygun. Bataryası Samsung cihazlardan önde, kamerası Poco F5 kadar kötü değil. Dahası da var. Buradan okuyabilirsiniz. Listenize almanızı öneririm.

Realme GT 2 Pro'nun bahsi neden geçmiyor, anlayamadım. Bütçenize de uygun. Bataryası Samsung cihazlardan önde, kamerası POCO F5 kadar kötü değil. Dahası da var. Buradan okuyabilirsiniz. Listenize almanızı öneririm.

Daha önce Realme kullanmadım işletim sistemi vs nasıl eğer bütçeyi o fiyata çıkarırsam o telefonuda alabilirim Realme alınır mı? Sence?

Daha önce Realme kullanmadım işletim sistemi vs nasıl eğer bütçeyi o fiyata çıkarırsam o telefonuda alabilirim Realme alınır mı? Sence?
Kullanıyorum cihazı, alınır tabi. O fiyat dediğiniz S22 ve S23 FE ile aşağı yukarı aynı fiyattan satılıyor. Birçok özelliğinden bahsetmiştim orada. Onun dışında arayüzü sade ve akıcı, daha önce OnePlus ya da Oppo bir cihaz kullandıysanız çok benzer bir arayüzü var. Ekranı çok kaliteli, batarya 8 gen 1'e rağmen baya iyi, 12 GB ram ve 65W hızlı şarjı var, kutudan özel adaptör, usb kablo ve kılıf ile çıkıyor. 9 aydır kullanıyorum, şu ana kadar memnun olduğumu söyleyebilirim.

Kullanıyorum cihazı, alınır tabi. O fiyat dediğiniz S22 ve S23 FE ile aşağı yukarı aynı fiyattan satılıyor. Birçok özelliğinden bahsetmiştim orada. Onun dışında arayüzü sade ve akıcı, daha önce OnePlus ya da Oppo bir cihaz kullandıysanız çok benzer bir arayüzü var. Ekranı çok kaliteli, batarya 8 gen 1'e rağmen baya iyi, 12 GB ram ve 65W hızlı şarjı var, kutudan özel adaptör, usb kablo ve kılıf ile çıkıyor. 9 aydır kullanıyorum, şu ana kadar memnun olduğumu söyleyebilirim.
Isınma sorunu yok herhalde dimi?

Isınma sorunu yok herhalde dimi?
Uzun süredir ısınma sorunu yaşamadım. Içinde soğutma sistemi bulunuyor. Sadece ilk 2 hafta ve yazın biraz ısınma oldu, o da uzun süreli oyun oynadığımda. Cihaz oturduktan sonra günlük kullanımda ısınma yaşamadım. Arayüzü de öyle bataryadan yiyen bir arayüz değil, gayet verimli.

Uzun süredir ısınma sorunu yaşamadım. Içinde soğutma sistemi bulunuyor. Sadece ilk 2 hafta ve yazın biraz ısınma oldu, o da uzun süreli oyun oynadığımda. Cihaz oturduktan sonra günlük kullanımda ısınma yaşamadım. Arayüzü de öyle bataryadan yiyen bir arayüz değil, gayet verimli.

S23FE kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin hocam kamerası bütçesine göre iyi gece de çekim yapılıyor.

Teşekkürler ikinizede fiyatta çıkabilirsem S23FE veya GT2 Pro olmazsa F5 hadi bakalım

Doğru değil onlar, rahatsız edici bir sıcaklığı yok ancak serin değil tabii ki. Kamera noktasında ise S22, S23 FE'den daha iyi. Ana kamera sensörleri birebir aynı, sadece isimleri farklı, asıl fark yardımcı kamera sensörlerinde; S23 FE'de, S20 FE ile aynı telephoto sensörü var ve Ultra geniş açı da S22'ye göre epey zayıf.

S22 alev atıyor çok ısınıyor diyorlar? Ve S23fenin kamera daha iyi değil mi?

Düz S22'de Vapor chamber yok, kendisi zaten 6.1 inch bir telefon, işlemcisi verinsiz. Aşağıya testini bıraktım. SD 8 gen2 223FPS 7.3W iken, SD8 gen1 175FPS 8.5W. Buna göre karar ver çünkü fırın gibi çalışan bir telefon. Şu testlere bakarak yurt dışı S23 ultraya çıkabilir misin demiştim çünkü 25.000TL'ye bu kadar iyi işlemcili, bu kadar büyük Vapor chamberlı. Bu kadar iyi kameraya sahip bir telefon maalesef yok.

Dosya Ekleri

• gsmarena_001.jpg
    gsmarena_001.jpg
    10 KB · Görüntüleme: 16
  • gsmarena_002.jpg
    gsmarena_002.jpg
    11,6 KB · Görüntüleme: 21
  • images (8).jpg
    images (8).jpg
    63,1 KB · Görüntüleme: 15
Düz S22'de Vapor chamber yok, kendisi zaten 6.1 inch bir telefon, işlemcisi verinsiz. Aşağıya testini bıraktım. SD 8 gen2 223FPS 7.3W iken, SD8 gen1 175FPS 8.5W. Buna göre karar ver çünkü fırın gibi çalışan bir telefon. Şu testlere bakarak yurt dışı S23 ultraya çıkabilir misin demiştim çünkü 25.000TL'ye bu kadar iyi işlemcili, bu kadar büyük Vapor chamberlı. Bu kadar iyi kameraya sahip bir telefon maalesef yok.
Direct Die’ı kötü olan bir SoC olmadığı için Vapor Chamber = serin mobo sıcaklığı değildir, ısı iletimi yapar ve kasanın sıcaklığına olumlu yönde çok etkili olur. 8.5W ve fırın demişsiniz fakat bu telefon sürekli mi 8.5W yakıyor? Hayır tabii ki, 8 Gen 1’deki Samsung 4LPE üretimi Cortex X2 çok yakıyor ve bu da ağır işlemlerde çalışıyor, GPU için de aynı şeyler geçerli. Konu sahibinin oynadığı oyunlarda 5W’yı geçmez cihaz. S22’nin tek sıkacağı nokta pil, bu da abartıldığı kadar sorun teşkil etmiyor, tabii ki bu konuda o fiyat bandındaki GT2 Pro, S23 FE ve 13T kadar iyi değil ancak bu kendi öznelinde de kötü bir deneyim yaşatacağı anlamına gelmiyor. Çoğunlukla 5 saat SoT verir ve 1 saatte %0-100 dolum yapar.

Geri
Yukarı