Türknet modem kurulum problemi - Uzak ağa erişilemiyor

Shanks0

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler. Yakın zamanda TTNET ADSL'den TürkNet VDSL'e geçtik ASUS DSL-N16P modemi ile kurulum yaptım ancak İnternete giremedim.
-Uzak ağa erişilemiyor.
-Telefon kablosu veya ethernet kablosu takılı değil gibi hatalar alıyorum veya hiç tepki almıyorum.

Modemde DSL ışığı sabit yanıyor.
Bir de kurulum yaparken ADSL-VDSL seçme kısmından VDSL seçiyorum kaydediyorum sonra çıkıp tekrar arayüze girdiğimde
ADSL oluyor.
Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Yakın zamanda TTNET ADSL'den TürkNet VDSL'e geçtik ASUS DSL-N16P modemi ile kurulum yaptım ancak İnternete giremedim.
-Uzak ağa erişilemiyor.
-Telefon kablosu veya ethernet kablosu takılı değil gibi hatalar alıyorum veya hiç tepki almıyorum.

Modemde DSL ışığı sabit yanıyor.
Bir de kurulum yaparken ADSL-VDSL seçme kısmından VDSL seçiyorum kaydediyorum sonra çıkıp tekrar arayüze girdiğimde
ADSL oluyor.
Yardımcı olabilecek var mı?
Modemi fabrika ayarlarına sıfırlayıp ilk kurulumu VDSL olarak yapın.

Ayarlama yaparken yanlış yazıyor olabilirmisiniz. VDSL ayarları ADSL'den farklıdır örneğin ADSL'de 8-35 olan ayar VDSL'de farklıdır.
Zaten türknetin sitesinde öyle bir ayar gözükmüyor ama internetteki diğer sitelerde modem kurulumu ile ilgili okuduğum yazılardan birinde görüp uygulanmıştım. Maalesef yine olmamıştı.

Zaten türknetin sitesinde öyle bir ayar gözükmüyor ama internetteki diğer sitelerde modem kurulumu ile ilgili okuduğum yazılardan birinde görüp uygulanmıştım. Maalesef yine olmamıştı.
DSL ışığı sabitse çalışmaması için hiç bir neden yok. Modem arızalı diyeceğim e daha önce kullandığın modem. Kurulumu müşteri hizmetleri ile beraber yapın lütfen.

DSL ışığı sabitse çalışmaması için hiç bir neden yok. Modem arızalı diyeceğim e daha önce kullandığın modem. Kurulumu müşteri hizmetleri ile beraber yapın lütfen.
Yanlış değilsem internetin olması için dsl ışığının yanıp sönmesi gerekiyor.
Modemi daha önce kullanmadım. Daha önce adsl kullanıyordum o da vdsl desteklemediği için yeni modem almak zorunda kaldım.
Teknik servis konusunda ise türknette öyle birilerine ulaşamadım.

Yanlış değilsem internetin olması için dsl ışığının yanıp sönmesi gerekiyor.
Modemi daha önce kullanmadım. Daha önce adsl kullanıyordum o da vdsl desteklemediği için yeni modem almak zorunda kaldım.
Teknik servis konusunda ise türknette öyle birilerine ulaşamadım.

Hayır yanıp sönmesi gerekmiyor sabit yanmalı diye biliyorum.

Türknetin sayfasına girip online işlemler bölümünden destek kaydı oluşturun. Onlar ilgileneceklerdir. Belki vdsl sinyali açılmamıştır.

Modem ayarlarının olduğu kısmı da çekip buraya atabilirsiniz.

Hayır yanıp sönmesi gerekmiyor sabit yanmalı diye biliyorum.

Türknetin sayfasına girip online işlemler bölümünden destek kaydı oluşturun. Onlar ilgileneceklerdir. Belki vdsl sinyali açılmamıştır.

Modem ayarlarının olduğu kısmı da çekip buraya atabilirsiniz.

Modemi tekrar kurdum ama yine ADSL olarak kuruluyor VDSL şeklinde kurulmuyor. Adsl olarak kurunca İnternete girebiliyorum.

Hocam ben de size vdsl geçiş süreci konusunda bir şey danışacaktım. Bağlantınız direkt vdsl olarak mı başlatıldı yoksa adsl başlatılıp siz vdsl port talebinde mi bulundunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı