Polis ekipleri alışveriş poşeti ve otomobilden 20 adet ruhsatsız tabanca ele geçirdi

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Polis ekipleri, kaçak silah sattığı ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturmada poşette ve otomobilde aramalar yapıldı. Yapılan aramada 9mm 20 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Bugün aslında bu konuyu açma sebebim şu. Havai fişek konusu açmıştım, orada da keşke yasaklansa falan demiştik. Ancak ben halkımızın gene bir şekilde kullanacağını belirtmiştim. Ülkemizde bireysel silahlanma yasak ancak ona rağmen gene millet satışını yapıyor, silahını alıyor. Ciddi caydırıcı cezalar olmadığı sürece daha bu tarz da çok haberler görürüz gibime geliyor.

Erdoğan kararıyla silah kullanımı yaygınlaştı diye bir haber vardı. Ben habere bakıp zaten kötü olan psikolojimi daha da mahvetmek istemedim. Siz aratırsanız bulursunuz. Bence şaşırmamanız gerek. Uyuşturucuyla mücadele yasasını kabul etmeyenlerden ne beklenebilir ki? Bazen evde tek başımayken çığlık atasım geliyor. Fazla bakmayın bunlara.

Ben bireysel silahlanmanın yanlış olduğunu düşünmüyorum. Bence aklı, mentali yerinde olan bir birey silah eğitiminden sonra evinde tabanca bulundurabilir.

Bence de olabilir. Ancak sen gidip de kekolara silah barındırma hakkı verirsen yarın bir gün anneni, babanı, kardeşini vurabilir. Hatta ya 50 kuruş ya canın aslanım olayı gerçekleşebilir.

Geri
Yukarı