Polis olmak iyi bir fikir mi?

Ne kadar süre sonra emekli olabiliyor?
20 yıl çok değil mi ya?

Gerçi emekli olsa da o aksiyona psikolojiye alıştığı için evde duramaz, belki gidip bir yerde güvenlik görevlisi olur :(

Emekliliği geldi çoktan ama son 5 yıllık uzatmasını kullanıyor bizi okutabilmek için emekli olduğunda maaşı 6-7 bin TL'ye düşüyor kimseyi okutamazsın o parayla.

Aileniz değil sizin ne olmak istediğinizdir asıl mesele ;)
Mezuna kalıp, tam burslu üniversite tutturarak Animasyon okumayı çok istiyorum, fakat bir türlü ikna olmuyorlar. Ne desem "Ama polisliğin parası güzel." diyorlar.

Emekliliği geldi çoktan ama son 5 yıllık uzatmasını kullanıyor bizi okutabilmek için emekli olduğunda maaşı 6-7 bin TL'ye düşüyor kimseyi okutamazsın o parayla.
Aslında emekli olup tazminat alıp bi yerde güvenlik olarak çalışsa onun maaşı da berbattır.

Allah kolaylık versin, zor meslek...

Mezuna kalıp, tam burslu üniversite tutturarak Animasyon okumayı çok istiyorum, fakat bir türlü ikna olmuyorlar. Ne desem "Ama polisliğin parası güzel." diyorlar.
Ailene , benim bir hedefim var diyeceksin.
Ve o hedefe doğru yürümek istiyorum diyeceksin.
Bunun artısı ve eksisini de ben yaşamak istiyorum diyeceksin.
Siz bugün varsınız yarın yoksunuz diyeceksin.
Sizin vermiş olduğunuz kararın sıkıntısını ilerleyen dönem de siz yokken ben yaşadığım da bana kim destek ve yardım da bulunacak ve en önemlisi beni her mana da kim koruyup kollayacak diyeceksin.

Ve para için bir işe girilmemeli.
Para için bir işe başlayanla , hedefi doğrultusun da bir işe başlayanların sonlarını görüyoruz ve bir sürü örnekleri mevcut.

Kararlarıma saygı duymuyor ve sizin istediğinizi bana dayatmaya çalışıyorsanız size saygımdan ve beni bu yaşa getirmenizin minnettarlığı doğrultusun da kabul etmekten başka bir şey gelmiyor elimden diyeceksin.

Eğer bu konuşmalara rağmen durup da 5 dakika biz ne yapıyoruz demiyorlarsa da hakkın da hayırlısı olsun kardeşim.
Ailen ile arandaki bağı ve samimiyeti bilmediğim için fazla detaya giremedim.

Ve bu tarz ailevi meseleler sizin aranızda çözülemedikten sonra zaten 3.kişiye ''pasta'' yemek düşer ;)

Hakkın da hayırlısı olsun güzel kardeşim.
Umarım her şey gönlünce olur ve ailen dayatmayı değil de ne karar verirsen ver arkan da durma erdemliğin de bulunurlar.

Sevgiler.

Ben senin konularına ara sıra denk geldim, sürekli çizgi film ve animasyon istiyorsun. Bu kadar istiyorsan bu bölümü ailenin sabrını zorla iyice mezuna kalmak için.

Ben senin konularına ara sıra denk geldim, sürekli çizgi film ve animasyon istiyorsun. Bu kadar istiyorsan bu bölümü ailenin sabrını zorla iyice mezuna kalmak için.
Şuan iyice bilgi toplamaya çalışıyorum ki, tercih haftası gelince mezuna kalabilmek için iyi bir savunma yapabileyim.

Animasyon hayallerimin mesleği.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı