POCO F5 vs POCO F5 Pro

ali11223

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben F5 veya F5 Pro telefonlardan birisini alacağım. F5 kasma donma sorunları üst düzey olmadığı sürece benim için yeterli fakat F5 Pro içinde bütçem var. Yani şu anki fiyatları göz önünde bulundurursak F5 Pro'ya 26 bin lira verirsem param boşa gider mi? Yoksa hafif pahalı olsa da değer mi ama tabii ki uzun ömürlülük ve batarya konusu da benim için önemli o yüzden zaten Pro mu alsam diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben F5 veya F5 Pro telefonlardan birisini alacağım. F5 kasma donma sorunları üst düzey olmadığı sürece benim için yeterli fakat F5 Pro içinde bütçem var. Yani şu anki fiyatları göz önünde bulundurursak F5 Pro'ya 26 bin lira verirsem param boşa gider mi? Yoksa hafif pahalı olsa da değer mi ama tabii ki uzun ömürlülük ve batarya konusu da benim için önemli o yüzden zaten Pro mu alsam diye düşünüyorum.

Ben senin yerinde olsam 26 bin verip POCO almazdım burada markayı kötülemiyorum sadece 26 bine daha iyi telefon bakabilirsin

F5 Pro'ya çıkabiliyorsan S23 al.

Arkadaş batarya önemli demiş S23 batarya konusunda zayıf batarya konusunu gözden çıkaracak olursan S23 kesinlikle öneririm

1. Bu paraya telefon alınmaz
2. Bu kadar parayı Xiaomi gibi absürt bir markaya verilmez
3. Ama eğer illa da telefon alacaksanız S23 daha mantıklı

Haklısın Xiaomi 2 yıl sonra en geç 3 yıl sonra kasmaya donmaya başlıyor

S23'de batarya problemi yok.
gsmarena_258.jpggsmarena_251.jpg

Valla bilmiyorum poco f serisini seçmemin nedeni çok oyun oynayan birisi olmam ve s23 bataryası çok iyi değil epeyden bakınca işlemci dışı sanki poco daha iyi gibi bide öyle kameranın cok iyi olmasina gerek yok orta olsa kafi

Oyun için Snapdragon 8 gen 2 en iyi seçim olur. Ciddi FPS farkı var. Öte yandan F5'lerde Hz düşmesi, ekran titremesi gibi sorunlar olabiliyor. F5 Pro'nun rakibi S22 zaten aynı işlemciler.

S23 bakabilirsiniz.
Oyun için Snapdragon 8 gen 2 en iyi seçim olur. Ciddi FPS farkı var. Öte yandan F5'lerde Hz düşmesi, ekran titremesi gibi sorunlar olabiliyor. F5 Pro'nun rakibi S22 zaten aynı işlemciler.
POCO F5 Pro'da 8+ Gen 1, S22'de 8 Gen 1 var ve kesinlikle farklı SoC'ler. Birinin Samsung dökümü olması bile yetiyor.
Arkadaş batarya önemli demiş. S23 batarya konusunda zayıf batarya konusunu gözden çıkaracak olursan S23 kesinlikle öneririm
S23'ün bataryası zayıf değil ki. S serisi bazında en iyi batarya S23 ailesinde.

S23 bakabilirsiniz.

POCO F5 Pro'da 8+ Gen 1, S22'de 8 Gen 1 var ve kesinlikle farklı SoC'ler. Birinin Samsung dökümü olması bile yetiyor.

S23'ün bataryası zayıf değil ki. S serisi bazında en iyi batarya S23 ailesinde.
Evet plus versiyonunu duymuştum ne kadar fark var bilmiyorum ama s22 daha ucuz ve samsung yazılım desteğiyle öne çıkıyor. Bir aralar gt2 pro vardı bu fiyatlarda. S23 ise gen 2 ile hepsinden üstündür zaten. Isınma sorunu yoksa bu cihazların hepsi memnun eder. Xiaomi 12 çok ısınıyordu mesela 8 gen 1 ile. Cihaz ısındığı için testleri bile bitiremiyordu.

Geri
Yukarı