POCO F5 mi Samsung S22 mi yoksa Samsung S23 FE mi?

Direct Die'ı kötü olan bir SoC olmadığı için Vapor chamber = serin mobo sıcaklığı değildir, ısı iletimi yapar ve kasanın sıcaklığına olumlu yönde çok etkili olur. 8.5W ve fırın demişsiniz fakat bu telefon sürekli mi 8.5W yakıyor? Hayır tabii ki, 8 gen 1'deki Samsung 4lpe üretimi Cortex X2 çok yakıyor ve bu da ağır işlemlerde çalışıyor, GPU için de aynı şeyler geçerli. Konu sahibinin oynadığı oyunlarda 5W'yı geçmez cihaz. S22'nin tek sıkacağı nokta pil, bu da abartıldığı kadar sorun teşkil etmiyor, tabii ki bu konuda o fiyat bandındaki GT2 Pro, S23 FE ve 13t kadar iyi değil ancak bu kendi öznelinde de kötü bir deneyim yaşatacağı anlamına gelmiyor. Çoğunlukla 5 saat sot verir ve 1 saatte %0-100 dolum yapar.

Öncelikle arkadaş oyun oynacağını ve bunun kendisi için önemli olduğunu iletiyor. Derdi oyun olmasa F5 listede olmazdı zaten.
Ben S23 Ultra kullanıyorum honkai star rail veya Genshin Impact oynarken cihaz ister istemez ısınıyor. Benim cihazım büyük bir Vapor chambere sahip o ise küçük bir grafit pade. Benim işlemcimin 5W çektiği nir oyunda o aynı performansı vermek için 8.5W yakacaktır çünkü hem daha güçsüz hem de daha verimsiz. Dediğim gibi cihazlarımız pasif ısıtma ile soğutuluyor o yüzden dediğim sözün arkasındayım. Düz S22 fırın gibi de yanar çünkü benim kullandığım S23 Ultra ısınıyor S22 mi ısınmayacak.

Öncelikle arkadaş oyun oynacağını ve bunun kendisi için önemli olduğunu iletiyor. Derdi oyun olmasa F5 listede olmazdı zaten.
Ben S23 Ultra kullanıyorum honkai star rail veya Genshin Impact oynarken cihaz ister istemez ısınıyor. Benim cihazım büyük bir Vapor chambere sahip o ise küçük bir grafit pade. Benim işlemcimin 5W çektiği nir oyunda o aynı performansı vermek için 8.5W yakacaktır çünkü hem daha güçsüz hem de daha verimsiz. Dediğim gibi cihazlarımız pasif ısıtma ile soğutuluyor o yüzden dediğim sözün arkasındayım. Düz S22 fırın gibi de yanar çünkü benim kullandığım S23 Ultra ısınıyor S22 mi ısınmayacak.
Arkadaşın oynadığı oyun PES, FIFA ve PUBG dostum. GPU’nun gireceği yük %30 bile değil. CPU’nun prime çekirdekleri bile pasif kalacak. Ayrıca evet S22, Genshin’de ısınmayacak çünkü çok agresif bir throttle mekanizması var, buna da Samsung’un ölümsüz throttle mekanizması diyoruz, tabii bu esnada FPS yerlere çakılacak.

Arkadaşın oynadığı oyun pes, FIFA ve PUBG dostum. GPU'nun gireceği yük %30 bile değil. CPU'nun Prime çekirdekleri bile pasif kalacak. Ayrıca evet S22, Genshin'de ısınmayacak çünkü çok agresif bir throttle mekanizması var, buna da Samsung'un ölümsüz throttle mekanizması diyoruz, tabii bu esnada FPS yerlere çakılacak.

PUBG'yi 90FPS oynamak da GPU'yu yoruyor dostum. Dediğin gibi throttle olayı var tabii ki ancak thermal guardians uygulaması bulunmakta. Isı limitini yükseltebiliyorsun. Ben fazla ısınmasını istemediğim için normal halin de 2 derece aşağısına çektim. 2 dereceye kadar üstüne çıkılabiliyor. Telefonjn termal performansı başarılı olsa throttle yemeyecek, önemli olan da o değil mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240110_143604_Good Guardians.jpg
    Screenshot_20240110_143604_Good Guardians.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20240110_143609_Thermal Guardian.jpg
    Screenshot_20240110_143609_Thermal Guardian.jpg
    41 KB · Görüntüleme: 15
S23FE almazdım. Exynos 2200 iyi bir işlemci gibi görünse de benim tercihim daha farklı olurdu.

Kamera ve video olmazsa olmazlar arasında ise sizin için daha farklı cihazlara bakın derim.
Sence ne alabilirim zorlarsam bütçe 22k şuan ikinci el sıfır fark etmez

PUBG'yi 90FPS oynamak da GPU'yu yoruyor dostum. Dediğin gibi throttle olayı var tabii ki ancak thermal guardians uygulaması bulunmakta. Isı limitini yükseltebiliyorsun. Ben fazla ısınmasını istemediğim için normal halin de 2 derece aşağısına çektim. 2 dereceye kadar üstüne çıkılabiliyor. Telefonjn termal performansı başarılı olsa throttle yemeyecek, önemli olan da o değil mi?
Sence ne alayım bütçe zorladımmı 22k şuan sıfır ikinci el fark etmez

Arkadaşın oynadığı oyun PES, FIFA ve PUBG dostum. GPU’nun gireceği yük %30 bile değil. CPU’nun prime çekirdekleri bile pasif kalacak. Ayrıca evet S22, Genshin’de ısınmayacak çünkü çok agresif bir throttle mekanizması var, buna da Samsung’un ölümsüz throttle mekanizması diyoruz, tabii bu esnada FPS yerlere çakılacak.
Sence ne alayım bütçem şuan 22k zorladımmı sıfır ikinci el fark etmiyor

Sence ne alabilirim zorlarsam bütçe 22k şuan ikinci el sıfır fark etmez

Hocam kamera konusunda en beğendiğim cihazlar iPhone. Ondan sonra da Samsung'un en tepe serileri geliyor. Gerçekten iyi çekimler yapabiliyorsunuz.

Küçücük CMOS sensör ile iyi bir ISP gücü güzel sonuçlar getiriyor.

Dediğim gibi kamera olmazsa olmaz, ben video da çekerim, fotoğraf çekerim, benim için kaliteli olmalı derseniz o zaman bütçenizi artırmanız lazım.

Ama yok kişisel kullanım için kamera kullanıyorum diyorsanız o zaman F5 alın geçin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı