POCO X3 NFC mi yoksa Redmi Note 9 Pro mu?

Bütçe
3000
@HaWlI KuLlANIcI başkan oyun oynamıyorum, günlük kullanım ve sosyal medya, birkaç haber, market uygulaması kullanıyorum. M.21 uzun zaman memnun eder mi? Yoksa Realme 7 mi önerirsiniz?

Kullanım ömrü açısından hangisi iyidir?

Nasıl kullanacağınıza bağlı, ama M.21 biraz daha uzun gider gibime geliyor.
Ama iki cihaz için de garantisini veremem.
Uzun zamanlar derken ne kadarlık bir süre bu.

Hocam Xiaomi MIUI 11 ve MIUI 12 ile çok bozdu önceden sıkıntısız olan telefonlar şu anda lütfen ROM atın diye ağlıyor.
MIUI 11 rezaletti ama MIUI 12'yi gördükten sonra ona dua etmeye başladık. Hocam 720G normal bir şekilde iken PUBG de yaklaşık 90 FPS alabilecek kadar güçlü bir işlemci. MIUI 11 da da öyleydi HD de 55-60 alıyordum düşüklerde 0 sıkıntı çıkarıyordu. MIUI 12 de ise en düşüğünde düşüğünde (hani 90 FPS alırım belki o şekilde dediğim ayarlar) 35-40 FPS veriyor.
Pek anlatmaya gerek yok. Her ne kadar kapatabiliyor olsak da içinde reklamlar var. Kendi uygulaması yok hepsi Google Play Store'dan indirilmiş. Durum çok vahim.
Hocam MIUI'ın sorunları say say bitmez ROM atmazsanız işkence gibi gelir telefon size.
Samsung istemiyorsanız reno 4-Realme 7 Pro'ya bakabilirsiniz bütçeyi arttırırsanız.
Realme 7 var eğer ki özelliklerini beğenirseniz.

Hocam Realme 6 Pro yazılım anlamında gayet iyi bir cihaz direkt MIUI 9 ile geliyor zaten.
Değerli bilgilerin için teşekkür ediyorum. Realme 7'de mediatek işlemci var. Malum snapdragon gibi randımanlı değiller. Ne düşünüyorsun realme 7 hakkında? Sorunları var mıdır?

Değerli bilgilerin için teşekkür ediyorum. Realme 7'de MediaTek işlemci var. Malum Snapdragon gibi randımanlı değiller. Ne düşünüyorsun Realme 7 hakkında? Sorunları var mıdır?

Hocam MediaTek zabıtalı evet o konuda kesinlikle size katılıyorum. Ama Türkiye de G95'i kullanan tek telefon Realme 7 yani bir şans verin performans anlamında çok daha iyi ve yazılımı ile inanın kurtarıyor POCO X3 ile aynı sıcaklık değerlerine sahip.
İşimi riske atmıyayım diyorsanız eğer, 3400'lere reno 4 veya Realme 7 Pro çok daha iyi olur.

Hocam MediaTek zabıtalı evet o konuda kesinlikle size katılıyorum. Ama Türkiye de G95'i kullanan tek telefon Realme 7 yani bir şans verin performans anlamında çok daha iyi ve yazılımı ile inanın kurtarıyor POCO X3 ile aynı sıcaklık değerlerine sahip.
İşimi riske atmıyayım diyorsanız eğer, 3400'lere reno 4 veya Realme 7 Pro çok daha iyi olur.
Para cepte kolay bulunmuyor :D Bu yüzden almışken işimi şansa atmadan garantiye alarak yapmak istiyorum. Çok karasız kaldım şuan. Poco alsam, arayüzü sorunlu deniliyor, realme 7 alsam işlemcisi yarı yolda bırakabilir.😕

Hala 2016'dan beri 5S kullanıyorum desem :) (Apple)

Hocam siz IPhone'daki kaliteyi bu cihazlardan beklemeyin ama :D.
iPhone kadar düzgün gitmez bu cihazlar 2.sene de sıkıntı çıkarmaya başlarlar. 3.-4. senede tanıyamazsınız bile büyük ihtimal. Ama yoğun kullanmazsanız hepsi temiz gider.

Para cepte kolay bulunmuyor :D bu yüzden almışken işimi şansa atmadan garantiye alarak yapmak istiyorum. Çok karasız kaldım şu an. POCO alsam, arayüzü sorunlu deniliyor, Realme 7 alsam işlemcisi yarı yolda bırakabilir.😕

Hocam mi 9T var.
MIUI 10 ile geliyor 1 sene onu o şekilde kullanın (garantisi bitinceye kadar) sonra ROM atarsınız tertemiz bir cihaz.(pardon hocam 3000 TL'lik versiyonu ithalatçi garantiliymiş. 3330'den başlıyormuş maalesef)

Hocam aklıma pek telefon gelmiyor POCO X3 alabilirsiniz bu arada ama ROM atarsanız ancak o zaman gerçek performansını görürsünüz. MIUI her şekilde aşağıya çekiyor çünkü.

(Hocam Xiaomi cihazlar bu fiyatlardakiler genellikle sorun çıkartıyor Xiaomi'yi eledik. Samsung'u siz istemiyorsunuz eledik, Huawei de Google yok, Apple çok pahalı geriye telefon markası kalmadı gibi bir şey. Hocam bu fiyatlarda ki Oppo'lar genellikle kalitesiz oluyor. Düzgünleri reno 4 gibi 3500 TL gibi fiyatlardan sonra başlıyor.

Hocam mi 9T var.
MIUI 10 ile geliyor 1 sene onu o şekilde kullanın (garantisi bitinceye kadar) sonra ROM atarsınız tertemiz bir cihaz.(pardon hocam 3000 TL'lik versiyonu ithalatçi garantiliymiş. 3330'den başlıyormuş maalesef)

Hocam aklıma pek telefon gelmiyor POCO X3 alabilirsiniz bu arada ama ROM atarsanız ancak o zaman gerçek performansını görürsünüz. MIUI her şekilde aşağıya çekiyor çünkü.

(Hocam Xiaomi cihazlar bu fiyatlardakiler genellikle sorun çıkartıyor Xiaomi'yi eledik. Samsung'u siz istemiyorsunuz eledik, Huawei de Google yok, Apple çok pahalı geriye telefon markası kalmadı gibi bir şey. Hocam bu fiyatlarda ki Oppo'lar genellikle kalitesiz oluyor. Düzgünleri reno 4 gibi 3500 TL gibi fiyatlardan sonra başlıyor.
Mesajının nedense bildirimi gelmemiş geç gördüm bu yüzden kusura bakma.
Ben şimdi telefonsuz mu kaldım anlamadım yani :D 3000TL'ye bile alacak telefon bulamıyoruz. MIUI arayüz sorunu yüzünden gerçekten bir telefondan vazgeçilir mi hocam? Bu kadar mı sıkıntılı yani anlamadım ben :) Kesinlikle alma mı diyorsun yani bu fiyatta MIUI arayüzlü cihaz?

Mesajının nedense bildirimi gelmemiş geç gördüm bu yüzden kusura bakma.
Ben şimdi telefonsuz mu kaldım anlamadım yani :D 3000TL'ye bile alacak telefon bulamıyoruz. MIUI arayüz sorunu yüzünden gerçekten bir telefondan vazgeçilir mi hocam? Bu kadar mı sıkıntılı yani anlamadım ben :) kesinlikle alma mı diyorsun yani bu fiyatta MIUI arayüzlü cihaz?

Yok hocam tam öyle değil.Rom atabilirsiniz veya MIUI 12.5 güncellemesini bekleyebilirsiniz. O zaman düzelteceklerini söylüyorlar.

Hocam bu Xiaomi cihazlar biraz kumar işi gibi.

Yok hocam tam öyle değil.Rom atabilirsiniz veya MIUI 12.5 güncellemesini bekleyebilirsiniz. O zaman düzelteceklerini söylüyorlar.

Hocam bu Xiaomi cihazlar biraz kumar işi gibi.
Ben kumar oynayıp almayı düşünüyorum o zaman ya. Büyük veya kronik sorunu tarzı bir sorunu olsa yanaşmazdım ama arayüz gibi bir problem için de vazgeçmek istemiyorum. Sence? :)

Ben kumar oynayıp almayı düşünüyorum o zaman ya. Büyük veya kronik sorunu tarzı bir sorunu olsa yanaşmazdım ama arayüz gibi bir problem için de vazgeçmek istemiyorum. Sence? :)

Hocam büyük bir kronik sorunu yok. Arayüz problemi sandığınız gibi değil çoğu zaman performansı etkiliyor :(.ama alınır bence yazılımı düzeltme şansları var. Ha düzeltmezlerse, gider ROM atarsınız sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı