Poco X3 vs Realme 6 Pro

Huawei kullanıyorum siz ne tavsiye edersiniz.
Maalesef ben bu konuda tavsiye veremiyorum. Donanım farkları ve özelliklerine göre tercihi sizin yapmanız gerekiyor. Misal AMOLED mi istiyorsunuz IPS mi?

Kamera, güç ve batarya demişsiniz. Kamera testlerini izleyebilirsiniz. Ben baktığımda Samsung ile Poco kamera ve kamera ses kaydında çok yakındı.

İşlemci olarak muhtemelen aşağı yukarı eşdeğer olsa gerek. Batarya fark ettirebilir ama onun da kullanımdaki farkını bilmek gerekiyor. Tabi son olarak arayüz yazılımı ne kadar iyi? Realme 6'yı anneme aldım. Arayüzü sade ve akıcı görünüyor. Xiaomi Miui arayüzüne eleştiriler de var memnun olanlar da var. Samsung için de eskisi gibi değil iyi diyenler var. Yani hepsini alıp kullanamıyoruz ve yorumlar biraz farklı olunca insanın aklı karışıyor. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maalesef ben bu konuda tavsiye veremiyorum. Donanım farkları ve özelliklerine göre tercihi sizin yapmanız gerekiyor. Misal AMOLED mi istiyorsunuz IPS mi?

Kamera, güç ve batarya demişsiniz. Kamera testlerini izleyebilirsiniz. Ben baktığımda Samsung ile Poco kamera ve kamera ses kaydında çok yakındı.

İşlemci olarak muhtemelen aşağı yukarı eşdeğer olsa gerek. Batarya fark ettirebilir ama onun da kullanımdaki farkını bilmek gerekiyor. Tabi son olarak arayüz yazılımı ne kadar iyi? Realme 6'yı anneme aldım. Arayüzü sade ve akıcı görünüyor. Xiaomi MIUI arayüzüne eleştiriler de var memnun olanlar da var. Samsung için de eskisi gibi değil iyi diyenler var. Yani hepsini alıp kullanamıyoruz ve yorumlar biraz farklı olunca insanın aklı karışıyor. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

AMOLED ekran ve 90 Hz olsa tadından yenmez açıkçası ama bulamadım.

AMOLED ekran ve 90 Hz olsa tadından yenmez açıkçası ama bulamadım.
Evet o telefonlara ben de bakmıştım. Fiyatlar baya uçuk seviyelerde :) Ben AMOLED'in IPS'e göre daha hassas olduğunu düşünüyorum. Sanki daha çabuk bozuluyor ve ömürleri IPS'e göre daha kısa gibi. Tabi uzun süre sorunsuz kullanan mutlaka vardır. Eskiden Samsung telefonum vardı. Önce hayalet ekran oluşmuştu sonra da dikey çizgiler oluştu ve ekran çöp oldu. Belki de bu yüzden biraz ön yargım olabilir :)

Screenshot_40.png

Son düzenleme:
60Hz olması çok fark etmez diye düşünüyorum.
Evet o telefonlara ben de bakmıştım. Fiyatlar baya uçuk seviyelerde :) Ben AMOLED'in IPS'e göre daha hassas olduğunu düşünüyorum. Sanki daha çabuk bozuluyor ve ömürleri IPS'e göre daha kısa gibi. Tabi uzun süre sorunsuz kullanan mutlaka vardır. Eskiden Samsung telefonum vardı. Önce hayalet ekran oluşmuştu sonra da dikey çizgiler oluştu ve ekran çöp oldu. Belki de bu yüzden biraz ön yargım olabilir :)

Eki Görüntüle 729355
M51 kullanıcısı olarak söylüyorum bataryası 1.5 günü rahat aşıyor. Ondan sonrası kullanıma bağlı eğer aktif kullanmazsanız 2.5 gün bile gidiyor.

Daha.

60Hz olması çok fark etmez diye düşünüyorum.

M51 kullanıcısı olarak söylüyorum bataryası 1.5 günü rahat aşıyor. Ondan sonrası kullanıma bağlı eğer aktif kullanmazsanız 2.5 gün bile gidiyor.

Bugün 90 Hz telefon kullandım emin ol resmenn traktöeden Passat'a binmiş gibi oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı