S21 FE vs Realme GT 2

Snapdragon her zaman snapdragondur hocam, ancak her iki işlemcide enerji verimliliği konusunda çok da başarılı değiller. Ben yine de uzun vadede Exynos işlemcilerin daha çabuk performans ve stabilite sorunu yaratacağı inancındayım. Ancak Realme GT 2'nin düz modeli kamera ve ekran konusunda Pro modeli kadar başarılı olmadığı için paket olarak bakılırsa ve tek amaç oyun değil ise S21 FE daha iyi bir tercih. Hatta birkaç testte bırakın S21 FE'yi S20 FE'nin bile Realme GT2'den daha iyi kamera performansı olduğunu söylüyorlardı.

Snapdragon her zaman snapdragondur hocam, ancak her iki işlemcide enerji verimliliği konusunda çok da başarılı değiller. Ben yine de uzun vadede Exynos işlemcilerin daha çabuk performans ve stabilite sorunu yaratacağı inancındayım. Ancak Realme GT 2'nin düz modeli kamera ve ekran konusunda Pro modeli kadar başarılı olmadığı için paket olarak bakılırsa ve tek amaç oyun değil ise S21 FE daha iyi bir tercih. Hatta birkaç testte bırakın S21 FE'yi S20 FE'nin bile Realme GT2'den daha iyi kamera performansı olduğunu söylüyorlardı.
Exynos gayet başarılı bir işlemci özünde. Ancak Samsung zamanında kötü, sorunlu işlemciler çıkardığı için doğal ve haklı olarak insanlarda ön yargı oluşmuş durumda. Çoğu Exynos modellerinde enerji tüketimi sorunu var. Samsung bu sorunu genelde GOS (Game Optimization Service) yani oyun içi sıcaklığı kontrol etmeye çalışarak iyileştirmeye çalışıyor kendince ama aslında daha kötü sonuçlara yol açıyor. Ki çoğu kişi de bu throttling yönetim uygulamasından çok şikayetçi.

Snapdragon'un sorunlu modelleri de var ama her türlü Exynos'tan üstün olmuştur Snapdragon.

Geri
Yukarı