Poco X3 Parlaklık kendi kendine değişiyor

563834

Centipat
Cihazım Poco X3 NFC cihazımda parlaklığı azaltmak için kontrol panelini indirdim ve parlaklığı azalttım fakat parlaklık kendi kendine azalıp artmaya başladı. Güç tuşuna basıp ekranı kapattım ve tekrar ekranı açtım fakat sorun devam ediyordu otomatik parlaklığı modunu açtığımda sorun gitti. telefon yaklaşık 6 aydır bende ve ilk defa böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım. Sorun yazılımsal mıdır, donanımsal mıdır ? benim düşüncem eğer ekranla ilgili bir problem olsaydı otomatik parlaklığa verdiğimde sorun devam ederdi sizin düşünceniz nedir cevap veren abilerime şimdiden teşekkür ederim.

Cihazım POCO X3 NFC cihazımda parlaklığı azaltmak için kontrol panelini indirdim ve parlaklığı azalttım fakat parlaklık kendi kendine azalıp artmaya başladı. Güç tuşuna basıp ekranı kapattım ve tekrar ekranı açtım fakat sorun devam ediyordu otomatik parlaklığı modunu açtığımda sorun gitti. Telefon yaklaşık 6 aydır bende ve ilk defa böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım. Sorun yazılımsal mıdır, donanımsal mıdır? Benim düşüncem eğer ekranla ilgili bir problem olsaydı otomatik parlaklığa verdiğimde sorun devam ederdi sizin düşünceniz nedir cevap veren abilerime şimdiden teşekkür ederim.

Otomatik parlaklığı kapatacaksın 🙂

IMG_20220929_230050.jpg

IMG_20220929_230103.jpg

"A" yazan buton.

Cihazım POCO X3 NFC cihazımda parlaklığı azaltmak için kontrol panelini indirdim ve parlaklığı azalttım fakat parlaklık kendi kendine azalıp artmaya başladı. Güç tuşuna basıp ekranı kapattım ve tekrar ekranı açtım fakat sorun devam ediyordu otomatik parlaklığı modunu açtığımda sorun gitti. Telefon yaklaşık 6 aydır bende ve ilk defa böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım. Sorun yazılımsal mıdır, donanımsal mıdır? Benim düşüncem eğer ekranla ilgili bir problem olsaydı otomatik parlaklığa verdiğimde sorun devam ederdi sizin düşünceniz nedir cevap veren abilerime şimdiden teşekkür ederim.

Paneldeki parlaklık çubuğunun yanındaki "A" tuşuna bas.

Arkadaşlar aynı sorunu yaşıyorum da. Konu açmak yerine buraya yazayım. Redmi Note 10S için aynı problem. Fakat ben de bahsettiğiniz "A" yeri yok. Otomatik parlaklığı kapatıyorum. Ama kendiliğinden bazen kısılıyor :)

Arkadaşlar aynı sorunu yaşıyorum da. Konu açmak yerine buraya yazayım. Redmi Note 10S için aynı problem. Fakat ben de bahsettiğiniz "A" yeri yok. Otomatik parlaklığı kapatıyorum. Ama kendiliğinden bazen kısılıyor :)

Bahsettiğiniz "A" nasıl yok? SS atar mısınız?

MIUI sürümün nedir hocam?
MIUI 12.5.6 kullanıyorum, bahsettiğim şey var çünkü.
Screenshot_2022-09-29-23-07-17-808-edit_com.miui.home.jpg

Kontrol merkezini atar mısınız?

Yeni kontrol merkezinde oluyor o "A".
Kontrol Merkezi Tarzı diye aratıp bulabilirsiniz.
Yeni kontrol merkezi evet biraz daha farklı oluyor bildirim arayüz kısmının, ama parlaklık aç kapa yerinde yine bahsettiğiniz "A" yeri yok. Bu arada aynı ben de arkadaş kısı parlaklığı otomatik yapınca manuel olarak son parlaklık yaptığım zaman ekran daha parlak oluyor. Otomatik parlaklığı kapatıp son parlaklığa getirince otomatikte ki gibi olmuyor. Ve olduğu kadar olsa bile kendi kendine azalıp yükseliyor :)

Eki Görüntüle 1531412
He tamam şimdi "A" gördüm. Ama zaten orası mavi renkte değil, yani kapalı.

Yeni kontrol merkezi evet biraz daha farklı oluyor bildirim arayüz kısmının, ama parlaklık aç kapa yerinde yine bahsettiğiniz "A" yeri yok. Bu arada aynı ben de arkadaş kısı parlaklığı otomatik yapınca manuel olarak son parlaklık yaptığım zaman ekran daha parlak oluyor. Otomatik parlaklığı kapatıp son parlaklığa getirince otomatikte ki gibi olmuyor. Ve olduğu kadar olsa bile kendi kendine azalıp yükseliyor :)

Cihazda sorun olma ihtimali yüksek. 3-4 tane 10S kullandım. Hiçbirinde öyle bir sorun yoktu.

Eki Görüntüle 1531412

Çünkü, yeni kontrol merkezini kullanıyorsun.

Geri
Yukarı