POCO F5 ROM atmak için root gerekli mi?

Dediğin gibi ısı dağıtımı iyi ise zaten throtle yapmaz işlemci

Yapar. İşlemcinin kaldırabildiği maksimum sıcaklığa gelmeden zaten termal yönetim yüzünden performans kısıyor. İşlemcinin maksimum sıcaklığına gelip performans kısması değil buradaki olay. Üreticinin sonradan eklediği sıcaklığa bağlı performans düşme kademeleri var. Bilgisayar işlemcisi gibi 99 dereceye gelince bir anda performans çakılmıyor. Performans kademeli olarak kısılıyor.
@Emirzsb
Hocam siz istediğinizi deneyin. Bir şey kaybetmezsiniz zaten. Root da deneyin ROM da deneyin. O cihaz rahatlıkla 90FPS akıcı PUBG oynatır.
Kendim şu an daha güçsüz bir cihaz kullanıyorum. (12T) Dediğim yöntemle en kalabalık yerlerde bile 85+FPS alıyorum.

Son düzenleme:
Yapar. İşlemcinin kaldırabildiği maksimum sıcaklığa gelmeden zaten termal yönetim yüzünden performans kısıyor. İşlemcinin maksimum sıcaklığına gelip performans kısması değil buradaki olay. Üreticinin sonradan eklediği sıcaklık limiti de var. Bilgisayar işlemcisi gibi 99 dereceye gelince performans kısmıyor bunlar. Kademeli düşüyor performanslar.

Isı dağıtımı iyi olduğu sürece thortle yapmaz, dediğimn arkasındayım. Testini de aşağıya bırakıyorum ufak kayıplar arkada çalışan sevisler yüzünden oluyor, ROM'um ile alakalı bir şey.

IMG_20240216_165543.jpg

Xiaomi.EU 12.5, Android 10. Mi 8, SD845.
Root falan hiçbir şey yok.

Arkadaşa ROM atalım sonra bu testi yapsın. Thortle olursa root deneriz 👍

Isı dağıtımı iyi olduğu sürece thortle yapmaz, dediğimn arkasındayım. Testini de aşağıya bırakıyorum ufak kayıplar arkada çalışan sevisler yüzünden oluyor, ROM'um ile alakalı bir şey.

Eki Görüntüle 2117813
Hocam buyurun F5 Testi. Bakın yeşil alan ilk kademe. Sarı alan ikinci kademe. Turuncu alan üçüncü kademe. Bir sonraki kademeye gelmeden testi bitirmişler. Devam etseydi kırmızı olacaktı. Benim dediğim yöntem bu kademelerin olduğu sıcaklık limitlerini root iznini kullanarak yükseltmek. Umarım anlatabilmişimdir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam buyurun F5 testi. Bakın yeşil alan ilk kademe. Sarı alan ikinci kademe. Turuncu alan üçüncü kademe. Bir sonraki kademeye gelmeden testi bitirmişler. Devam etseydi kırmızı olacaktı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşa ROM atalım sonra bu testi yapsın. Thortle olursa root deneriz 👍

Arkadaşın dönmesini bekliyorum.

Hocam buyurun F5 testi. Bakın yeşil alan ilk kademe. Sarı alan ikinci kademe. Turuncu alan üçüncü kademe. Bir sonraki kademeye gelmeden testi bitirmişler. Devam etseydi kırmızı olacaktı. Benim dediğim yöntem bu kademelerin olduğu sıcaklık limitlerini root iznini kullanarak yükseltmek. Umarım anlatabilmişimdir.

1.30'a bakar mısın?

Arkadaşın dönmesini bekliyorum.

1.30'a bakar mısın?

Baktım hocam. O testte sıcaklık performans kısma eşiğine gelmemiş. Testin yapıldığı ortamın sıcaklığına ve test süresine bağlı bu durum. Ortamın sıcaklığı düşükse hiç performans kısması yaşamayabilirde. Ben o testi sadece "xiaomi telefonlarda" performansın kademeli düştüğünü, işlemcinin kaldırabileceği son sıcaklığa gelmeden de performansın kısılabileceğini göstermek için attım.

Son düzenleme:
Biraz yavaş oldu ama itinayla sıfırlamaya çalıştım önemli cüzdanlar vardı içibde Trust wallet olsun MetaMask olsun.

Hocalarım şimdi yedekledim. Bootloader kilidini nasıl açacağım?

@sSombrero
@364809

Son düzenleme:
Biraz yavaş oldu ama itinayla sıfırlamaya çalıştım önemli cüzdanlar vardı içibde Trust wallet olsun MetaMask olsun.

Hocalarım şimdi yedekledim. Bootloader kilidini nasıl açacağım?
Biraz uzun bir işlem. Önce başvuru yapıp 1 hafta beklemelisiniz.

Biraz uzun bir işlem. Önce başvuru yapıp 1 hafta beklemelisiniz.

Hocam izledim videoyu
Ben şimdi sadece başvuru gönderip bekleyceğim doğru mudur?

Geri
Yukarı