Polonya, Türkiye'den 24 adet SİHA alıyor

Öyle bir şey dedik sanki. Tersten anlıyor bir de. Paradan bahsettim bir de üretimden değil rekabetten değil.
Hocam mevzu şu. Helal olsun adamlar bir şeyler yapmaya çalışıyor ama elimiz para görmeyecek deseniz yapıcı eleştiri derim. Veya bu SİHA'lar boş daha ucuza MQ-9 alalım deseniz de tamam normal bir eleştiri derim. Siz direkt para yandaşa gidecek yazıyorsunuz. Bu çok yanlış bir bakış açısı. Benim örnek aldığım cumhuriyetçi, inkılapçı değerlere ters bir durum. Size baktığım zaman sizin de bu değerlere değer verdiğinizi düşünüyorum haksız mıyım? Kaldı ki 100 milyon tane SİHA satılsa parasının yine dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun cebinize girme ihtimali yok.

Öyle bir şey dedik sanki. Tersten anlıyor bir de.
Gelen para başkalarına gidiyor bize yararı yok diyorsunuz. Siz olaylara olumlu bile bakamıyorsunuz. Siyasi görüşünüz bunların önüne geçiyor. Bu yerli sanayi gökten iniyor sanki. Yatırım yapılıyor meyvesi alınıyor. Gelen paralar ile bunlar devam edecek.

Yani arkadaş aslında doğru bir şey söylemiş evet 24 değil 240 tane de satılsa cebimize beş kuruş girmeyecek ama gel gelelim bu durum, bu satışa sevinmeyeceğimiz anlamına gelmez. Ben sevindim ama sevinmeyende olur illaki. Sonuçta bir Türk şirketi ve demek ki iyi bir ürün koymuş ortaya bu kadar satış yapabiliyor.
Ayrıca kimse bu habere sevinmek zorunda da değil, sevinmeyince vatan haini de olmuyor kimse şu çomar kafasını bırakın. Kimse kimseyi sevmek sevinmek zorunda değil anlayın artık.

Gelen para başkalarına gidiyor bize yararı yok diyorsunuz. Siz olaylara olumlu bile bakamıyorsunuz. Siyasi görüşünüz bunların önüne geçiyor. Bu yerli sanayi gökten iniyor sanki. Yatırım yapılıyor meyvesi alınıyor. Gelen paralar ile bunlar devam edecek.
Yalan mı? Paranın kimin cebine gireceği bellidir. O yatırımı da daha fazla para kazanmak için yapıp yapmadığını kestiremezsiniz. Özel bir şirketin yaptığı satıştır, halka bir yararı yoktur. Bu satışla birlikte coşup malumlara oy verecek binler biliyorum. Bu durumda halk olarak bana daha çok fakirlik olarak yansıyacak. Daha az özgürlük olarak yansıyacak. Tabi onlar için ne önemliyse(ekonomiyi bilen bilir).

Yalan mı? Paranın kimin cebine gireceği bellidir. O yatırımı da daha fazla para kazanmak için yapıp yapmadığını kestiremezsiniz. Özel bir şirketin yaptığı satıştır, halka bir yararı yoktur. Bu satışla birlikte coşup malumlara oy verecek binler biliyorum. Ben tüm dünya'ya F-35 satıyoruz diye böbürlenen bir amerikan görmedim sosyal medyada mesela. Bu durumda halk olarak bana daha çok fakirlik olarak yansıyacak. Daha az özgürlük olarak yansıyacak. Tabi onlar için ne önemliyse(ekonomiyi bilen bilir).
Aksine yapıyorlar. Halka yararı var cebinden daha fazla para çıkmayacak. Askerlerinin güvenliği daha iyi sağlanacak. Bu gelişmeler ile ülkenin savunması daha iyi yapılacak.

Yani arkadaş aslında doğru bir şey söylemiş evet 24 değil 240 tane de satılsa cebimize beş kuruş girmeyecek ama gel gelelim bu durum, bu satışa sevinmeyeceğimiz anlamına gelmez. Ben sevindim ama sevinmeyende olur illaki. Sonuçta bir Türk şirketi ve demek ki iyi bir ürün koymuş ortaya bu kadar satış yapabiliyor.
Ayrıca kimse bu habere sevinmek zorunda da değil, sevinmeyince vatan haini de olmuyor kimse şu çomar kafasını bırakın. Kimse kimseyi sevmek sevinmek zorunda değil anlayın artık.
Aradığım yorumlardan birisiydi.

Geri
Yukarı