POCO X3 NFC vs 10s

Şu anki 32 ile o zamankiler aynı değil. Sürüm yükseldikçe aynı uygulamaların kapladığı alan da artıyor. Özellikle sistem uygulamaları. Artık sistem uygulamaları o zamanki gibi 5GB kaplamıyor. Şuan yeni nesil bir telefon alacak biri uzun süre kullanacaksa ve özellikle fotoğraf/video da çekiyorsa 128 almasında fayda var.

Ve bu çok sık yapanlar için değil, daha gündelik kullananlar için. Sık yapanlar 256 şansı oldukça onu tercih etmeye çalışmalı.
Ve benim önerim Realme 8 almanız. Ben o bütçede olsam onu alırdım.

Yıl 2022 ve NFC yok mu gerçekten Note 10S'te? Ayrıca gerçekten NFC özelliği var diye telefonun modelini NFC mi yapmışlar. :(

2022 yılında ürettiği telefona 1080p 30FPS kamera koyan firmadan ne beklenir ki.

10.000 TL verebilecek bütçen varsa azıcık daha koyup en azından S20FE almanı öneririm.

POCO X3 NFC kullanıcısiyim şimdiye kadar hiçbir oyun veya uygulamada kasma yaşamadım grafikleri çok iyi oyun oynarken sadece 120 Hz alıyorum genellikle kamerası tatmin edecek seviyede güzel pili çok iyi gidiyor zaten hızlı şarj özelliği ile birlikte 55 dk 1 saat gibi bir sürede tam şarja ulaşıyor kesinlikle öneririm

Yıl 2022 ve NFC yok mu gerçekten Note 10S'te? Ayrıca gerçekten NFC özelliği var diye telefonun modelini NFC mi yapmışlar. :(

2022 yılında ürettiği telefona 1080p 30FPS kamera koyan firmadan ne beklenir ki.

10.000 TL verebilecek bütçen varsa azıcık daha koyup en azından S20FE almanı öneririm.
Evet Note 10s'te NFC yok. Ama hayır, NFC bulunduğu için adını NFC yapmamışlar. O modelin adı normalde sadece X3 ama bazı bölgelere NFC'siz gittiğinden dolayı NFC'siz versiyonu da var. Normalde NFC tam olarak adına dahil değil bile. Cihazın yanına genellikle dörtgen içinde yazılan vurgu özellikler olur ya, o cinsten bir şeydi NFC normalde ama sonra adı ile birleşti, öyle alışıldı.

1080P 30 FPs doğru ama 2022'ye göre bunu eleştirmek yanlış. Çünkü telefonlarda seviye diye bir şey var ve her seviye telefonda her şey bulunmuyor tabiki. O yüzden öncelikle daha çok kullanılan, daha ön plana çıkan veya daha az maliyetli şekilde yükseltilebilen özelliklere öncelik veriyorlar çünkü daha pahalı 1 tane özelliği yüksek tutmaktasa ondan daha uyguna gelen 2 tane özelliği üstün yapmak daha mantıklı. Note 10s şu anki durumda özellikleri ile alt-orta düzey bir telefon ve o seviyede diğer özelliklere yönelip 1080P 30 veya 60 FPS yapmak normal. Kamera konusunu da çok önemseyenler zaten daha çok parayı gözden çıkarıp hem kamera hem telefon olarak kullanılabilecek bir model alır. Flagship telefonlara(Xiaomi 12 Ultra'ya bile) 1080P 30/60 ön kamera koyması baya eleştirilecek konu ama.
10s'in kamerası gerçekten seviyesine göre de kötü ama bunun 30 FPS veya MP ile alakası yok. Yazılım ve kullanılan malzemeler kötü.

Son düzenleme:

NFC bazı modellerde var. O modeller de ülkemizde yok. Pazardan pazara fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı