Polyanna değilseniz Türknet'den Uzak Durun!

SystemVevo

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar, yaklaşık 1 yıldır Gigafiber altyapısı olduğu için Turknet kullanıyorum. Geçtiğimiz haftalarda sözde altyapı kaynaklı bir sorun nedeniyle (Bunu 100 milyon kere dile getirdiler ticket sisteminde) internet erişimi gitti.

Tam 8 gündür internetin gelmesini bekliyoruz. Defalarca kere aradım, online destek üzerinden talep açtım. Türknet'in tek yaptığı otomatik cevap veren bir bot sistemi üzerinden "Şikayetinizle ilgileniyoruz merak etmeyin" demek oldu. 8 Günde sıfırdan alt yapı kuran markalar var ve dalga geçer gibi sürekli aynı mesajı gönderip insanı daha da sinir ediyorlar.

İnternet olmadığı için vodafone'dan almadık mobil internet paketi bırakmadım, haliyle evdeki hue bridge ve internete bağlı hiç bir cihaz çalışmıyor. Bizim gibi hayatını internetten kazanan insanlar için 8 günün ne denli önemli olduğunu bilirsiniz.

BU REZİLLİĞİ YAŞAMAK İSTEMİYORSANIZ TURKNET'TEN UZAK DURUN. EĞER POLYANNA DEĞİLSENİZ TABİ Kİ.

Benim başıma gelmez demeyin, Ttnet gibi altyapısı ve servis ağı kuvvetli iss'ler ile devam edin. En kısa zamanda bu lanetten kurtulacağım.

Zaten stresle dolu İstanbul şartlarında bir de bu markayla sinir stres sahibi olmanızı tavsiye etmiyorum.

Her gün 3-4 saatte bir gönderdikleri otomatik mesaj;

Dosya Ekleri

• turknetşikayet.jpg
    turknetşikayet.jpg
    117 KB · Görüntüleme: 62
Çok hayalperest bakan anlamında.

Mesajı ancak görebiliyorum kusura bakmayın. Aralıkta bedelli askerlik için İzmir'e gideceğim onun hazırlıkları vardı. Polyanna'dan kastım, arkadaşın dediği gibi hayalperest ve aşırı iyi niyetli, sabırlı değilseniz anlamındaydı.

Konuyla ilgili Final Edit: Tam olarak 10. günün sonunda Altyapı ekipleri ilgili sorunu çözerek internetimi yeniden sağladı. Sancı dolu günler geçirdim, internet olmadan hayat&iş gerçekten ilerlemiyor. Sorunun Fiber kabloların yanında olan bir binada yıkım olması ve kablolara zarar gelmesi sonucu oluştuğu söylendi. Ardından altyapı ekibi kopan kabloları düzelterek bölgede interneti olmayan onlarca binaya interneti yeniden ulaştırdı. Bu sürecin bu kadar uzaması, benim bu kadar peşinden koşmam asla ama asla kabul edilebilir değildi. Sorunun anında tespit edilip, müşterilere tahmini bir zaman aralığı veya mümkünse yedek plan verilmesi gerekiyordu. Yine de 10 gün sonra da olsa internetin geri gelmiş olmasına sevinmek durumundayız. Bu konuyla ilgilenen Turknet ekiplerine teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı