Pollux Kasa Fan Bağlantıları Nasıl Yapılır?

mikimaus

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam,

Pollux kasamın fanlarının molex kabloları şekilde görüldüğü gibi seri bağlanmış. Bunları çıkartarak ayrı ayrı PSU'nun molex bağlantılarını mı yapmam gerekiyor? Anakart ile fanların bağlantısını nasıl baştan sona nasıl yapabilirim? İlk defa bilgisayar topluyorum çok amatör bir soruysa kusura bakmayin lütfen.😁

Resimdeki molex kablolarının en sonuna PSU'dan gelen molex kablosunu bağladım (renkli kablolar), yine PSU'dan gelen küçük ismini bilmediğim bağlantıyı da anakart üzerindeki Sys_Fan1'e yaptım.
IMG_20200520_200121.jpg
IMG_20200520_195321.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsi zaten birbirlerine takılmış durumda. Siz sadece birbirlerine takılmış olan kablonun son molex girişini takacaksınız. Anakarta taktığınız kabloyu göremedim ancak o bağlantıyı kesin olarak çıkartınız. PSU'dan, anakarta bir bağlantı gerektirmiyor.

Yapmışsınız zaten, anakarta takılı olan kabloyu çıkartınız.

Hepsi zaten birbirlerine takılmış durumda. Siz sadece birbirlerine takılmış olan kablonun son molex girişini takacaksınız. Anakarta taktığınız kabloyu göremedim ancak o bağlantıyı kesin olarak çıkartınız. PSU'dan, anakarta bir bağlantı gerektirmiyor.

Yapmışsınız zaten, anakarta takılı olan kabloyu çıkartınız.
PSU'dan sadece dişi molex bağlantısı geliyor. Anladığım kadarıyla kasa fanları kontrolcüsüz sabit hızda ve renkte çalışacaklar. Dediğiniz baglantiyi söküyorum.

Benim aklımı karıştıran tek şey kasanın power switch tuşuna bastığımda nasıl fanlarin çalışacağı oldu. Yani PSU on konumundayken fanlar çalışmayacak ama anakarta güç gittiğinde mi çalışacak? O anakarta PSU'dan gelen bağlantıyı bu sebeple yapmıştım.
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Kasayı monte ettim ve bütün kurulumları yaptım, şu an sorunsuz kullanıyorum. 🙂

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı