Podcast oluşturmak

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, kendi çapımda eleştiri videoları ve podcastler çekmek istiyorum. Bir kanal oluşturdum fakat işin püf noktalarını bilmiyorum. Belli konular üzerinde eleştiri ve yazılar yazıp onları okumak istiyorum. Her konu olabilir. Öncelikle hangi püf noktaları bilmem gerekiyor? Konu bulmak için nelere dikkat etmeliyim?

Bu sektördeki herkes papağan gibi bir diğerinin dediğini tekrar ediyor. Eleştiri kanalı olmanın bir anlamı kalmadı artık. Benim çok sevdiğim bir podcast serisi var
1616786369686.png
"Bunu ben de yaparım" adında. Dinleyerek fikir elde edebilirsiniz. Çok hoştur. Püf noktalar ise:
  • Kaliteli bir mikrofon.
  • Akıcı ve rahatlatıcı bir ses tonu.
  • Gündeme dair konular.
Diyebilirim.
Aslında bunları yaparken otomatik olarak eleştiri yapacaksınız. Ama çoğu eleştirmen samimi değil, olmuyor, olamıyor. çoğu birbirine sallamak ve gereksiz drama üzerine kurulu kanallar. doğru dürüst bir içerik olduğunu bile düşünmüyorum. İnsanlara karışmadan, rahat bir ses tonuyla düşüncelerinizi aktarın. İyi forumlar.

Çekme, insanlara bir şeyler katacak kültürlü ve zeki insanlar çeksin.
Kültür ve zeka seviyemi sen mi belirliyorsun?
Bu sektördeki herkes papağan gibi bir diğerinin dediğini tekrar ediyor. Eleştiri kanalı olmanın bir anlamı kalmadı artık. Benim çok sevdiğim bir podcast serisi var
Eki Görüntüle 942686"Bunu ben de yaparım" adında. Dinleyerek fikir elde edebilirsiniz. Çok hoştur. Püf noktalar ise:
  • Kaliteli bir mikrofon.
  • Akıcı ve rahatlatıcı bir ses tonu.
  • Gündeme dair konular.
Diyebilirim.
Aslında bunları yaparken otomatik olarak eleştiri yapacaksınız. Ama çoğu eleştirmen samimi değil, olmuyor, olamıyor. çoğu birbirine sallamak ve gereksiz drama üzerine kurulu kanallar. doğru dürüst bir içerik olduğunu bile düşünmüyorum. İnsanlara karışmadan, rahat bir ses tonuyla düşüncelerinizi aktarın. İyi forumlar.
Öncelikle teşekkürler. Genel olarak aklım yeri geldiğinde podcast yeri geldiğinde eleştiri videoları yönünde. Önerilerinizi dikkate alacağım.

Evet ben belirliyorum, önüne gelen herkes yarım yamalak bilgisi ve yanlış fikirleriyle Podcast içerikler oluşturuyor, bunun önüne geçmek şart. Ne mezunusun, nesin veya ne katabilirsin bize ?
Lise okuyorum fakat senin kadar dar düşünecek bir kafaya sahip değilim. Düşük zeka seviyenle insanları bir tutma. Herkes senin gibi kültürsüz veya dar bakış açılı değil.

Lise okuyorum fakat senin kadar dar düşünecek bir kafaya sahip değilim. Düşük zeka seviyenle insanları bir tutma. Herkes senin gibi kültürsüz veya dar bakış açılı değil.
Ben sana dar kafalı, düşük zekalı veya kültürsüz demiyorum, zeki misin, bize neler katabilirsin diyorum. Lafı çarpıtıp hakaret etme, gerçi yüzüme söylemeye cesaret edemezsin. Beni görmezden gel.

Selamlar, kendi çapımda eleştiri videoları ve podcastler çekmek istiyorum. Bir kanal oluşturdum fakat işin püf noktalarını bilmiyorum. Belli konular üzerinde eleştiri ve yazılar yazıp onları okumak istiyorum. Her konu olabilir. Öncelikle hangi püf noktaları bilmem gerekiyor? Konu bulmak için nelere dikkat etmeliyim?
Gerçekten çok zor bu işler carry'nin durumunu biliyorsundur heralde ama istiyorsan karışamam sana yolun açık olsun :)

Ben sana dar kafalı, düşük zekalı veya kültürsüz demiyorum, zeki misin, bize neler katabilirsin diyorum. Lafı çarpıtıp hakaret etme, gerçi yüzüme söylemeye cesaret edemezsin. Beni görmezden gel.
Hahaha. Yazdığın şeye cevap verince kabadayılık yap. Erkeklik yapmak kolay, onu yanımda yapman lazım bir de. Yolda karşılaşsak kafanı eğer devam edersin yoluna tatava yapıyorsun burada. Devam edersin terbiyesizliğine göz ardı butonumu da kullanacağım.
Gerçekten çok zor bu işler carry'nin durumunu biliyorsundur heralde ama istiyorsan karışamam sana yolun açık olsun :)
Evet, bu yüzden de pek giresim yok. Bir yanımda gir diyor :D.

Evet ben belirliyorum, önüne gelen herkes yarım yamalak bilgisi ve yanlış fikirleriyle Podcast içerikler oluşturuyor, bunun önüne geçmek şart. Ne mezunusun, nesin veya ne katabilirsin bize ?
Ne kadar saygısız bir üslubunuz var. Yarım yamalak bilgi ve yanlış fikirlerle oluşturulan podcastlar'i siz ayırt edin bir zahmet. Kimse size bir şey katmak zorunda değil ve podcastimi dinle diye zorlamıyor. Siz kendiniz zaten dinlediğiniz şeyin doğrusunu yanlışını ayırt edebilme kapasitesinde olmalısınız. Sorgulamak , düşünmek .. Mühim şeyler. Lise öğrencisi bir gencimiz burada bir şeyler üretmek istemiş. Destek olmamız gerekir. Podcast oluşturmak için Harvard mezunu olmasına gerek yok kimsenin.
Bence canınızı sıkmayın. Belki ileride iyi bir radyo sunucusu olmak için sizin yeteneğinizi geliştirecek bir aktivite olur. Veya sizin için hobidir buna kimse karışamaz. Zaten içerik kaliteliyse zamanla büyüyecektir yanlış bilgiler olan bir podcastin ilerleme kaydedeceğini düşünmüyorum. Ama geniş kitleye ulaşmamanız içeriğinizin kalitesiz olduğu manasına da gelmez. Podcast yapmak isteyen yapabilir buna da kimse karışamaz.
Siz de eleştirilere kızıp üslubunuzu bozmamalısınız bence. Kalbinizi daima iyi tutun.
Kusura bakmayın ahlak bekçisi gibi kesildim burada ama insanlarımızın birbirine karşı saygısızlıklarından bıktım. Herkes biraz daha sevgi dolu ve nazik olamaz mı rica etsem?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı