POCO F5 vs Realme 10 Pro Plus vs S21 FE vs Realme GT 2

888 işlemci ısınıyor, cayır cayır yanıyor diyorlar. Bu konuda ne demek istersiniz? :)
Isinma testlerinde Exynos 2100'den farkı yok. Hatta 2100 daha çok ısınıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda anlatılmış.
@Alemlere.Akalim
F5 kamerası, içlerinden en kötüsü.

-POCO F5.
-Realme 10 Pro Plus 256 GB 12 GB RAM.
-Samsung S21 FE.
-Realme GT2 256 GB 12 GB RAM.

Hangi telefon alınır sizce? Oyun ve kamera, günlük kullanımda iyi olmasını istiyorum. Samsung S21 FE çok fazla öneriliyor. Öyle acayip iyi bir telefon mu o kadar?
POCO F5 düşünüyorum ama eksisi var mıdır?

POCO F5 almanı tavsiye ederim.

Oyun daha ağır basıyor kameradan o yüzden sanırım F5'e yöneleceğim.

Tamamdır teşekkürler.

Hmm S22'yi düşüneceğim S21 FE ve F5 arasındayım şu an eğer F5 kamerası yani fiyatına göre çok kötü bir kameraya sahip değilse sanırım F5 alacağım gibi duruyor ama çok şey bir noktadayım öyle bir konuştunki :D S21 de aklımda acayip şekilde.
Dostum telefon hem içi dopdolu hem de şık bir görüntüsü var. Dostlar kızmayın ama f5 çok çirkin bir telefon. Oyun konusunda yukarda yazdığım performansı veriyor cihaz ve gayet iyi. S21 FE ve Poco F5'i eline alsan elde duruşu arayüzü ekran kalitesi kesinlikle S21 FE tercih ederdin. Ben telefon alacağım zaman xiaomi alt markalarına bakmıyorum bile. Sadece PUBG oynayan youtube'da 5-10k aboneye sahip çocuklar alıyor böyle telefonları. Kamera kalitesi falan pek umrunda olmuyor böyle telefonlarda. S21 FE uzun vadede üzmez söyleyim. Tercih senin tabii ki.

888 işlemci ısınıyor, cayır cayır yanıyor diyorlar. Bu konuda ne demek istersiniz :)
Kaç ay boyunca 888 işlemcili telefon kullandın? Telefona marka model belirtmeden 888 ısınıyor demen ne kadar akıl kârı? Her telefonda farklı ekran farklı çözünürlük farklı kamera farklı batarya farklı chipset ve sensörler var. Sen gelip de burda '888 ısınıyor' demen ne kadar mantıklı bilmiyorum. Nintendo switch emulatoru indirip gta sa definitive edition oynuyorum cihazımda. Ayrıca cihazda 4 saat aralıksız pubg hdr 60 fps oynadım ve 45 dereceyi gördü en son. Günlük kullanımda ısınma sıfır. Oyunda da ısınma yok ki. 4 saat işkence etmişim telefona ve halen 60 fps veriyor HDR modunda. Gördüğü derece ise 45. Hadi sen öner bakalım s21 fe kadar kaliteli ekran işlemci kamera arayüze sahip telefon. Xiaomi alt markaları ve xiaomi mi serileri arayüzden dolayı 0-1 geride başlıyorlar. Sadece manzara konusunda iyiler loş ışığa geçince mahvoluyor kamera.

Bu dördü arasinda en iyi oyun performansı sunan POCO F5. S21 FE ile POCO F5 arasında kalmışsın S21 FE'nin Exynos modelini alıyorsun sanırım oyun performansı kötü ama diğer özellikleride kendi fiyatında diğerlerinden daha iyi. PUBG gibi oyunlar oynamıyorsan S21 FE alabilirsin, POCO F5 de kamerası dışında iyi telefon.

Dostum telefon hem içi dopdolu hem de şık bir görüntüsü var. Dostlar kızmayın ama F5 çok çirkin bir telefon. Oyun konusunda yukarıda yazdığım performansı veriyor cihaz ve gayet iyi. S21 FE ve POCO F5'i eline alsan elde duruşu arayüzü ekran kalitesi kesinlikle S21 FE tercih ederdin. Ben telefon alacağım zaman Xiaomi alt markalarına bakmıyorum bile. Sadece PUBG oynayan YouTube'da 5-10k aboneye sahip çocuklar alıyor böyle telefonları. Kamera kalitesi falan pek umurunda olmuyor böyle telefonlarda. S21 FE uzun vadede üzmez söyleyim. Tercih senin tabii ki.

Kaç ay boyunca 888 işlemcili telefon kullandın? Telefona marka model belirtmeden 888 ısınıyor demen ne kadar akıl kârı? Her telefonda farklı ekran farklı çözünürlük farklı kamera farklı batarya farklı chipset ve sensörler var. Sen gelip de burada '888 ısınıyor' demen ne kadar mantıklı bilmiyorum. Nintendo Switch emulatoru indirip GTA SA Definitive Edition oynuyorum cihazımda. Ayrıca cihazda 4 saat aralıksız PUBG HDR 60 FPS oynadım ve 45 dereceyi gördü en son. Günlük kullanımda ısınma sıfır. Oyunda da ısınma yok ki. 4 saat işkence etmişim telefona ve halen 60 FPS veriyor HDR modunda. Gördüğü derece ise 45. hadi sen öner bakalım S21 FE kadar kaliteli ekran işlemci kamera arayüze sahip telefon. Xiaomi alt markaları ve Xiaomi Mi serileri arayüzden dolayı 0-1 geride başlıyorlar. Sadece manzara konusunda iyiler loş ışığa geçince mahvoluyor kamera.

Forumun telefon tavsiyelerinde neredeyse adım başı 888 ve 8gen1 işlemci ısınıyor berbat vs. diye yorumlar var. Demek ki çok da kulak asmamak lazım.

Bu dördü arasinda en iyi oyun performansı sunan POCO F5. S21 FE ile POCO F5 arasında kalmışsın S21 FE'nin Exynos modelini alıyorsun sanırım oyun performansı kötü ama diğer özellikleride kendi fiyatında diğerlerinden daha iyi. PUBG gibi oyunlar oynamıyorsan S21 FE alabilirsin, POCO F5 de kamerası dışında iyi telefon.

Ya PUBG oynayacağımı pek sanmam genelde Wild Rift gibi oyunlar. sanırım vazgeçtim F5'ten gibi günlük kullanım daha çok gider sanırım ama anlamadım 888 işlemcili modeli Türkiye'de satılmıyor mu? Bir de şarjına hızlı gidiyor diyorlar ve telefondaki özellikler bakımından kim daha ağır basar? Bunlara yanıt verirseniz tam kararımı veririm teşekkürler yeniden @kopkeliekmek

Ya PUBG oynayacağımı pek sanmam genelde Wild Rift gibi oyunlar. Sanırım vazgeçtim F5'ten gibi günlük kullanım daha çok gider sanırım ama anlamadım 888 işlemcili modeli Türkiye'de satılmıyor mu? Bir de şarjına hızlı gidiyor diyorlar ve telefondaki özellikler bakımından kim daha ağır basar? Bunlara yanıt verirseniz tam kararımı veririm teşekkürler yeniden @kopkeliekmek

Hocam kusura bakmayın forumda değildim. Baktım ama TR'de satılmıyor. Exynos ile olan farkları Samsung S21'de kapattı. Bu fark S21 FE ile neredeyse çok az olmuş oldu. Günlük hayatta fark edeceğinizi sanmıyorum. Arada fark yok denecek kadar az. Birisi AnTuTu'da 750k yapıyor diğeri 780k. Bu puan farkını günlük yaşamda anlamanız imkansız. İkisi aynı telefon ama insanlar üzerinde S20 FE'de ki Exynos işlemcisinin rezilliği üzerine piyasada ki Exynos'lar kaldırıldı. Ondan sonra insanların aklında Exynos kötü Snapdragon iyi algısı oluştu. S21 serisinde böyle bir olay yok. Burada övdüğüm veya gömdüğüm bir şey yok bunu gerek batarya gerek performans karşılaştırmaları söylüyor. Kamera desen aynı zaten. İkisi aynı telefon.

Hocam ne alacaksanız acele etmenizi tavsiye ederim fiyatlar günden güne uçuyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230714_002549_Chrome.jpg
    Screenshot_20230714_002549_Chrome.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 17
Hocam kusura bakmayın forumda değildim. Baktım ama TR'de satılmıyor. Exynos ile olan farkları Samsung S21'de kapattı. Bu fark S21 FE ile neredeyse çok az olmuş oldu. Günlük hayatta fark edeceğinizi sanmıyorum. Arada fark yok denecek kadar az. Birisi AnTuTu'da 750k yapıyor diğeri 780k. Bu puan farkını günlük yaşamda anlamanız imkansız. İkisi aynı telefon ama insanlar üzerinde S20 FE'de ki Exynos işlemcisinin rezilliği üzerine piyasada ki Exynos'lar kaldırıldı. Ondan sonra insanların aklında Exynos kötü Snapdragon iyi algısı oluştu. S21 serisinde böyle bir olay yok. Burada övdüğüm veya gömdüğüm bir şey yok bunu gerek batarya gerek performans karşılaştırmaları söylüyor. Kamera desen aynı zaten. İkisi aynı telefon.

Hocam ne alacaksanız acele etmenizi tavsiye ederim fiyatlar günden güne uçuyor.

Tamamdır hocam. S21 FE alacağım teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı