POCO X3 Pro aşırı ısınma ve şarjın hızlı bitmesi

Benim kimseye cevap verecek gücüm kalmadı artık. Oluruna bırakıyorum bazı şeyleri.
Sadece ilk soruna cevap vereceğim, telefon üreticileri bile diyor başka aparatlarla şarj etmeyin diye. Sorun elektrikte değil zaten. İyi forumlar.
Bunu söylemelerinin sebebi şu

Yan sanayi kalitesiz şarj cihazı ile şarj edersen bataryanın ve diğer elektronik aksamın yan sanayi cihazın oluşturabileceği arızalardan kaçınmak için.

Ne gibi mesela birkaç örnek vereyim

Bozulup yüksek yada düzensiz voltaj vererek telefonda oluşturabileceği arızalar, Elektrik çarpması vb.

Düzeltmek zorundalar desem yeridir, düzeltmezlerse çok müşteri kaybederler bunu kendileride biliyordur. Kendim de uzun süre kullanmak amacıyla aldım güncelleme ve performans konusunda uzun sürede üzeceğini düşünmüyorum. Şu anda yamayı beklemekten başka çareniz yok, sürüm düşürme var ama garanti dışı kalıyor.

20 dk testten sonra en fazla 54.9 ortalama ise 53-54 gördüm.
Arkadaşlar benim poco X3 pro aşırı ısınma sorunu var 1 kez anakart yandı gönderdim yaklaşık 1 ay sonra aşırı ısınma olayı başladı anakart yanmadan onceden ısınma yoktu asla yoktu yaklaşık 23 Haziran'da başladı ısınma 17 temmuz gibi Garantiye gönderdim ve bişi yok ve sürüm atmış lar bu kadar gene göndercem benim düşüncem anakart değiştirince anakart üzeri termal macunu ya surmemisler yada macunu sildiler.göndercem eğer gene olmazsa normal telefoncuya yaptircam macun sürdürüp üstünü bakır ile kapattircam fotoğraf aticam yaklaşık 5 dk lim ambar sonucu ısınma CPU z uygulamasından baktım ve bana bir çözüm söylerseniz sevinirim

Düzeltmek zorundalar desem yeridir, düzeltmezlerse çok müşteri kaybederler bunu kendileride biliyordur. Kendim de uzun süre kullanmak amacıyla aldım güncelleme ve performans konusunda uzun sürede üzeceğini düşünmüyorum. Şu anda yamayı beklemekten başka çareniz yok, sürüm düşürme var ama garanti dışı kalıyor.

20 dk testten sonra en fazla 54.9 ortalama ise 53-54 gördüm

Dosya Ekleri

• IMG_20230827_130723.jpg
    IMG_20230827_130723.jpg
    75,9 KB · Görüntüleme: 22

Geri
Yukarı