Türknet modem kurulum problemi - Uzak ağa erişilemiyor

Hocam ben de size vdsl geçiş süreci konusunda bir şey danışacaktım. Bağlantınız direkt vdsl olarak mı başlatıldı yoksa adsl başlatılıp siz vdsl port talebinde mi bulundunuz?
Hocam sorunum çözüldü anlatayım. Öncelikle vdsl tarifesi aldığım için İnternet bağlantınız sağlandı mesajı alınca modemi vdsl kurmaya çalıştım ve İnternete bağlanamadım. Online işlemlere yazdım hatta sorun yok modemde sıkıntı olabilir dediler. Ben de modemde sıkıntı olmadığını ilettim. Daha sonra adsl kurulumu yapmak aklıma geldi. Deneyince de bağlanabildim. Ancak tarife vdsl olduğu için Türknet online işlemlere sorunu ilettim. Onlarda, ilk başta adsl portuna bağlantı sağlandığını bugün vdsl portuna geçiş yapıldığını söylediler. Modeme format atmamı ve tekrar kurmamı söylediler. Ben de tekrar kurulum yaptım ve daha önce adsl seçeneği gözükürken artık modem hattı vdsl olarak tanıyordu. Yani sorunum çözüldü. Belki daha sonra aynı problem ile birileri karşılaşırsa diye ayrıntılı yazayım dedim :)

Cevabınız için çok teşekkürler.
Bu Yeni ISS serüvenden ben de geçeceğim bakalım. Ben neler yaşayıp, neler deneyimleyeceğim.

Turk.net zorla, hatını düzeltmeye çalışır. Baştan ticket, sorun devam etmesini sağla telefondan seni ararlar. Bu çözüm birkaç gün sürebilir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı