Polen alerjisi nasıl önlenir?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Her sabah, uyandıktan yaklaşık 3 saat sonrasına kadar hep bir hapşırma hissi var bende ve tutuyorum. Burnum akıyor, eğer hapşırırsam bu kez daha şiddetli akıyor. Ne yapabilirim bunu önlemek için? Genelde kıştan çıkınca oluyor, yaz sonuna kadar.

Dışarı çıktığında maske takabilirsin, bayağı azaltıyor. Onun haricinde bir doktora görünebilirsin. Bu tarz durumlarda aşı tedavisine başlanabiliyor diye biliyorum.
Hocam aşı tedavisi çok ağır olmadığı sürece yapılmaz diye biliyorum, zaten pek işe de yaramıyor. Ki 2-3 saat aşırı kötü sayılmaz bizde de öyle. Yapacak bir şey yok, pek bir çözümü de yok ne yazık ki alışırsınız :).

Hocam aşı tedavisi çok ağır olmadığı sürece yapılmaz diye biliyorum, zaten pek işe de yaramıyor.
Bu aşı tedavisinin etkili olduğunu biliyorum yani bağışıklık sistemine alerjenleri verip yavaş yavaş alıştırıyorlar böylece de azalmış hatta yıllar içinde bitmiş bile oluyor. Alerji tedavisinde başarı oranı en yüksek yöntem bu. Diğer konuda bilgim yok en iyisini alerji uzmanları bilir.

Geri
Yukarı