POCO X3 Pro Global ROM yüklenirse ne olur?

fearless48

Hectopat
Daha fazla  
Benim POCO X3 Pro cihazım orijinal TR cihazı ve güncellemeleri 2-3 ay sonra alıyor. Ben telefonun kendi güncelleme kısmından resmi global ROM kursam başıma neler gelir? Garantisi bozulur mu? Veya istediğimde tekrar TR ROM'a dönebilir miyim? En önemlisi resmi sitesinden indirip kurduğum Global ROM bir sonraki güncellemeleri alır mı? (Kurduğum ROM ek olarak güncelleme alır mı? Mesela 12.5.7 kurdum, gelecekte 12.5.9 alır mı?) ROM'u da Güncelleme yükle kısmından yükleyeceğim ve şu an kullandığım ROM'un yedeği var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servis dışı edilir ve IMEI sorunları falan var diyorlar bende de X3 NFC var MIUI 13 çıktıktan Allah bilir kaç ay sonra gelecek bize. O yüzden şu sıralar Custom ROM arrowos gibi şeyler kurmak istiyorum.

Benim POCO X3 Pro cihazım orijinal TR cihazı ve güncellemeleri 2-3 ay sonra alıyor. Ben telefonun kendi güncelleme kısmından resmi global ROM kursam başıma neler gelir? Garantisi bozulur mu? Veya istediğimde tekrar TR ROM'a dönebilir miyim? En önemlisi resmi sitesinden indirip kurduğum global ROM bir sonraki güncellemeleri alır mı? (kurduğum ROM ek olarak güncelleme alır mı? Mesela 12.5.7 kurdum, gelecekte 12.5.9 alır mı?) ROM'u da güncelleme yükle kısmından yükleyeceğim ve şu an kullandığım ROM'un yedeği var.

Eğer Samsung'larda ki gibi sayaç varsa cihazı garanti dışı edebilirsin. Türkiye'ye özel olan uygulamaları kullanamazsın, IMEI sorunu olacağını düşünmüyorum ama tecrübeli değilsen eğer hiç bulaşma değilim, cihazı brick edebilirsin. Ayrıca global ROM ve Türkiye ROM'u arasında pek bir fark yok. Hatta global ROM ile birçok gereksiz uygulamayı da telefona yükleyebilirsin. Bana kalırsa birkaç ay daha bekle ve güncelleme gelmesini bekle. Malum ülkemizde telefon fiyatları pahalı ve riske girmenizi istemem.

Eğer Samsung'larda ki gibi sayaç varsa cihazı garanti dışı edebilirsin. Türkiye'ye özel olan uygulamaları kullanamazsın, IMEI sorunu olacağını düşünmüyorum ama tecrübeli değilsen eğer hiç bulaşma değilim, cihazı brick edebilirsin. Ayrıca global ROM ve Türkiye ROM'u arasında pek bir fark yok. Hatta global ROM ile birçok gereksiz uygulamayı da telefona yükleyebilirsin. Bana kalırsa birkaç ay daha bekle ve güncelleme gelmesini bekle. Malum ülkemizde telefon fiyatları pahalı ve riske girmenizi istemem.

Brick olması biraz zor çünkü telefonun kendisi ROM yükleyebiliyor. Global ROM da sürüm 12.5.7 iken TR ROM'da 12.5.3.

Brick olması biraz zor çünkü telefonun kendisi ROM yükleyebiliyor. Global ROM da sürüm 12.5.7 iken TR ROM'da 12.5.3.
Eğer Stock rom yüklemek için herhangi bir yazılım varsa eğer bunu kolaylıkla yapabilirsin. Fakat Bootloader kilidi açman gerekirse cihazı garanti dışı bırakabilirsin. Bütün markalarda bu garanti dışı olması için bir sebeptir. Ülkemiz için yayınlanan bütün güncellemeler zaten geç gelmekte.

Eğer Stock rom yüklemek için herhangi bir yazılım varsa eğer bunu kolaylıkla yapabilirsin. Fakat Bootloader kilidi açman gerekirse cihazı garanti dışı bırakabilirsin. Bütün markalarda bu garanti dışı olması için bir sebeptir. Ülkemiz için yayınlanan bütün güncellemeler zaten geç gelmekte.
Anladım. Bir sorum olacak Bootloader kilidi açmadan ROM yüklesem sorun olur mu?

Anladım. Bir sorum olacak Bootloader kilidi açmadan ROM yüklesem sorun olur mu?

Yüksek ihtimalle stock ROM yükleyebilirsin. Fakat ROM içerisindeki csc kodu uyuşmadığı için 4.5 kullanmayabilirisn, yüklediğin global ROM içerisinde o ülkeye ait özelleştirmeler olduğu için 4.5 ve servislerini kullanmayabilirsin. Stock ROM için download moda alacaksın cihazı, orada bir sayaç olup olmadığına iyi bak. Download mod ekranı gelince dikkatli bak. Eğer sayaç varsa bu sayacın artması cihazını garanti dışı bırakacaktır. İyice araştır öyle adım at, benim tavsiyem bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı