Polonya'da yazılım mühendisliği için hangi üniversitede okunmalı?

MoonMoon40

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Türkiye'de 2 yıllık üniversite bitirdim ama ailem Polonya'da üniversite okumamı söyledi. Sizce yazılım mühendisliği için hangi üniversite daha mantıklı?

Varşova ve wsb üniversitesini araştırdım ikisi de iyi üniversite. Peki yazılım bölümünü hangi bölüm altında bulacağım mühendislik adı altında sadece bilgisayar mühendisliği var anlamadım gitti.

İngilizceyi hazırlık yerine kurs ile alsam sorun olur mu peki.

@One Face şimdi bakıyorum teşekkür ederim.

@oynozan hocam senin bu konu hakkında bilgin varsa cevap verirsen sevinirim.

Son düzenleme:
@oynozan bu arkadaş orada okuyor ya da orada okumayı düşünüyordu sanırım.
Yardımcı olabilir.
@oynozan hocam senin bu konu hakkında bilgin varsa cevap verirsen sevinirim.
Polonya'da okumuyorum ama okumayı düşünüyorum o yüzden araştırdığım kadar bilgim var.

Türkiye'de 2 yıllık üniversite bitirdim ama ailem Polonya'da üniversite okumamı söyledi. Sizce yazılım mühendisliği için hangi üniversite daha mantıklı?
Yazılım mühendisliği için Computer science okuman en mantıklısı. Computer science mühendislik olarak geçmiyor fakat yazılımı en iyi şekilde öğreneceğin bölüm comp. science'tır. Bana kalırsa herhangi bir mühendislikten de temel mühendislik bilgisini alsan yeterli olur (matematik, fizik vb.)

Polonya'nın ilk 1000'de bir sürü üniversitesi var. Eğer ailen Polonya'da okumanı istiyorsa zaten parası vardır herhalde, sana önerebileceğim en iyi üniversite Warsaw Üniversitesi.

Bu arada unutma, ben Polonya'da okumuyorum. Sadece hakkında araştırma yaptığım bir ülke.

Edit: Bi' de Jagiellonian University var, ona da bir bakmanı öneririm. İki yüz küsurüncü sıradaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı