Polonya, Türkiye'den 24 adet SİHA alıyor

Ülkenin yaşlısı ayrı eğitimsiz, genci ayrı eğitimsiz.
Vahiy gelmiş herhalde ki solcu olduğumu söylüyorlar :D
benim finanse ettiğim paralarla ceplerini dolduruyorlar bunlarda gelmiş şöyle gelişiyor ülkemiz falan diyor. Harbi nasıl bir acizlik bu ya.
Hükümet değişse ne olacak kafalara bak.
Yazık ki ne yazık.

Cebimize yansimayacak lafını da bana para vermeleri gerek şeklinde yorumlamislar bir de. Kelimeler yetersiz ya bu saçmalığa.

Neyse her millet hakkettiği gibi yaşar sürünmeye devam.
Bana bak Adem. Senin gibilerini çok gördüm ben internette. Önce atar gider yaparlar sonra aradan sıyrılmaya çalışırlar. Jazz yapma.

En basit yaptığımız ihracat konusunda bile konu direkt siyasete kayıyor. İşte bu halk olarak geldiğimiz noktanın göstergesi. Beni en çok üzen şey de 2023'ü Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü ekonomik krizle, halkın perişan olduğu halde kutlayacak olmak. Şu sonbaharda seçim olur umarım da kurtuluruz, 2 yıl daha nasıl dayanacağız bilmiyorum.

Ne için yorumlayacağız peki? Ne dediğin bile belli değil ki... Baykar'ın öğrencilere sağladığı fırsatlardan bahsettik işte?

Fikrin olmayan konuda yorum yapmaya çalışıyorsun, bu kadar basit.

Halkın finanse ettiği parayla kendi ceplerini dolduruyorlar neyine sevinecegim buna?
Ayrıca isi gücü askeri gücü saglam tutup aksi bir iktidar sallanması durumunda askeri güce başvuracak bir hükümet tabii ki de askeri anlamda gençlere destek çıkacak. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez neticede.
15 Temmuz darbesi askeriyenin tamamen bosaltilip kendi adamlariyla doldurulmasi da buna bir örnek.

Basit düşünurseniz basit yaşarsınız kusura bakmayın.
Konuyu daha fazla uzatmayacağım herkesin anlamasını beklemiyorum.
Belki 1-2 kişi anlar da yararimiz dokunur.
Bana bak adem. Senin gibilerini çok gördüm ben internette. Önce atar gider yaparlar sonra aradan sıyrılmaya çalışırlar. Jazz yapma.

Aynen paşam yaparsın.
Hala aynı fikirdeyim.
Ülkenin genci ayrı cahil 25 30 yaşındaki kişi ayrı cahil 50 yaşındaki ayrı cahil haha.

Son düzenleme:
@Adem Yıldız_ 2018'den beri Teknofest düzenleniyor. Bu sene 4. kez düzenlenecek, yarışmada binlerce genç yeteneğini konuşturma fırsatı buluyor. Yüzlerce gence gerek devlet gerekse özel firmalar aracılığıyla destek olunuyor. Baykar, birçok firma staj sayısını azaltırken bu sene staj sayılarını arttırdı mesela.

T3 Vakfı'nın yaptıklarına girmiyorum bile. Onlar da Teknofest'te bağımsız olarak gençlere destek oluyor.

Tüm bunlar olurken oldukça yüzeysel düşünmeye ve görmeye devam edebilirsin ama. Dediğim gibi, birileri yapacak, birileri de boş boş konuşacak. :D Tarihin kuralı budur. Burada yapılan atılımları, geliştirilen teknolojileri ve katma değer olarak dönen çalışmaları anlatmakla uğraşmayacağım bile.

Çünkü birileri çalışmaya devam edecek, kendini geliştirecek, üretecek, dert edinecek, başarılar kazanacak, teknolojiler entegre edecek.

Birileri de sadece oturduğu yerden konuşacak.

Burada yapılan israfları, vergilerin gittiği saçma yerleri tartışmaya gerek bile yok zaten. Ancak bir ASELSAN, Roketsan, TEI ya da Baykar, bunun tartışılacağı son yerdir.

Adem denilen arkadaş herhalde Prof. Dr. menajer teknik direktör doçent her türlü yetkiye sahip ve üst düzey bilgili bir insan herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı