Poco X3'ün arka kasası için macun seçimi ve bakır yüzeyin üzerine sıvı metal kullanımı

pBalcı

Centipat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP VİCTUS
Meslek
Elektrik Elektronik teknikeri
Poco X3'ün arka kasasında bakır bir yüzey ve altında işlemci ile grafik çipi bulunuyor sanırım. Ancak şu an 5-10 liralık bir termal macun sürdüm. Bakırı çıkarıp üzerine başka bir macun sürmem gerekiyor mu? Sıvı metal kullanırsam cihaza faydası olur mu?

Dosya Ekleri

• a6b21147129bdbc0fb8c914e9cbe8819.jpeg
    a6b21147129bdbc0fb8c914e9cbe8819.jpeg
    160,3 KB · Görüntüleme: 46
Sanırım çipe termal macun sürdünüz ve bakıra da sürmeli miyim diyorsunuz değil mi?

Hayır tam tersi bakır yüzeyle telefonun likit bakır bloğunda macun vardı kurumuştu değiştirdim sıvı metal uygulasam ne olur barkı yüzeyin altındaki malzemenin değişmesi gerekiyor mu?

Hocam bunun macun ile alakası bulunmamakta. Macun sürdükten sonra düzeldi mi?

Evet.

Hayır tam tersi bakır yüzeyle telefonun likit bakır bloğunda macun vardı kurumuştu değiştirdim sıvı metal uygulasam ne olur barkı yüzeyin altındaki malzemenin değişmesi gerekiyor mı ?

Evet.
Cihaz miladı doldurmuş gibi, eğer macun idare ediyorsa problem yok kullanmaya devam edebilirsiniz sıkıntı olmaz.

Hocam termal macun yerine termal pad kullanın ama sıvı metal kullanmayın çünkü devrelere falan değerse bozulur çalışmaz.

Hocam değmemesi için silikon uygulayabilirim ancak zaten bakır yüzeyin altındaki kimyasalda değişecekse gerek kalmaz.

Geri
Yukarı