Pollux 3AD sistem incelemesi

Bugün sizlere GameGaraj'dan aldığım Pollux3AD adlı kasadan memnun muyum, kötü müyüm, bu fiyata bu kasa alınır mı? Öncelikle sizlere sistemin linkini vereyim.

Bu arada ben sistemi biraz özelleştirdim.
Crucial Ballistix 2*8=16 GB 3000 MHz RAM.
PowerColor RX550 4 GB ekran kartı.
Ryzen3 3100 AMD işlemci.
BioSTARB450MH 3200(oc) anakart.
Netac 240 GB SSD.
Dark mesh Pollux kasa.
GameGaraj'ın kendine ait 650 Watt 80+ PSU kasayın içinde zaten kendi geliyor.
Şimdi ise sizlere sistemden memnun muyum, sistem nasıl alınır mı, performansı falan nasıl?
Öncelike sizlere PC boşta iken GPU sıcaklığını göstereyim.

1610477557898.png

GPU boşta iken en az 20 dereceyi gördüm oyunda ise en fazla 62 dereceyi gördüm.

Gelelim CPU'ya oyunlarda performansı mükemmel.

RAM'leri 16 GB yapmam bana çok büyük avantaj sağladı çünkü RAM 16 GB iken insan kendini bir değişik hissediyor. Sistemin rahatladığını falan içinde hissediyor.

SSD konusunda ise bana 240 GB'lık alan yetmiyor maalesef eğer siz alacaksanız SSD'yi 120 GB yapıp 1 TB HDD alırdım.

PSU ise GameGaraj'ın 650 Watt 80+ PSU'su aigo adlı bir şirkete yaptırıyorlar psu'larını ve PSU'ları sertifikalı.

Gelelim kasaya kasanın önünde 3 tane fan arkasında ise bir tane egzoz fanı bulunmakta.

Hangi oyunlarda kaç FPS aldığımı yazayim.

Monitörüm 1600*900.

CS:GO: 1600*900 oyunun sunduğu en yüksek ayarlar 100-150 FPS.

Valorant: 1600*900 oyunun sunduğu en yüksek grafikler 100-160 FPS.

Minecraft: 1600*900 oyunun sunduğu en yüksek ayarlar 700-1500 FPS.

Mount&blade bannerlod: Bu oyun sistemi zorladığı için ayarları sadece düşüğe aldım birkaç ayar ise orta da 50-90 FPS.

PUBG Lite: Oyunun sunduğu en yüksek ayarlar 70-120 FPS arası.

PUBG Mobile: Oyunun sunduğu en yüksek ayarlar 50-60 FPS.

Arkadaşlar GTA 5 veya harici başka bir oyun indiremedim malum bu aralar internette sıkıntılar var biraz yavaş.

Bana sormak istediğiniz sorular var ise.

Discord ismim: Muzooofficial#7828.

Gmail:[email protected].

Kardeşi vallahi herkes bu ekran kartını kötülüyor fakat ben bir kötülüğünü görmedim ciddi manada bu ekran kartına aşırı ısınıyor falan diyorlar bu forumda fakat ben boşta en düşük 20 dereceyi gördüm en fazla ise oyunda 62 dereceyi gördüm sen düşün bir de fan %19'da çalışıyor sen düşün kart zorlanıyor mu diye?

Kardeşi vallahi herkes bu ekran kartını kötülüyor fakat ben bir kötülüğünü görmedim ciddi manada bu ekran kartına aşırı ısınıyor falan diyorlar bu forumda fakat ben boşta en düşük 20 dereceyi gördüm en fazla ise oyunda 62 dereceyi gördüm sen düşün bir de fan %19'da çalışıyor sen düşün kart zorlanıyor mu diye?

Maalesef herkesin bütçesi çok iyi sanıp laf yapıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı