Poco X3 MIUI 12 kasma sorunu

Merhaba aynı sorundan dolayı bende dert yanıyorum cihazı sıfırladım fakat sadece bir nebze düzeldi aynı kasma akıcılık eksikliği devam ediyor nedenini çözemedim bilen arkadaş var ise yardımcı olursa çok sevinirim
Sizden başkasında da duymadım kimsede :/ Bende WhatsApp da bir sohbete girerken ve ayarlarda herhangi bir sekmeye girerken ki animasyonlarda oluyor bu sorun. Gecikmeye sebep olmuyor ama akıcılık gidiyor, göze batıyor çok. Bende bu animasyonları kaldırdım, şimdilik böyle mutluyum. Ancak devamında başka bir sorun da gelmez umarım...
Merhaba aynı sorundan dolayı bende dert yanıyorum cihazı sıfırladım fakat sadece bir nebze düzeldi aynı kasma akıcılık eksikliği devam ediyor nedenini çözemedim bilen arkadaş var ise yardımcı olursa çok sevinirim

Merhaba arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu Poco X3 cihazını almaya karar verdim. Telefon ilk geldiği sürüm de MIUI 12 sürümü idi fakat son güncellemeden sonra telefonda bir süre kullandıktan sonra ağırlaşmalar şişmeler meydana gelmeye başladı. Uygulamaları açarken çok sayıda hızla takılmalar meydana geldi. Telefonu resetlediğimde ise düzeliyor. Bu sorunu yaşayan ve yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı acaba?
Şahsen sorunun adaptif ekrandan kaynaklı olduğunu düşünüyorum şöyle ki 120 Hertz modunda çalışırken bildirim panelini çekince aniden 30 Hertz'e düşürüp sonra 60'a ya da 120'ye çıkarıyor olabilir. Böyle bir durumda kısaca:
1-Ekran tazeleme hızınızı 60'a çekin.
2-Uygulamaları yönet kısmına gidin
3-Sol/Sağ üst köşedeki üç noktadan tüm uygulamaları göster'e tıklayın.
4-"Pil ve Performans" adlı uygulamayı bulup tüm verileri temizleyin. Önbellek kalsın, tedbirli olmakta fayda var.
5-Tekrar 120 Hertz moduna alın.

Ya da daha uzun olan şu makale işinizi görebilir belki.

Sorununuz devam ediyorsa:
-Mi hesabından çıkış yapma,
-Otomatik senkronizasyonu tümüyle kapatma,
-Otomatik güncellemeleri tümüyle iptal etme seçeneklerini deneyebilirsiniz.

Sorununuz hala devam ediyorsa bununla alakalı kapsamlı bir araştırma yapın. Örneğin geliştirici seçeneklerindeki "Power Monitor" özelliğini aktif edin ve bildirim panelini açarken FPS mi düşüyor yoksa Hertz değeri mi düşüyor bunu kontrol edin. Bulduğunuzda lütfen tekrardan benim yazımı cevaplayın ki yardımcı olabileyim. Bu sorunu yaşayan çok kişi varmış herkese kolay gelsin.

Şahsen sorunun adaptif ekrandan kaynaklı olduğunu düşünüyorum şöyle ki 120 Hertz modunda çalışırken bildirim panelini çekince aniden 30 Hertz'e düşürüp sonra 60'a ya da 120'ye çıkarıyor olabilir. Böyle bir durumda kısaca:
1-ekran tazeleme hızınızı 60'a çekin.
2-uygulamaları yönet kısmına gidin.
3-Sol/Sağ üst köşedeki üç noktadan tüm uygulamaları göster'e tıklayın.
4-"pil ve performans" adlı uygulamayı bulup tüm verileri temizleyin. Önbellek kalsın, tedbirli olmakta fayda var.
5-tekrar 120 Hertz moduna alın.

Ya da daha uzun olan şu makale işinizi görebilir belki.

Sorununuz devam ediyorsa:
-Mi hesabından çıkış yapma,
-Otomatik senkronizasyonu tümüyle kapatma,
-Otomatik güncellemeleri tümüyle iptal etme seçeneklerini deneyebilirsiniz.

Sorununuz hala devam ediyorsa bununla alakalı kapsamlı bir araştırma yapın. Örneğin geliştirici seçeneklerindeki "Power monitör" özelliğini aktif edin ve bildirim panelini açarken FPS mi düşüyor yoksa Hertz değeri mi düşüyor bunu kontrol edin. Bulduğunuzda lütfen tekrardan benim yazımı cevaplayın ki yardımcı olabileyim. Bu sorunu yaşayan çok kişi varmış herkese kolay gelsin.

Hepsini yaptım bir süre sonra gene oldu.
Sıkıntı FPS ya da Hz düşmesi gibi değil buna eminim cunku hızı 60 Hz yapıp kullanıyorum 1 2 gün gene oluyor, YouTube da ya da Chrome da ya da herhangi bir sayfada kaydırırken veya üstten menuyu cekince boyle bazen bir takılma oluyor.

Hepsini yaptım bir süre sonra gene oldu.
Sıkıntı FPS ya da Hz düşmesi gibi değil buna eminim cunku hızı 60 Hz yapıp kullanıyorum 1 2 gün gene oluyor, YouTube da ya da Chrome da ya da herhangi bir sayfada kaydırırken veya üstten menuyu cekince boyle bazen bir takılma oluyor.
Hiç bilmiyorum bilgilerinizi yedekleyip fabrika ayarlarına sıfırlamak belki işinizi görebilir. 60 Hertz yapıp kullansanız da o takılma devam edebilir. Kaydırdığınız sırada Hertz değerine baktınız mı? Ya da FPS değerinde düşme oluyor mu? FPS düşmesi mutlaka oluyordur zaten.

Hiç bilmiyorum bilgilerinizi yedekleyip fabrika ayarlarına sıfırlamak belki işinizi görebilir. 60 Hertz yapıp kullansanız da o takılma devam edebilir. Kaydırdığınız sırada Hertz değerine baktınız mı? Ya da FPS değerinde düşme oluyor mu? FPS düşmesi mutlaka oluyordur zaten.

Bunun yazılımsal bir sorun olduğuna eminim artık cunku telefonu kapatıp açıyorum o gün kaymak gibi çalışıyor, 1 gün sonra ekran kaydırırken kasmalar başlıyor,12.0.6 surumu yüklu bir sonraki surume kadar idare etcez bakalım yardımlarınız için sağ olun.

Merhabalar böyle bir çözüm buldum işe yaradı .

Arkadaşlar çoğu yerde ve çoğu kişide poco x3 kasma sorunu yaşandığını gördüm profesyonel pubg oyuncusuyum telefonu inceledim ve sorunun kaynağını buldum öncelikle
AYARLAR/UYGULAMAR/UYGULAMALARI YÖNET/SAĞ ÜST ÜÇ NOKTA/TÜM UYGULAMARI GÖSTER/PİL VE PERFORMANS /ÖN BELLEĞİ TEMİZLE YAPTIKTAN SONRA TEKRAR AYARLAR KISMINA GELİN AYARLAR/PİL VE PERFORMANS/UYGULAMA PİL TASARRUFU KISMINDA PUBG MOBİLE SEÇİN KISITLAMA YOK SEÇENEĞİNE TIKLAYIN SORUNUNUZ ÇÖZÜLECEKTİR ANA EKRANDA KASMA SORUNU YAŞIYORSANIZ POCO BAŞLATICI İÇİN AYNISINI YAPABİLİRSİNİZ

Son düzenleme:
Arkadaşlar, bende de aynı sorun vardı. Ayarlardan güvenlik durumuna gelin oradan Google Play sistem güncellemesi deyin. Oradan güncellemeleri denetle yazıyor. Onu yaptıktan snra telefon açılıp kapanıyor. Sorun çözülüyor. Bende böyle oldu. Yapıp deneyen arkadaşlar cevaplarını söylesinler.

Arkadaşlar sorunun kesin çözümünü sonunda buldum kasma sorunu yukarıda anlatılanların hiç biri ile alakalı değil.
Sorun mi hesabı açmamakla alakalı , eyer ayarlardaki mi hesabınız aktif değilse , telefonunuz sürekli olarak kasacaktır.
Mi hesabınızı açın daha sonra telefonu kapatıp açın , youtube instagram yada telefonun menulerinde gezerken yaşanan kasma olayı sonlanacaktır.

Geri
Yukarı