Poco X3 Pro çok ağır hasarlı tahmini tamir ücreti ne kadar olur?

Batuhandn

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul / Türkiye
2021 yılından beri aktif olarak kullandığım Poco X3 Pro'm artık çalışmıyor. Tamir ettirmek istiyorum. Ama ne kadar fiyat tutacağını bilmiyorum. Yapılabilir mi onu da bilmiyorum. Telefonun sorunları aşağıya bırakıyorum.

• Ön kamerada sıvı temasından kaynaklı buhulanma.
  • Arka ana kamerada buhulanma.
  • Açma kapama tuşunun içine göçmesi ve sonradan normale dönmesi. (çerçeve çatladı)
  • Parmak izi okuyucusu çalışmıyor.
  • Hoparlör bozuk sesi titreşimli veriyor ve net değil. (Ahize hariç)
  • Arka kapağındaki kaplamanın soyulması.
  • Arka kapağın oynaması.
  • Telefonun ekranı ile çerçevesinin arasında plastiğin aşınmış olması.
  • Pilinin bayağı az gitmesi.
  • Şarjdayken kabloyu hareket ettirince şarj olmayı kesmesi (şarj portu veya şarj kablosu)
  • Telefonun ana çerçevesinde büyük göçükler, çatlamalar, soyulmalar.
  • Ekranın 4 saniye sonra renklerin birbirine girmesi ve dokunmatiğin düzgün çalışmaması.
  • Ekranın kırık olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran değişimi, hoparlör değişimi, ön arka kamera temizliği, çerçeve değişimi, batarya değişimi, şarj soketi değişimi, arka kapak değişimi, parmak okuyucu sensör değişimi... E geriye bir tek anakart kaldı yeni telefon al hocam direkt?

Bu dönemde parçaları tek tek toplayıp telefonu sağlam hale getirmek kendi fiyatından daha fazla maliyet oluyor bence yeni cihaza geçin derim. Galaxy Note 9 cihazım vardı geçen hafta ekranı kırıldı içinde bilgilerim olmasaydı yaptırmazdım yenisine geçerdim, 5K ekrana ödedim.

Ya peki ne alayım?
Bütçe?

Ekran değişimi, hoparlör değişimi, ön arka kamera temizliği, çerçeve değişimi, batarya değişimi, şarj soketi değişimi, arka kapak değişimi, parmak okuyucu sensör değişimi... E geriye bir tek anakart kaldı yeni telefon al hocam direkt?
Olabilecek en az şey ile telefonu tamir ettirmek desek sıvı teması+ekran değişimi yaptırsam ne kadar tutar ortalama?

Uğraşmaya değmez, takılan parçalar zaten büyük ihtimal yan sanayi olacağından tamir ettirsenizde kısa bir süre içinde içlerinden en az birisi patlak verir.

Bu dönemde parçaları tek tek toplayıp telefonu sağlam hale getirmek kendi fiyatından daha fazla maliyet oluyor bence yeni cihaza geçin derim. Galaxy Note 9 cihazım vardı geçen hafta ekranı kırıldı içinde bilgilerim olmasaydı yaptırmazdım yenisine geçerdim, 5K ekrana ödedim.
Ekran telefondan telefona far kediyor benim cihaz lcd ekran normal bir ekran seninki Super Amoled.

En az 12 13K arası tutar
EN AZ
Ekran değişimi bu kadar mı?

Hocam ne istiyorsunuz anlamadım. Duygısal bağınız mı var telefonla niye tamir ettirmeye çalışıyorsunuz. Telefonda düzgün parça kalmamış zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı