Polaris ve Pascal fiyatları

Diyorsun.

Birisi r9 390 720p performansını atsın veya internetten izle öyle karar ver ben buraya attım asus.
Tamam, bakıyorum.

upload_2016-4-20_0-7-38.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İkisininde işlemcisi şansa yakınmış. :D

İkisininde işlemcisi şansımıza yakınmış. :D
Daha kolay bir karşılaştırma yapabilmek için.

R9 390 daha iyi arkadaşlar. Kim ne derse desin, yeni çıkan oyunlara bakabilirsiniz. GTA V'de aynı segmentte olan AMD ya da NVIDIA kartta NVIDIA her zaman önde çıkıyor.

R9 390 daha iyi arkadaşlar. Kim ne derse desin, yeni çıkan oyunlara bakabilirsiniz. GTA V'de aynı segmentte olan AMD ya da NVIDIA kartta NVIDIA her zaman önde çıkıyor.
Yani bana öneriniz nedir ? Gta 5 ağırlıklı kullanacağım bilgisayarı. Şuan ki ekran kartları benim işimi dediğim gibi 3-4 yıl görür mü ? Yoksa yeni mimariyi mi beklemeliyim ? Bir de yeni mimarinin fiyatları uçuk olur mu ? Bir sürü ekran kartı gelecek sonuçta değil mi ? 1 tane gelecek değil ya. 1300Tl gibi civarlarda satılan olur mu ? Yoksa R9 390 veya GTX 970 hangisini öneriyorsanız ? Bu iki karttan birisi benim işimi görür mü ?

Yani bana öneriniz nedir ? Gta 5 ağırlıklı kullanacağım bilgisayarı. Şuan ki ekran kartları benim işimi dediğim gibi 3-4 yıl görür mü ? Yoksa yeni mimariyi mi beklemeliyim ? Bir de yeni mimarinin fiyatları uçuk olur mu ? Bir sürü ekran kartı gelecek sonuçta değil mi ? 1 tane gelecek değil ya. 1300Tl gibi civarlarda satılan olur mu ? Yoksa R9 390 veya GTX 970 hangisini öneriyorsanız ? Bu iki karttan birisi benim işimi görür mü ?

R9 390 veya GTX 970 alırsanız 4 yıl sonra çoğu güncel oyunda High-Ultra arası, nadir grafik açıdan devrim yaratan bir oyun olursa Medium-High arası ayarlarda 30 FPS'in altına düşeceğinizi zannetmiyorum. Ve söylentilere göre kadarıyla Pascal serisinden ilk Titan'ın HBM-2'li devam kartı çıkacak, bu da minimum 5.000 TL'den satılır. Bütçeniz buna uygun değil, diğer kartlar da ilk kart çıktıktan en erken bir ay sonra çıkacak. O yüzden R9 390 da GTX 970 de isteğinizi yerine getirecektir, emin olabilirsiniz.

Mantıken yeni kartıların fiyatları uçuk olamaz. Eğer öyle olursa insanlar eski kartlara yönelir bunuda şirketler istemez. Tamam ilk çıktığında değeri etmeyecektir ama çıktıktan bir iki ay sonra yerine oturur fiyatlar.

Zamanında GTX 950 750-800 liraydi ilk çıktığında. Şimdi oldu sana 600-650.

Alacaksan geniş bir kasa ile Sapphire 390x al. Kasanın havalandırması iyi olmalı çünkü kartın TDP değeri yüksek, 80-90 derecelerde çalışabilir yoksa..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı