Polis Sirenleri Çalışma Şekli nasıldır?

RMC Team

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i5 - 760
Ekran Kartı: Asus GeForce GTX 220
Anakart: ASUS P7P55D-E LX
RAM: Patriot VIPER 1600MHz CL9 (8 + 8) 16GB
Kasa: Dark Racer Mavi LED
Mouse: Corsair Katar Pro Kablolu
Klavye: Gamenote KB487L
MousePad: Xrades 40x30
Kulaklık: Hadron HS312
İşlemtim Sistemi: Windows 10 64-Bit PRO
Son düzenleyen: Moderatör:
Soldan sağa.

Sıra 1:
Stand By, siren kapalı,
Low, siren sesi düşük (ufak uyarı veya olay yerinde dururken kafa düdüklü tencerelemesin diye),
Hands Free, HF sistemi varsa görevli üzerinde kullanabilir, kapatmak için STBY'ye basılmalı,
Wail, siren sesi dalgalı, genelde sokakta "biz geliyoruz dağılın biz gelmeden" demek için kullanılır,
Yelp, Yelp sireni (help/yardım veya ne belirlenmişse) ona giderken kullanılır,
Piercer, standart siren bpm'inden daha hızlı ton sesi (kovalamaca yol açın der gibi),
Manuel, sirenleri beraber kullanmak, misal Yelp basılıyken Piercer araya girebilir,
Horn, havalı korna veya araç görevine göre tanımlanmış korna.

Sıra 2:
Traffic Advisor diye hatırlıyorum, trafiği yönetmek yönlendirmek için her bir basıma göre değişir - sol, sağ, dörtlü, kapalı şeklinde araç ışıkları,
Cruise, gün batımıyla beraber gerekli ışıkları açar (ufak ışıklar, yanıp sönmeyen sadece aracın polis olduğunu anlatmak için),
Override, Manuel ile beraber belirlenmiş ne ise onu çalıştırır - standartta Horn'dur,
Emergency, acil durum için belirlenmiş siren ve/veya ışıklar,
Trunk, bagaj açar.

Sıra 3:
Left Alley, varsa sol aydınlatma lambası,
Right Alley, varsa sağ aydınlatma lambası,
Front Alley, varsa ön aydınlatma (far veya far harici),
Fog Light, varsa sis aydınlatması (far veya far harici),
Gun Lock, varsa araç içi taşıyıcısına (mount/holder) hafif/makinalı/pompalı tüfek v.b silahların kilidini açar/kapar alınması için, veya düşmesin diye.

Sol anahtar (switch):
0 - Her şey kapalı, siren ve ana aydınlatma
1 - Tüm arka uyarı ışıklarını açar. Sete bağlı, belirlenmiş ışık veya sirenleri eş zamanlı ve/veya aksak zamanlı çalışır.
2 - Tüm ön ve arka uyarı ışıkları ve 2.
3 - Tüm ön, arka, yan, sis, uyarı ışıkları, eş zamanlı ve/veya aksak zamanlı çalışır.

Çoğu tuş, HF hariç, iki kere basılarak kapatılır veya STBY ile, geri kalanlar isteğe/ülkeye göre planlanabilir - tam standart bir set yoktur.

Bir oyunda polis arabası yapıyordum ışık sistemi kodlayacağım ama yardıma ihtiyacım var.
Şöyle bir buton paneli var ama tuşların görevleri ne bilmem lazım yardımcı olursanız sevinirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sağolun hocam zaten yapmıştım ama 2-3 fikir daha verdi teşekkürler.

Soldan sağa.

Sıra 1:
Stand By, siren kapalı,
Low, siren sesi düşük (ufak uyarı veya olay yerinde dururken kafa düdüklü tencerelemesin diye),
Hands Free, HF sistemi varsa görevli üzerinde kullanabilir, kapatmak için STBY'ye basılmalı,
Wail, siren sesi dalgalı, genelde sokakta "biz geliyoruz dağılın biz gelmeden" demek için kullanılır,
Yelp, Yelp sireni (help/yardım veya ne belirlenmişse) ona giderken kullanılır,
Piercer, standart siren bpm'inden daha hızlı ton sesi (kovalamaca yol açın der gibi),
Manuel, sirenleri beraber kullanmak, misal Yelp basılıyken Piercer araya girebilir,
Horn, havalı korna veya araç görevine göre tanımlanmış korna.

Sıra 2:
Traffic Advisor diye hatırlıyorum, trafiği yönetmek yönlendirmek için her bir basıma göre değişir - sol, sağ, dörtlü, kapalı şeklinde araç ışıkları,
Cruise, gün batımıyla beraber gerekli ışıkları açar (ufak ışıklar, yanıp sönmeyen sadece aracın polis olduğunu anlatmak için),
Override, Manuel ile beraber belirlenmiş ne ise onu çalıştırır - standartta Horn'dur,
Emergency, acil durum için belirlenmiş siren ve/veya ışıklar,
Trunk, bagaj açar.

Sıra 3:
Left Alley, varsa sol aydınlatma lambası,
Right Alley, varsa sağ aydınlatma lambası,
Front Alley, varsa ön aydınlatma (far veya far harici),
Fog Light, varsa sis aydınlatması (far veya far harici),
Gun Lock, varsa araç içi taşıyıcısına (mount/holder) hafif/makinalı/pompalı tüfek v.b silahların kilidini açar/kapar alınması için, veya düşmesin diye.

Sol anahtar (switch):
0 - Her şey kapalı, siren ve ana aydınlatma
1 - Tüm arka uyarı ışıklarını açar. Sete bağlı, belirlenmiş ışık veya sirenleri eş zamanlı ve/veya aksak zamanlı çalışır.
2 - Tüm ön ve arka uyarı ışıkları ve 2.
3 - Tüm ön, arka, yan, sis, uyarı ışıkları, eş zamanlı ve/veya aksak zamanlı çalışır.

Çoğu tuş, HF hariç, iki kere basılarak kapatılır veya STBY ile, geri kalanlar isteğe/ülkeye göre planlanabilir - tam standart bir set yoktur.
Hocam bununla alakalı kapsamlı bir belge var mı ?
Farklı bir kombinasyonlar denemek istiyorum.
Elimde böyle 2 tane resim var potansiyel kullanabileceğim tuşlar.

Şuan ki hali.

Son düzenleme:
Sağolun hocam zaten yapmıştım ama 2-3 fikir daha verdi teşekkürler.

Hocam bununla alakalı kapsamlı bir belge var mı ?
Farklı bir kombinasyonlar denemek istiyorum.
Elimde böyle 2 tane resim var potansiyel kullanabileceğim tuşlar.

Şuan ki hali.
Üreticilerin kullanma/teknik kılavuzlarını araştırabilirsin. Teknik kılavuzlar elektrik bağlantılarını içerir, o yüzden ülkelere göre değişiklik yapılmasına izin verir ses veya sirenlerin sıralamasında.

O genel anlatıma göre, fazla alakasız olmayacak şekilde istediğin gibi düzenleyebilirsin aslında. Oyunda ne kadarının kullanılmasını istiyorsan veya kullanılıyorsa o kadar da koyabilirsin. Gerçek hayattaki gibi 10 parmak, el-kol-ayak dağılımı pek mümkün değil biliyorsun.

Ahah videoda sol/sağ karaşimşek espirisi olmuş, daha turuncu bir renk uygun olur lime yerine.

Geri
Yukarı