POCO F5 vs Realme 10 Pro Plus vs S21 FE vs Realme GT 2

Alemlere.Akalim

Femtopat
Daha fazla  
-POCO F5
-Realme 10 Pro Plus 256 GB 12 GB RAM
-Samsung S21 FE
-Realme GT2 256 GB 12 GB RAM

Hangi telefon alınır sizce? Oyun ve kamera, günlük kullanımda iyi olmasını istiyorum. Samsung S21 FE çok fazla öneriliyor. Öyle acayip iyi bir telefon mu o kadar?
POCO F5 düşünüyorum ama eksisi var mıdır?

Oyun-kamera-günlük kullanım'dan sizin için hangisi ağır basıyor o önemli. Oyun ağır basıyorsa F5'e yönelin. Kamera ağır basıyorsa S21 FE'ye yönelin. Evet, S21 FE önerildiği kadar iyi bir telefon ama gece gündüz oyun oynayan biri değilseniz.

-POCO F5
-Realme 10 Pro Plus 256 GB 12 GB RAM
-Samsung S21 FE
-Realme GT2 256 GB 12 GB RAM

Hangi telefon alınır sizce? Oyun ve kamera, günlük kullanımda iyi olmasını istiyorum. Samsung S21 FE çok fazla öneriliyor. Öyle acayip iyi bir telefon mu o kadar?
POCO F5 düşünüyorum ama eksisi var mıdır?
Ben S21 Fe kullanıcısıyım. Türkiye'de satışı olmayan SnapDragon 888 işlemci bulunuyor. 120Hz çok güzel. Kamera gece modunda bile düşük ışıkta harika fotoğraflar çekiyor. Zoom desen çok iyi samsung'tan bahsediyoruz sonuçta :D Oyun performansı olarak ben PUBG denedim. HDR modunda sabit 60 veriyor. Fps sayacı açarak kontrol ettim. Akıcıda da sabit 60 veriyor. Telefonun sınırlarını zorlamak için gfx tool ile akıcı modda 90fps etkinleştirdim ve şaşırtıcı şekilde 83-90 arası fps verdi beni memnun etti. Ultra HD açıyor 45fps olarak. Güzel telefondur android 16 alacak diyorlar. 15 kesin alacak ama 16 hakkında net bilgim yok. Sorun varsa sorabilirsin. Batarya konusunda günlük kullanımda 7 saat ekran açık veriyor 60hz ile. 120hz açınca 5 saatlere düşüyor ekran açık süresi.

Samsung'un ekranı yeterli olacaktır bence S10e'den geçtim ben çerçevenin inceliği vs. ekranın kusursuzluğu gerçekten güzel telefon. Al bence. Exynos 2100 aşağı yukarı Sd888'le aynıdır bence. Tabi eksileri vardır ama hissedeceğini sanmıyorum. Bütçeni arttırabilirsen S22 alarak 8 Gen 1 ile çok güzel bir işlemciye sahip olabilirsin. Her samsung telefonuna kronik işlemcili diyen tayfaya kulak asma.

Exynos 2100 ile SD 888 arasında anlatılan kadar fark yok. CPU konusunda SD 888 daha iyiyken Exynos 2100 daha iyi ISP'ye sahip. SD 888 bir tık daha fazla ısınıyor. Batarya tüketimi aynı.
Kısaca Exynos kamerada, Snapdragon oyunda daha iyi. Aynı şey S22 serisinde de geçerli.
@kopkeliekmek

Exynos 2100 ile SD 888 arasında anlatılan kadar fark yok. CPU konusunda SD 888 daha iyiyken Exynos 2100 daha iyi ISP'ye sahip. SD 888 bir tık daha fazla ısınıyor. Batarya tüketimi aynı.
Kısaca Exynos kamerada, Snapdragon oyunda daha iyi. Aynı şey S22 serisinde de geçerli.
@kopkeliekmek
Dedim ya hocam aradaki o farkları hissedeceğini sanmıyorum ama sırf S20 FE için exynos modeli satıp SnapDragon'a geçenler vardı. Kimisi snapdragon için kamerasında sony lensi kullanıyor diyodu. Bilemiyorum ama dediğim gibi aradaki farkı hissetmeniz zor. Ancak Sd 888 versiyonu uzun süre kullanırsanız exynos 2100'deki küçük farkları anlarsınız. Tabii ki alınabiliyorsa snapdragon alınmalı. Exynos kötü değil aklınızda yanlış algı oluşmasın hocalarım.

@kopkeliekmek S20 FE mecburiyetten. Exynos 990, Samsung'un tarihindeki en kötü islemcilerden biri kesinlikle. Verimsiz, ısınan ve bataryayi sömüren bir işlemci. SD 865 ise Exynos 2100'den bile daha stabil çalışıyor.
Kullanmadığım için bilemiyorum hocam🤐

Ben S21 FE kullanıcısıyım. Türkiye'de satışı olmayan Snapdragon 888 işlemci bulunuyor. 120Hz çok güzel. Kamera gece modunda bile düşük ışıkta harika fotoğraflar çekiyor. Zoom desen çok iyi Samsung'tan bahsediyoruz sonuçta :D oyun performansı olarak ben PUBG denedim. HDR modunda sabit 60 veriyor. FPS sayacı açarak kontrol ettim. Akıcıda da sabit 60 veriyor. Telefonun sınırlarını zorlamak için GFX tool ile akıcı modda 90FPS etkinleştirdim ve şaşırtıcı şekilde 83-90 arası FPS verdi beni memnun etti. Ultra HD açıyor 45FPS olarak. Güzel telefondur Android 16 alacak diyorlar. 15 kesin alacak ama 16 hakkında net bilgim yok. Sorun varsa sorabilirsin. Batarya konusunda günlük kullanımda 7 saat ekran açık veriyor 60Hz ile. 120Hz açınca 5 saatlere düşüyor ekran açık süresi.

Samsung'un ekranı yeterli olacaktır bence S10E'den geçtim ben çerçevenin inceliği vs. ekranın kusursuzluğu gerçekten güzel telefon. Al bence. Exynos 2100 aşağı yukarı SD888'le aynıdır bence. Tabii eksileri vardır ama hissedeceğini sanmıyorum. Bütçeni arttırabilirsen S22 alarak 8 gen 1 ile çok güzel bir işlemciye sahip olabilirsin. Her Samsung telefonuna kronik işlemcili diyen tayfaya kulak asma.

888 işlemci ısınıyor, cayır cayır yanıyor diyorlar. Bu konuda ne demek istersiniz :)

Oyun-kamera-günlük kullanım'dan sizin için hangisi ağır basıyor o önemli. Oyun ağır basıyorsa F5'e yönelin. Kamera ağır basıyorsa S21 FE'ye yönelin. Evet, S21 FE önerildiği kadar iyi bir telefon ama gece gündüz oyun oynayan biri değilseniz.

Oyun daha ağır basıyor kameradan o yüzden sanırım F5'e yöneleceğim.

Oyun için F5, günlük kullanım S21 FE.

Tamamdır teşekkürler.

Ben S21 FE kullanıcısıyım. Türkiye'de satışı olmayan Snapdragon 888 işlemci bulunuyor. 120Hz çok güzel. Kamera gece modunda bile düşük ışıkta harika fotoğraflar çekiyor. Zoom desen çok iyi Samsung'tan bahsediyoruz sonuçta :D Oyun performansı olarak ben PUBG denedim. HDR modunda sabit 60 veriyor. FPS sayacı açarak kontrol ettim. Akıcıda da sabit 60 veriyor. Telefonun sınırlarını zorlamak için GFX tool ile akıcı modda 90FPS etkinleştirdim ve şaşırtıcı şekilde 83-90 arası FPS verdi beni memnun etti. Ultra HD açıyor 45FPS olarak. Güzel telefondur Android 16 alacak diyorlar. 15 kesin alacak ama 16 hakkında net bilgim yok. Sorun varsa sorabilirsin. Batarya konusunda günlük kullanımda 7 saat ekran açık veriyor 60Hz ile. 120Hz açınca 5 saatlere düşüyor ekran açık süresi.

Samsung'un ekranı yeterli olacaktır bence S10E'den geçtim ben çerçevenin inceliği vs. ekranın kusursuzluğu gerçekten güzel telefon. Al bence. Exynos 2100 aşağı yukarı SD888'le aynıdır bence. Tabii eksileri vardır ama hissedeceğini sanmıyorum. Bütçeni arttırabilirsen S22 alarak 8 Gen 1 ile çok güzel bir işlemciye sahip olabilirsin. Her Samsung telefonuna kronik işlemcili diyen tayfaya kulak asma.

Hmm S22'yi düşüneceğim S21 FE ve F5 arasındayım şu an eğer F5 kamerası yani fiyatına göre çok kötü bir kameraya sahip değilse sanırım F5 alacağım gibi duruyor ama çok şey bir noktadayım öyle bir konuştunki :D S21 de aklımda acayip şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı