Pollux 3APU Sisteme RAM Önerisi

Rustyn

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Yarın aşağıya linkini koymuş olduğum sistemi almayı düşünüyorum. Aklıma takılan tek şey RAM'ler. Şimdi öncelikle işlemciyi Ryzen 5 3400G olarak ayarladım. Anakartı BIOSTAR B450MH 3200MHz DDR4 (OC) AM4 mATX olarak ayarladım. Depolama birimini ise WD 480GB Green Series seçtim. Yanında en düşük bütçeli LG monitörü de alacağım fakat RAM kısmında HyperX 3200 MHz mi alsam, yoksa RGB Predator modelini mi alsam diye kararsız kaldım. RGB'li olması benim için daha iyi olur ama RGB modelinde CL16 geçiyor fakat normalinde hiçbir şey yazmıyor. 2x8 şeklinde Dual Channel yapmayı düşünüyorum. Tahminimce normal olan da CL16. Sadece bunu öğrenmek için yazdım ve bu parçalardan herhangi birinin sorunu var mıdır diye yazdım? Kronik sorunlu bir parça almak istemiyorum.

Sistem;

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemdeki RAM'lar sorunsuzdur.
Mesela Cruical Ballistix RGB 3200MHz versiyonu alınabilir bence.

Crucial 3200 MHz al. Ayrıca WD Green çöp bir SSD. SSD çıkartıp başka SSD alın harici olarak.

https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...3-500g-g25-2-5-sata-3-0-fiyati,102183961.html

SSD önerim samsun 870 EVO'ya da Seagate Barracuda 120.
Crucial 3200 MHz al. Ayrıca WD Green çöp bir SSD. SSD çıkartıp başka SSD alın harici olarak.

SanDisk 500 GB Ultra 3D SDSSDH3-500G-G25 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Sistemde olan 870 evonun ilk modeli 250 GB bana kesinlikle yetmez diye düşünüyorum. 1TB modelini aldığımda ise bütcemi çok geçmiş olacağım. Zaten taksitlendirme yapıp alacağım için de başka siteden harici olarak ssd alma durumum yok. O yüzden sistemde bulunan 480GB bandında bir SSD önerisi yapacak olsanız hangisini tercih ederdiniz? Yani büyük bir sıkıntı çıkarır mı bu sistemdeki SSD'ler. Örneğin Netac 512GB'lık modeli seçsem WD yerine.

Sistemde olan 870 EVO'nun ilk modeli 250 GB bana kesinlikle yetmez diye düşünüyorum. 1TB modelini aldığımda ise bütcemi çok geçmiş olacağım. Zaten taksitlendirme yapıp alacağım için de başka siteden harici olarak SSD alma durumum yok. O yüzden sistemde bulunan 480GB bandında bir SSD önerisi yapacak olsanız hangisini tercih ederdiniz? Yani büyük bir sıkıntı çıkarır mı bu sistemdeki SSD'ler.

O zaman patroit burst alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı