Pokemon oyun serisi nereden başlıyor?

ramp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayardan Game boy ile Pokemon oynamaya başlayacağım. Pokemon oyun serisi nereden başlıyor?

Oyunlar sıralı gitmiyor, istediğinden başlayabilirsin.
GBA için Ruby, Sapphire, Emerald veya FireRed, LeafGreen olarak beş oyun var. İlk üç ve son iki saydığımın hikayesi aynı fakat pokemonlar biraz farklılık gösteriyor, önerim FireRed veya LeafGreen, çünkü eski pokemon oyunlarının yenilenmiş hali gibi bir şey.

Son düzenleme:
Benim sırayla gitme takıntım vardı, o yüzden jenerasyon sırasına göre oynuyorum. Bazı oyunlara remake yapıldı, ben remake versiyonlarını yazacağım. Sen de benim gibi illa sıra istiyorsan şu sırayla oyna:

Fire Red/Leaf Green (GBA)
Hearth Gold/Soul Silver (NDS)
Omega Ruby/Alpha Sapphire (3DS)
Platinum (NDS)
Black/White (NDS)
Black 2/White 2 (NDS)
X/Y (3DS)
Sun/Moon (3DS)
Ultra Sun/Ultra Moon (3DS)
Sword/Shield (Switch)

Omega Ruby ve Alpha Sapphire yerine GBA için çıkmış olan Emerald da oynayabilirsin. Ama diğer remake versiyonlarını oyna, GBC oyunları benim için çekilmezdi.

Benim sırayla gitme takıntım vardı, o yüzden jenerasyon sırasına göre oynuyorum. Bazı oyunlara remake yapıldı, ben remake versiyonlarını yazacağım. Sen de benim gibi illa sıra istiyorsan şu sırayla oyna:

Fire Red/Leaf Green (GBA)
Hearth Gold/Soul Silver (NDS)
Omega Ruby/Alpha Sapphire (3DS)
Platinum (NDS)
Black/White (NDS)
Black 2/White 2 (NDS)
X/Y (3DS)
Sun/Moon (3DS)
Ultra Sun/Ultra Moon (3DS)
Sword/Shield (Switch)

Omega Ruby ve Alpha Sapphire yerine GBA için çıkmış olan Emerald da oynayabilirsin. Ama diğer remake versiyonlarını oyna, GBC oyunları benim için çekilmezdi.

Bilgi için teşekkürler

Geri
Yukarı