POCO X3 Pro için hangi MIUI sürümü daha iyi?

BukoBabeyy

Centipat
Daha fazla  
Telefonda MIUI 13.0.1 güncellemesi var başka güncelleme yok ve almıyor. Sürümünü değiştireceğim fakat hangi sürümü yapmalıyım bilmiyorum. En stabil ve hızlı çalışan sürüm hangisi? POCO X3 Pro için. Kendi fikrim telefonun aldığı ilk sürüm.

Telefonda MIUI 13.0.1 güncellemesi var başka güncelleme yok ve almıyor. Sürümünü değiştireceğim fakat hangi sürümü yapmalıyım bilmiyorum. En stabil ve hızlı çalışan sürüm hangisi? POCO X3 Pro için. Kendi fikrim telefonun aldığı ilk sürüm.

En iyisi Custom ROM atmak en performanslı çalışanlar onlar ama stabilite konusunda çok bir şey diyemeyeceğim.

Telefonu ilk aldığımda kutudan MIUI 12 ile çıkmıştı ama hiç kullanmadan direk MIUI 13'e güncellemiştim uzun süre kullandım pil ve performans açısından normaldi daha sonra MIUI 14 geldi kurdum ve bin pişman oldum bir süre kullandım ve stabil bir sürüm çıkarıp göndermedikleri için bootloader kilidini açıp Global sürüme geçiş yaptım. MIUI 14.0.1 sürümüne hiç bulaşma pil ve performans açısından X3 Pro'da hiç iyi değil zaten hatalı sürüm olduğu için güncellemeyi herkese göndermeden askıya aldılar ve bir daha da güncelleme göndermediler. Tabiri caizse X3 Pro bir kenara atıldı yaklaşık 1 yıldır hiç bir güncelleme almadı. Geçen yazdan bu yana Global MIUI 14.0.3 sürümü kullanıyorum fena değil pili olsun performansı olsun MIUI 13 ile aynı diyebilirim. MIUI 12.5 kullananlar genelde hep beğenmiş denemek lazım bilmiyorum ama mantıken baktığımızda cihazlar ilk çıktığında ki sürüm veya bir sonraki sürüm en iyi ROM'ları oluyor bana göre MIUI 12.5 bu yüzden hepsinden iyidir belki de.

Bunun dışında custom ROM hiç denemedim ama bir ara biraz araştırdım hızlı şarj desteği olmayan ROM'lar vardı o yüzden hiç bulaşmadım.
Birde EU ROM var Çin sürümünün diğer bölgeler için portlanmış özel versiyonu onu kullananlarda var deneyerek sana hitap eden ROM'u bulmalısın.

Telefonu ilk aldığımda kutudan MIUI 12 ile çıkmıştı ama hiç kullanmadan direk MIUI 13'e güncellemiştim uzun süre kullandım pil ve performans açısından normaldi daha sonra MIUI 14 geldi kurdum ve bin pişman oldum bir süre kullandım ve stabil bir sürüm çıkarıp göndermedikleri için bootloader kilidini açıp global sürüme geçiş yaptım. MIUI 14.0.1 sürümüne hiç bulaşma pil ve performans açısından X3 Pro'da hiç iyi değil zaten hatalı sürüm olduğu için güncellemeyi herkese göndermeden askıya aldılar ve bir daha da güncelleme göndermediler. Tabiri caizse X3 Pro bir kenara atıldı yaklaşık 1 yıldır hiçbir güncelleme almadı. Geçen yazdan bu yana global MIUI 14.0.3 sürümü kullanıyorum fena değil pili olsun performansı olsun MIUI 13 ile aynı diyebilirim. MIUI 12.5 kullananlar genelde hep beğenmiş denemek lazım bilmiyorum ama mantıken baktığımızda cihazlar ilk çıktığında ki sürüm veya bir sonraki sürüm en iyi ROM'ları oluyor bana göre MIUI 12.5 bu yüzden hepsinden iyidir belki de.

Bunun dışında Custom ROM hiç denemedim ama bir ara biraz araştırdım hızlı şarj desteği olmayan ROM'lar vardı o yüzden hiç bulaşmadım.
Bir de EU ROM var Çin sürümünün diğer bölgeler için portlanmış özel versiyonu onu kullananlarda var deneyerek sana hitap eden ROM'u bulmalısın.

Teşekkür ederim hocam MIUI 12.5 sürümünü kullanan arkadaşım var. Cihaz sanki çok yüksek düzey amiral gemisi gibi benimki ise orta segment cihaz performansı veriyor durduk yere ısınıyordu. MIUI 12.5 sürümüne geçiş yapacağım. Sağ olun.

En iyisi Custom ROM atmak en performanslı çalışanlar onlar ama stabilite konusunda çok bir şey diyemeyeceğim.
Bazı custom ROM sürümleri hızlı şarj desteklemediği için çok bulaşmayacağım hocam fikriniz için teşekkür ederim.

@BukoBabeyy hocam ne yaptınız bende de aynı problem var MIUI 14 kullanıyorum ve şarjım çok aşırı şekilde hızlı bitiiyor ve Google da gezerken bile ısınıyor 12.5 geçeceğim bende hangi 12.5 sürümü iyi arkadaşınız hangisini kullanıyor?

Geri
Yukarı