Pop!_OS Düşük sistemli laptoplarda kullanılabilir mi?

m0rninq

Decapat
Daha fazla  
Laptop modelim ASUS S53SV. 4 GB RAM, 1GB GT 540M ekran kartı ve Intel i5 2. nesil işlemcin var.
Cihazımın tüm imkanlarından faydalanarak oyun oynamak istiyorum. Linux Mint yükledim ama 5-6FPS daha düşük veriyor hissine kapıldım. Oyun oynamak için en iyi distronun POP_OS! Olduğunu söylediler. Sizce yüklesem performans alır mıyım?

Yani hocam Windows ile illaki farklılıklar olacaktır. Mesela Linux RDR 2'de daha çok fps veriyor. (Webtekno) 5-6 fps'den bir şey olmaz. Ama Pop!_OS iyidir güzeldir severim. Sırf Nvidia imajı olduğu için de ek artısı var bu yönden.

Yani hocam Windows ile illaki farklılıklar olacaktır. Mesela Linux RDR 2'de daha çok fps veriyor. (Webtekno) 5-6 fps'den bir şey olmaz. Ama Pop!_OS iyidir güzeldir severim. Sırf Nvidia imajı olduğu için de ek artısı var bu yönden.
Benim için 1 fps'nin bile önemi var. Malum 60 fps'e ne kadar yaklaşırsam o kadar iyi. Ama şu GNOME meselesi kafamı kurcalıyor.

Yani hocam Windows ile illaki farklılıklar olacaktır. Mesela Linux RDR 2'de daha çok FPS veriyor. (Webtekno) 5-6 FPS'den bir şey olmaz. Ama Pop!_OS iyidir güzeldir severim. Sırf NVIDIA imajı olduğu için de ek artısı var bu yönden.

Arkadaşın ekran kartı NVIDIA olduğundan daha az alması yüksek muhtemel. AMD olsa daha fazla alabilir. 5-6 FPS NVIDIA ile test etseler bile bu şansa bile olmuş olabilir çünkü kapalı kaynak olduğunda Linux ile tam uyumlu çalışmıyor ve haliyle sistemden sisteme değişiklik gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı