Polis ekipleri alışveriş poşeti ve otomobilden 20 adet ruhsatsız tabanca ele geçirdi

Vallahi ülkenin başkanı gidip yasal silahlanmayı zorlaştırırsa, o adamlarda gider silah kaçakçılığı yapmaya başlar. Bu sadece silah alanında değil, teknoloji alımınıda zorlaştırdılar gördüğünüz gibi kaçakçılık hat safhada. Yasaya uyan adam o silahla kolay kolay suç işlemez ki zaten silahla işlenen suç oranlarında neredeyse tamamı ruhsatsız silahlar.

Eğer siz bireysel silahlanmayı ülke Texas'a döner olarak görüyorsanız, üzgünüm size kötü bir haberim var. Suç oranı yüksek olan kişi her zaman o silaha ulaşır. Türkiye'de kurusıkıdan çevirme ruhsatsız tabanca alım oranlarına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Kötü kişilerin suçsuz insanlara ateş açmadan önce 1000 kez düşünebilmeleri için gerekli olan iki şey var; "Adalet ve Bireysel Silahlanma".

@201189, hocam o silah illaki kötü insanın eline geçiyor da bizim insanımızı da biliyorsunuz. Eğitim seviyesi düşük, bireysel silahlanmayı yasallaştırırsak sorun olmaz mı?

Hocam eğer olay insan öldürmekse bıçak, bıçağıda geçtim bir tornavida ile bile öldürebilirsiniz. Bu konuda neler yapılabilir mesela 3-10 ay arası hem ruhsal hem de bilinçli silah kullanımı hakkında bir kurs açılabilir. Bu kurstan sadece başarıyla geçebilenler istedikleri silahlara ulaşabilir ya da Amerika'da olduğu gibi eyaletlerde suç oranlarına göre silah kanunları zorlaşıp ya da çok daha kolaylaştıralabilir.

Tabi bunlardan önce adalet sisteminin tamamıyla yerine oturması şart. Şimdi ben burada haneme tecavüz eden bir hırsızı ruhsatlı silahımla yaralasam, hırsızı değil beni hapse atarlar. Ama Amerika'da böyle bir durum yok silahınla evini suçlulara karşı savunabilirsin ve bundan dolayı ceza almıyorsun. Zaten çoğu Amerika'nın yerli insanları evinin içinde kamerada bulundurur. Mahkemede kolaylıkla suçsuz olduğunu kanıtlamak için.

Son düzenleme:
@201189, aslında tam lafı ağzımdan aldınız. Eğitim ve adalet şart.
Kesinlikle hocam. Adalet ve Eğitim çok büyük rol oynuyor bu konuda. Ülkemizde hala mermilerin hedefe atılacağını bilmeyen ve o mermilerin havaya atıldığında uzay boşluğunda kaybolduğunu sanan eğitimsiz insanlar mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı