POCO X3 Pro ROM attıktan sonra başıma neler gelir?

fearless48

Hectopat
Daha fazla  
POCO X3 Pro 8/256 kullanıyorum ve normal Redmi telefonlara göre güncellemeleri 2-3 ay sonra alıyor. Ben istediğim MIUI ROM'unu atsam kurduktan sonra o ROM'a ek olarak sonraki güncellemeleri alabilir miyim? Ve sonrasında orijinal ROM'a dönersem sonraki güncellemeleri alabilir miyim? Ve garantiyi bozar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri dönmek için elimde orijinal ROM var. Peki atmak istediğim Resmi Orijinal Rom sonrası garanti bozuluyor değil mi?
Garantiyi bozma durumu telefonu unlocked duruma getirirseniz olur. Diğer şekilde normal olarak sürümleri manuel olarak orjinal Rom yükseltmesi yapabilirsiniz garantide bozulma falan olmaz.

Geri dönmek için elimde orijinal ROM var. Peki atmak istediğim Resmi Orijinal Rom sonrası garanti bozuluyor değil mi?
Bootloader kildini açtığın an garanti bozulur, bazen geri kapatılınca bazı telefonlarda garanti gelebiliyor ama Xiaomi'i de geri gelir mi bilmiyorum çünkü Bootlader kilidini açmak için Xiaomi'nin özel uygulamasını kullanman gerekiyor ve bu uygulama senden MI hesabını istiyor, ayrıca bootloader kildini açmak için 1 hafta bekletiyor. Xioami telefonlarda bootloader kilidi açmak çok sıknıtılı.

Garantiyi bozma durumu telefonu unlocked duruma getirirseniz olur. Diğer şekilde normal olarak sürümleri manuel olarak orjinal Rom yükseltmesi yapabilirsiniz garantide bozulma falan olmaz.
Manuel olarak nasıl yapabilirim?
Hocam neden ROM kurmak istiyorsunuz? MIUI ile ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz?
Güncellemeleri çok geç alıyor ve bazı sıkıntılar var MİUİ arayüzünde.
Bootloader kildini açtığın an garanti bozulur, bazen geri kapatılınca bazı telefonlarda garanti gelebiliyor ama Xiaomi'i de geri gelir mi bilmiyorum çünkü Bootlader kilidini açmak için Xiaomi'nin özel uygulamasını kullanman gerekiyor ve bu uygulama senden MI hesabını istiyor, ayrıca bootloader kildini açmak için 1 hafta bekletiyor. Xioami telefonlarda bootloader kilidi açmak çok sıknıtılı.
Teşekkür ederim dikkate alacağım.

Manuel olarak nasıl yapabilirim?
İstediğiniz Orjinal romu indirip geliştirici seçeneklerini açtıktan sonra sistem güncelleme menüsünden güncelleme paketi seçip kurabilirsiniz. Fakat ben temiz kurulum öneriyorum eğer aynı romun bir üst sürümünü kullanacaksanız direk güncelleme yapabilirsiniz fakat farklı sürümler için temiz kurulum önemli. Ben genellikle yedek aldıktan sonra bütün şifreleri kaldırıp özellikle mi hesabını kaldırıp format data yapıp daha sonra yeni romu kuruyorum. Gerçi miui 11-12 beğenmediğim için hala miui 10 sürümünü kullanıyorum diyebilirim.

Geri
Yukarı